Problém sa zamestnať

Príspevok v téme: Problém sa zamestnať
9Lenka

Ahojte, je to so mnou zlozite. Od vysky (ktoru som nedokoncila) co je cca 6 rokov si neviem najst trvale zamestnanie. Este som v podstate nikdy nepracovala na trvaly pracovny pomer. Iba brigady na par tyzdnov, pripadne mesiacov. Naposledy som pracovala pol roka cez urad prace v administrative v roku 2012. Medzitym som aj ochorela a aj kvoli tomu ze som nemala staly prijem som si vybavila ciastocny invalidny dochodok. Co je 100 Eur. Teraz s tym dochodkom mi to pride este nemoznejsie. Proste to je moj najvacsi zivotny problem. ze sa neviem zamestnat. Asi ani nechcem, resp. sama neviem co chcem. Uz mam aj strach niekde pracovat, lebo som si prestala verit. Ani na pohovoroch sa neviem nejak predat, citit zo mna neistotu. Zda sa mi nemozne nieco si najst (hlavne bez znamosti, lebo tie nemam). Bojim sa o svoju buducnost.

som000

ja nechcem uz dalej trpiet ,chcem ist k odbornikovy ,aspon troska keby sa my zlepsilo tak dokazem kto som JA..len to chce ist konecne aj ked neznasam lieky,ale bohuzial musim,pocula som ze aj Kristina Farkasova mala take podobne problemy a pomohlo jej odbornik a lieky..

Lulu2011

chapem ta, najma ak mas zdravotne problemy, ja som bola doma skoro 7 rokov, ale ked sme uz nemali co jest (mame hypoteku) som chodila po konkurzoch a nastastie ma vzali, sice robim pracu, ktoru nenavidim, zdravotne som uplne v prdeli, mam uzkosti a traviace problemy, ale aspon platim seky, tiez som myslela, ze to nedam, bala som sa seba, svojich stavov, ktore ma neskutocne obmedzuju, denno denne mi je na odpadnutie, ID nemam, ani som neziadala, ale zislo by sa, ja aj narok mam, lebo neskutocne trpim a zaznamy o tom su, dolezite je so svojim strachom pracovat, ja som ho jendoducho odsunula nabok, povedala som si, ze musim uzivit rodinu a islo to, len sa na to priprav, ze prvy rok bude peklo, kym si zvyknes a hlavne je samozrejme to, najst si pracu...ja viem vystupovat, tak, ze nikto by nezistil, ani keby sa pototo, ze trpim uzkostami, som tip top a nikto to nevie, ked mam zachvat, idem za zamestavatelom, ze musim na wc, tam si to odtrpim a idem naspat, chory clovek ma peklo v zamestnani, ale na vsetko si zvyknes, hlavne sa pekne oblec na pohovor, tak nech to neudiera do oci, ale ma styl a ver si

som000

dakujem za podporu,najskor musim zriesit psychiatra lebo nvyzera to somnou dobre..musim ist dalje chcem ,potrebujem odbornu pomoc!potrebujem,lebo sama to nezvladnem,kedysi ano ale teraz nie..

ivobrick

ano slovensko, juh, automobilova vyroba, len na margo tej cinskej smradlavej fabriky my mame cistejsie ako vo viedni na namesti a sere nas to :D

Ano je to drina treba si zvyknut. Podobnych je vsade dost, ved sme automobilova velmoc, ziadna kriza neexistuje - aspon tu nie. To sa len tak hovori.

Navyse takito zamestnavatelia dostavaju dotacie od statu, tzn. musia vytvarat pracovne miesta aj pre ZTP ludi. U nas robi aj par hluchonemych ludi.

AfterEight

Ja sa nevyhovaram a nemam privelke oci :) Viem,ze som absolvent,ale pod 400 euro nepojdem. Ved ked sa chcem osamostatnit,musim z niecoho zit.

A taketo nepriame ponuky su vacsinou financne poradenstva.

Bola som na pohovore - pozicia asistentky, sla som na 3.kolo a tam mi oznamili,ze ziadna asistentka nie je, ze sa hodim na financneho poradcu,skoro ma porazilo, ale esteze som trpezliva a viem sa ovladat,inak by som ich tam preplieskala.....a nebola som jedina,viem o dalsich 10 zenach,co takto oklamali

Riškaa

ivobrick je to praca na svk? A v ktorej casti svk? Toto mi znie podozrivo dobre. A platia vyplaty nacas? Jedna sa o pracu za pasom?
ja som tiez teraz zamestnana len na dohodu. Ale koncom tohto mesiaca mi to konci. A nieje to take ruzove ako pises, ze kto si chce najst pracu si najde. Musis si byt vedomi toho, ze vela ludi ma rozne zdrav. tazkosti a nemozu brat hocico. Napr. taka praca krajcirky je dost drina a boli z toho chrbat aj oci. Ci praca niekde za pasom ked si musis odstat niekolko hodin. Alebo praca v nejakej cinskej fabrike kde je smrad ze ti je na omdletie.

ivobrick

Kto si chce najst pracu, najde si ju.

