Problém sa zamestnať

Príspevok v téme: Problém sa zamestnať
9Lenka

Ahojte, je to so mnou zlozite. Od vysky (ktoru som nedokoncila) co je cca 6 rokov si neviem najst trvale zamestnanie. Este som v podstate nikdy nepracovala na trvaly pracovny pomer. Iba brigady na par tyzdnov, pripadne mesiacov. Naposledy som pracovala pol roka cez urad prace v administrative v roku 2012. Medzitym som aj ochorela a aj kvoli tomu ze som nemala staly prijem som si vybavila ciastocny invalidny dochodok. Co je 100 Eur. Teraz s tym dochodkom mi to pride este nemoznejsie. Proste to je moj najvacsi zivotny problem. ze sa neviem zamestnat. Asi ani nechcem, resp. sama neviem co chcem. Uz mam aj strach niekde pracovat, lebo som si prestala verit. Ani na pohovoroch sa neviem nejak predat, citit zo mna neistotu. Zda sa mi nemozne nieco si najst (hlavne bez znamosti, lebo tie nemam). Bojim sa o svoju buducnost.

tamarka5

mesačný princ mám rada tvoje názory tu na fóre je vidieť že ty si si veľa vecami asi v živote prešiel a tak vieš aj veľa pochopiť...

Mesačný princ

Aj ja sa sem pridávam a potvrdzujem obsah témy. je to presne tak a zamestnať sa je problém

Ak nejde o rodinkárstvo, nemá človek peniaze, známosti, tak môže byť akokoľvek šikovný aj tak si neškrtne!!!

sklamanavysokoskolacka

ahojte ja mam ten isty problem mam 25 rokov studovala som vysoku skolu ktora ma bavila spravila som si mgr a nemozem sa zamestnat. Castokrat som uplne ze na dne pretoze vysoka ma stala vsetky moje nadeje a vsetky moje uspory. A pridem do zivota a zistim ze na Slovensku je to aj tak prd platne pretoze tu dostane miesto len debilko cez protekciu co ma v hlave viete co. Na pohovoroch som vzdy slusna posobim zdravo sebavedomo samozrejme nie prehnane a chodim slusne oblecena o firme do ktorej sa idem uchadzat o miesto si vzdy nieco zistim. Najst zamestnanie na tpp je normalne pre mladeho cloveka zazrak pretoze castokrat pocuvam ludi bez praxe neprijimame do prcic a kde mam akoze tu prax nabrat?? Nikto mudry z neba nespadol a aj tak ked pridete do noveho zamestnania vsetko sa musite ucit odznova od zakladu. Kazdy mladych ludi vyuziva len na pracu na dohodu aby robili za co najmenej penazi. je to tu hruza

barborka1221

ahojte ja som tiez ztp a mam problem najst si pracu a tak velmi by som chcela :( je hrozne ked ste chory ze vas nikto nikam nevezme do prace a musite byt doma medzi 4 stenami.. tato doba je hrozna ziadna perspektiva do buducna proste strasne :(

vevericka1989

Ahojte mam taky problem nemam silu v rukach a nevedia mi nasadit vhodnu liecbu co by mi pomohla a mam aj ine zdravotne problemy a tyzdenne chodim aj dva tri krat na kontroly al. vysetrenia k lekarom alebo ked mam rehabilitacie tak na procedury. a s tymto ma nikde nezamestnaju. chcem pracovat aj si hladam pracu ale ked poviem co je vo veci tak povedia ze dakujeme my hladame zdravych zamestnancov. rehabilitacia ani lieky mi vobec nepomahaju a silu v rukach nemam , uz neviem co mam robit. nikdy som nerobila na plny uvazok. lebo v 2010 som skoncila skolu od 2010 do 2012 som sa starala o ocina a od 2014 ma trapia rozne choroby a chodim po lekaroch . narok nemam nanic tak zijeme s maminou z maleho dochodku. Ale velmi rada by som pracovala chyba mi kolektiv a pocit ze niekde patrim.

katka...

ivobrick, ano praca za pasom je vzdy v ponuke. Ale ako sa ma citit mlady clovek, kt. sa 5 rokov trapil studiom na vysokej skole a ma skoncit ako operator vyroby, kde staci aj zakladne vzdelanie? O tom to vsetko je. A vobec nie je pravda, ze kto ten si pracu najde. Pracu si najde ten, kto ma znamosti. Bohuzial, je to kruta pravda.

pravavestba

9Lenka, sama hovoríš, že ani nevieš čo chceš, či chceš pracovať, tak potom ako si má zamestnávateľ vybrať práve teba? Ak si neveríš, skús najskôr robiť niečo kreatívne, na portáloch ako jaspravim, fler, sashe, kde môžeš ponúkať rôzne výrobky či služby ;)
Ujasni si, čo by si hlavne chcela a potom to pôjde ľahšie ;)

abc0000000

a naco tu cakas? so slovenskom to bude uz len horsie takze ak si si nenasla pracu doteraz tak si ju uz asi ani nenajdes. treba ist skusit rakusko, nemecko, britaniu, hocikam

pravavestba

9Lenka, sama hovoríš, že ani nevieš čo chceš, či chceš pracovať, tak potom ako si má zamestnávateľ vybrať práve teba? Ak si neveríš, skús najskôr robiť niečo kreatívne, na portáloch ako jaspravim, fler, sashe, kde môžeš ponúkať rôzne výrobky či služby ;)
Ujasni si, čo by si hlavne chcela a potom to pôjde ľahšie ;)

9Lenka

Ahojte, pol rok ubehol a nic sa u mna nezmenilo. Iba sa tym trapim aj ked okolie si mysli, ze mi to je jedno, ze nepracujem. Myslim na najhorsie.