Tehotná

Príspevok v téme: Tehotná
indy223

Dobrý deň,potrebovala by som radu.mám 16, som tehotná a netušim ako to povedať rodičom.Aj ked som nemala nechraneny sex, chápem že zodovednosť za svoje činy musím niesť avšak s rodičmi nemam absolutne žiadny vztah, sme si ako cudzi, vôbec sa nerozpravame a nikdy sme sa ani nerozpravali napriek tomu že spolu byvame.prosim pomôžte

indy223

Takže,dopadlo to nasledovne.Mama o tom ešte nevie, ale ocinovi som to povedala keďže s ním sa rozprávam aspoň raz za čas.Povedal mi že čo s tým plánujem robiť teraz, či to dieťa chcem, keď som povedala že nie povedal že tu tým padom ostáva jediná možnosť.Na moje počudovanie z jeho strany nebol žiadny krik ani zakazovanie.uvidíme ako to celé nakoniec dopadne.držte mi palce a ďakujem za rady

indy223

Síce neviem kedy prídu z práce, ale ak budú večer doma tak im to určite poviem dnes, pretože čas beží.
Priateľ to dieťa nechce, on by sa o neho starať nemohol keďže práve nastúpil na vysokú školu kde bolo ťažké sa dostať, on chcel aby som išla na potrat, ale povedal že definitívne rozhodnutie necháva na mňa.

5.5elsa

indy 223 tak držím palce nech už to mama prijme akokoľvek vypočuj si čo ti povie a podľa toho sa potom zariaď ak nebude mať záujem ti pomôcť tak povedať priateľovi aby to riešil on a či on to dieťa chce keď má 19 rokov možno áno treba sa ho opýtať potom sa rozhodni ty

indy223

oprava, už nemusí vlastne.dieťa už malo osemnásť.ale pointu chápete hádam
a pre tých pre ktorých je táto téma len fake, môžem povedať že nikto vás nenúti mi niečo poradiť.ďakujem

indy223

Otec dieťaťa je z celkom bohatej rodiny, ale o dieťa by sa oni určite nestarali, jeho otec mal sám v 18-stich neplánované dieťa, na ktoré musí doteraz prispievať výživné, obaja jeho rodičia budú jednoznačne na potrat.
Našim sa to chystám povedať dnes tak hádam to víde.

SolomonKane

Nemas dobry vztah s rodicmi, resp. ziadny. Sama si mlada, s nedokoncenou skolou. Porodis dieta,budes sa starat, je mozne ze ti nikto nepomoze. Ked pojdes do prace, kto sa ti postara o neho, ked s rodicmi mas taky vztah? Je aspon otec dietata z nejakej rodiny kde by sa postarali pomohli? Ja mam priatelku, ktora by na potrat nesla. Sme spolu od jej 16 spali sme od jej 17. Povedala, ze keby otehotnela aj v 17 tak na potrat nejde, ale ona ma dobry vztah s mamou, s jej rodinou. Netreba nutit matku do nicoho, je to jej rozhodnutie, ale musis si ty zvazit nasledky a posudit to, v akej si situacii teraz a v akej mozes byt potom.

sewie

prosim uvedomte si ze je "trosku " rozdiel medzi pojmom potrat a interupcia.

indy,
hlavne sa rozhodni ty sama za seba. Vezmi do uvahy rady a nazory co sa tu pisu ale rozhodnut sa musis len ty sama, co je pre teba najlepsie, lebo rozhodnutie nech bude akekolvek budes niest so sebou len a len ty.

Kamaratku ukecala na to aby si nechala dieta mama. Mala 22 rokov ale vedela som a par dalsich ze proste ona na to aby bola matkou este nema. Potom ju jej mamka nahovorila aby sa za toho "dobraka" vydala. A dopadlo to rozpravkovo-do roka sa rozviedli, on ju psychicky tyral. Maly ma 5 rokov, ale nevie rozpravat pretoze kamoska sa mu nedostatocne venuje. Stara mama co tak velmi chcela vnuca vyhlasila ze jej uz lezu na nervy a najradsej by ich videla z domu. Maleho preto ze nerozprava nechceli vziat do skolky a tak kamoska bola od jeho porodu do teraz nezamestnana... nechcem ta tym priklanat ani k jednej ani k druhej strane, len ti povedat ze rozhodnutie je len a len na tebe lebo to ovplyvni tvoj zivot a nikoho ineho z tohto fora...

ak s rodicmi nemas dobry vztah tak im to proste oznam vecne ako ti tu radili-mas priatela, posunuli ste to dalej a aj ked ste si davali pozor , tak ochrana zlyhala. Oznam im ako planujes dalej postupovat a co od nich k tomu potrebujes...