Mám s ním ostať?

Príspevok v téme: Mám s ním ostať?
Tina464

Dobrý deň som žena a mám 30 rokov mám manžela a aj synčeka Miška. Vyzerá ako keby sme mali dokonalú rodinnú idilku. Ale môj manžel ma často psychycky tíra, myslím to tak že mi hovorí aká som hlúpa, namožná, lenivá a pod. ja už naozaj neviem čo mám urobiť aby ma pochválil. O rozvode mi tu ani nepíšte pretože keď sa pred ním o tom zmienim ide ma roztrhať v zuboch. povedal že ak by nás aj súd rozviedol, postará sa o to aby môjho syna zverili so opatere jemu. A ja fakt nechcem o syna prísť. A je mi s ním celkom dobre máme veľký dom, finančne sme na tom veľmi dobre ani ma nikdy neudrel len ma trápia tie jeho narážky na mňa. Poraďte čo mám robiť?!

anjelik *

Ale jasné, že nemáš. Len momentálne nevieš ako ďalej. Máš dve možnosti, buď s ním zostaneš, ale potom počítaj s tým, že ťa bude stáť veľmi veľa síl sa úplne prispôsobiť jeho predstave o tebe a to sama zváž, či na to máš. Lebo on nebude na sebe meniť nič, ale ty asi všetko. A ak to nepochopíš, tak ťa to dostane, skôr či neskôr. Lebo nedá sa donekonečna ustupovať, raz padneš na svoje pomyselné dno a je otázne, či sa odrazíš smerom hore alebo sa položíš definitívne. Druhé riešenie ti tu už písali viacerí a to je, že odídeš a budeš bojovať. Za seba, za svoje dieťa, za zvyšky majetku a odhodíš ten zdanlivý luxus. Je to na tvojom rozhodnutí a tvojej sile. Ak sa rozhodneš zostať, tak zmier sa s tým, že sa nič nezmení. Ak odídeš, bude to veľmi pre teba ťažké. :o) Nie je hanbou spadnúť, hanbou je zostať ležať. Akékoľvek rozhodnutie urobíš, tak si za nim stoj. A ďalej to už nerieš, nesťažuj sa, neplač, zmier sa s tým, že si urobila len to, na čo si mala. :o) Na tom, že sme slabí, nie je nič zlé predsa. To zlé je to odsudzovať, urážať sa a riešiť druhých miesto seba. Tak sa drž a ak máš dnes náhodou aj meniny, tak si ich pekne uži so synom a aj manželom. Dá sa milovať aj tých nesprávnych, ale nesmieš zabudnúť mať rada aj seba. :o)

anka 89

Tina ja si myslim ,ze ty si rozmaznany jedinacik najprv ta rozmaznavali rodicia a teraz manzel.Plati ti sluzku dokonca este aj opatrovatelku k dietatu ,neviem ci vies vobec varit a chodis vlastne do prace.Ty urcite nie si tyrana zena ,ty sa nudis a vypisujes sem tebe staci ked ta manzel pozve na obed a uz je dobre a mam dojem ,ze uz ta to nebavy sem ani odpisovat.Chcela si len aby ta ludia lutovali ,ale v com ze sa mas dobre .Ine zeny maju velmi zlych chlapov biju ich nedavaju peniaze tie by sa len smiali z tychto kecov co tu piseme .Zacni sa starat poriadne o rodinu ,mozno je sa s tebou aj manzel vyspi a bud spokojna v zlatej klietke ,ved keby sa s tebou rozviedol az potom by si bola na dne .Viem nebude sa ti to pacit co som ti napisala ,ale co uz moj nazor na tvoju vec je takyto .

anjelik *

Tinka, rovnaká si možno v tom, že si vyberáš ľahšiu cestu, cestu menšieho odporu. Možno väčšieho trápenia, ale nič sa nedeje bez príčiny. Je to tvoje vlastné rozhodnutie a ja ti naozaj úprimne prajem, aby to bolo presne to, čo ťa posunie dopredu a k tej osobe, akou chceš byť. Aby tvoj život nebol životom utrápenej mladej ženy, ale ženy, ktorá žije tak, ako vždy žiť chcela a tak, aby ju to napĺňalo. Aby raz, keď budeš zomierať, si si povedala, stálo to za to. :o)

Tina464

A akože v čom som podľa vás rovnaká ja predsa nikoho neurážam ani sa nikomu nevyhrážam že mu zoberiem dieťa a ani ho nepodvádzam tak v čom som rovnaká???

5.5 elsa

Delete ti dobre napísal vrana k vrane sadá,jemu vyhovuje že si má na kom vybiť nervy a rozkazovať a jej že má všetko grátis,takže Tina máš len to čo si zaslúžiš,každý má väčšinou to čo si zaslúži ži si ten život,ktorý ti vyhovuje a nesťažuj sa na fóre aké si ty chúďatko,lebo to v žiadnom prípade nie si ste si narovnako.......

soffa

nadalej maj velky dom,dost penazi,ale casom nebudes mat k sebe uctu a budes poriadne zdeptana.,nevyrovnana a co bude najhorsie budes tomu aj verit.vyber si co chces!

5.5 elsa

Tina,tak čo tu potom vyplakávaš?keď ti tento spôsob života vyhovuje,buď rada že ti aj jednu netreskne!,ach jaj takéto ako ty mám najradšej, nechajú sa financovať nie že živiť,bývaš si vo veľkom dome, v pohodlí a ešte čo by si od neho chcela,milenky má aj mať bude teba vždy odbaví obedom nejakým si ta ale chúďatko