Vy teda asi hladate zle, mate vysoke naroky. Tam kde pracujem ja nehladia na teba odkial si, ci si cigan, gadzo, cernoch alebo cinan, nezaujima ich ake mas vzdelanie (citat pisat pocitat a rozlisovat farby musis, to staci). Nikoho nezaujima kolko mas rokov.

Zaujima ich ako rychlo sa naucis nove veci, ako rychlo sa prisposobis a ci si schopny drzat pracovne tempo. Ak ano, tak aj jedna 57 rocna zenicka nova je teraz s nami a robi akoby sa nechumelilo.

Je pravda ze byvam v hladovej doline, ale mame 2x vyssie platy ako napriklad predavacka v obchode.

A CHYBAJU NAM LUDIA, MINIMALNE 50, kedtak mozem dat mail a viac info.

ja tiež

ahoj, ja som natom podobne ako ty, skončila som vysokú a nemôžem sa normálne zamestnať už štyri a pol roka. Darmo, že som chodila cez štúdium brigádovať ale nebolo to v odbore ktoré som študovala tak tým pádom akoby nemám prax. Posielam životopisy, žiadosti a nič. Chodím na výberové konania a čo z toho. Aj tak už majú dopredu vybraných ľudí a pohovory sa robia len na oko pred úradmi práce. A budúceho zamestnanca majú dávno vybraného. V auguste som bola na jednom tiež a bolo nás tam sedemnásť. Potom prišla jedna postavila sa do radu. Z kancla vybehla nejaká slečinka a keď ju zbadala len som počula ako jej šeptá a ty tu čakáš veď poď dopredu si normálna čakať tu s ostanými. Tak hneď som vedela že to bude nejaká známa ktorej už dohodili fleka. My ostatné sme tam boli len akože sa koná pohovor. Je to bežné čo som si všimla. Ja som sa už aj v supermakete bola pýtať ale berú len študentov na brigády a normálne nič. Aj do obyčajneho butiku ťa len tak nevezmú. Všetko len cez známosť. Dosť hnusná doba. A najviac ma sere, ak sú také kravy pozamestnavané ktorým sa robiť nechce a prácu flákajú a tie čo by robili tak musia byť na úrade práce. Ako jeden môj sused, cez pracovnú dobu chodí do posilky či hrať tenis. Má strýka za šéfa tak si robí čo chce. Proste všetko na hlavu postavené. Potom príde človek na úrad a pracovníka ktorého hľadá niet lebo pendluje po nákupoch.

5.5elsa

som0000 s tou školou dlho nerozmýšľaj na ďalší rok si podaj prihlášku tento rok si vyrieš s psychologičkou svoj zdravotný stav alebo s iným lekárom a hlavne si rozmysli o akú školu máš záujem aby si ju aj dokončila nie že začneš a odídeš

AfterEight

Ahoj :)

Asi si myslis,ze tu ti niekto napise take slova, ze sa zajtra rano zobudis a hned ti spadne robota z neba,ale bohuzial asi nie.

Jedine,co ti tu mozme pomoct, je ta povzbudit :) a ze je vela ludi takych ako si ty, alebo takych co aj chcu a nemozu si najst pracu. Takze neboj nie si v tom sama :)

Ja som skoncila VS pred 4 mesiacmi a chodim kazdy mesiac na bola som zatial na 3 pohovoroch (vzdy som sa dostala do uzsieho kola a nikdy si ma nevybrali) zevraj som moc prekvalifikovana, zeby som si hladala lepsie zamestnanie, nemam prax.

Vystudovala som VS vedeckeho smeru, ovladam anglicky jazyk na velmi dobrej urovni, rocne nas vyjde asi 7. Kedze na mojich miestach,sa drzia aj 70rocni ludia a potom si tam dosadia svojich, alebo ani nedaju vediet,ze je nejake vyberove konanie, tak musim hladat aj inde pracu,avsak ked praca nie je, nic s tym nespravim.

Kazdy den musis pozerat istp.sk, profesiu.sk, kariera.sk, ja som aj rozposlala vsade,aj kde nehladali, sice odtial sa mi nikdy neozvali, ale aspon som skusila.

Ano aj mne je na grc, ked vidim svojich znamych,ale aj kamaratov,co vystudovali nie moc kvalitnu VS a staci znamost a uz zarabaju.

A ja co som cely zivot drela, vsetko som dosiahla sama, bola som priebojna a vidis skoncim ako posledna...

Ale nestracam zatial nadej, ze jedneho dna sa na mna tiez stastie usmeje.....ani ty nestracaj, nie si sama :)