Imunita znizena u dietata

Príspevok v téme: Imunita znizena u dietata
marike

POMOC , prosim vas poradte
moje dieta ma znizenu imunitu na vsetkych urovniach-specificku i nespecificku, celkovu i bunkovu, a co ja viem co vsetko, len viem ze sa to ma aj vrodene a na vsetkych slizniciach ci tak nejak mi to vysvetlili /ja tomu moc nerozumiem/ a ze sa nan nalepi kazdy bacil virus bakteria co ide okolo a reaguje citlivo i na vsetky alergeny a vkuse je chore. prosim vas, som zufala z toho mnozstva liekov, ma len 3 rocky a rada by som mu pomohla. poradte mi nieco ako mu tu imunitu posilnit aj inak nez liekmi aby sa z toho dostalo. co mam robit. prosim o nazor aj lekarov aj inych odbornikov co tu diskutuju.aj nejake prirodne preparaty,ale ucinne a neskodne by som skusila. a da sa vobec ta imunita natrvalo napravit? vopred dakujem za kazdu radu

perla

My sme davali pri prechladnuti, v chripkovom obdobi 2-3krat denne po 10 kvapociek, aspon nam to tak detska doktorka naordinovala a potom, ked uz sme boli fit, tak len klasicky tu davku, ktora je urcena a na nom napisana :)

basatop

Ja som ho davala drobcovi nasmu pri prechladnuti, na krabicke, flasticke, je davkovanie, ktore je urcene akoze k prevencii, k posilneniu imunity, to ako davku zvysit, ked je dieta prechladnute alebo, ze v okoli je nejaka chripka, tak je to davkovanie dobre prebrat s lekarom, nech ti odporuci v akom mnozstve ;)

Eimi

Ako tieto kvapky davkujete, ked je dieta chore, prechladnute alebo tak? Je to davkovanie nejako urcene, ze pri prevencii a pri chorych detickach?

eweriin

annah tohto skveleho pomocnika mame aj my doma a odvadza pri nasej Paule skvelu pracu. kedysi by som nebola povedala, ze vitamin C ju bude schopny drzat pri zdravi a ze jej pomoze popasovat sa aj s chripkovymi obdobiami. :)

valinka

Na počasie už potom časom ani pozerať nebudeš musieť si myslím. Chce to chvíľu, trošku času, kým sa telo dá dokopy, kým sa tá imunita vzchopí a potom už ani nejaké zlé počasie nebude mať vplyv na to ako sa bude dieťa cítiť.

annah

*ďakujem vám za rady, už máme aj my prírastok, Elise som začala dávať tieto kvapky a vyzerá to dobre zatiaľ, prechladnutie je na ústupe a dúfam, že to tak aj vydrží, aj keď počasie nám nejako k zlepšeniu zdravíčka nepraje, ale tak nevadí, my sa z toho dostaneme*

Darinik

práveže potrebuje. V mliečku sú nejaké tie vitamíny, o tom potom. Avšak nie v takom množstve aby tie potreby, ktoré dieťatko má pokryli. Preto je potrebné vitamín C ešte dopĺňať, aby dostalo dieťatko ho presne koľko potrebuje ;)

darinusik_nov

Hej? Nikdy som sa na toto tak nepozerala. Myslela som, že dieťa ak je kojené, ak pije mliečko, tak že má úplne všetko čo potrebuje. Že už nič viac naviac akože netreba :O

HenaZ

z mlieka dostanu nejake tie vitaminy..ale nie vsetky, ktore to sice male telicko vyzaduje..prave v tomto obdobi je potrebne u dietata dat mu vsetky vitaminy..pretoze v tomto obdobi sa tvori zaklad imunity..toto obdobie ovplyvnuje zdravie dietata aj do buducna..

lajtmannlea

Darinusik_nov...zaisto áno. Ja som roky tvrdila, že nie, že všetko to dieťa má, všetko čo potrebuje ak je kojené, ale nie je to celkom tak. Pravda je taká, že dieťa síce dostane vitamíny z tela matky, napríklad aj vitamín C, ale nie v takom množstve v akom ho potrebuje.