Gynekomastia

Príspevok v téme: Gynekomastia
tajny

zdravím
ako začať? mám po 30. Od puberty mám gynekomastiu dokonca na jednom prsníku čiastočne odstránenú. Áno čiastočne, proste operacia sa podarila... V mladosti som prekonal infekčnú žltačku. Je to jeden z možných dôvodov. Môže byť dôvod nedostatok , alebo neovnováha hormonálného systému? Neviem, ale niečo mi hovorí že je to tými hormónmi. Dokonca v prsníkoch pozorujem stály pohyb - síce nie moc výrazný ale predsa. Tieto zmeny niekedy súvisia aj s mierným pálením v danej oblasti. Môže mi niekto priblížiť príčiny!!!!! a možné liečenie. Mám taky dojem,že ani v posteli to nie je ono, ale ako to poznať keď gynekomastiu som mal skôr ako prvý sex?

Súvisiaci obsah

danielKKK

Nazdar chalani.

Komplexy asi 8rokov. Zabity zivot. Na kupalisku (ktore som miloval) som bol naposledy ked som bol maly. Samozrejme zhrbeny chrbat - bolesti.
Kostatovanie detskeho lekara - hormony su v poriadku nic to nie je.
Problemom sa zacala zaoberat az nova dospelacka lekarka. Endo, Uro, Mamo - OK, pseudogynekomastia ...

Bol som v chirmede, statnej a procari v KE - procare 750€, statna 560€, Chrimed 1000€ (aj s liposukciou) ... Teraz sa nieviem rozhodnut ... ci si to dat len vyrezat, ten tuk (vsetci odporucaju pre istotu aj zlazu) .... resp. neviem kde ... chirmed to spravi za liter asi najlepsie zo vsetkych ... ale zase na ucte mam len 600€ .... prichadza mi do uvahy statna ... ale tej sa sakra bojim, ze mi to dojebu este viac. ... kua, chcem ist v lete ne kupalisko ... :-(

PLS, ak to cita niekto kto bol na operacii, pls ... pridajte si ma na fb ... Daniel Kerekeš

shifter

nestastnik

no od endokrinologa..ale som pocul ze to neni take jednoduche..ze oni na operaciu poslu len tazke pripady ked uz ti tie kozy vysia na bruchu hahaa

NESTASTNIK

ahojte,chcel by som sa spytat od akeho lekara mam priniest potvrdenie,ze gynekomastia mi sposobuje zdravotne problemy,lebo operacia je draha a poistovna mi to preplati iba v takomto pripade,dakujem

majo22

shifter,
najprv asi musim ist k doktorovi, potom sa uvidi.. raz uz som bol ked som mal 16, to mi spravili akurat ultrazvuk, zistili, ze tam mam tuk a doktorka mi povedala aby som cvicil... vyrisovany som jak bruce lee, ale tuk na hrudi ostal.. ak bude treba aj operacia, hocico, bo uz to dlhsie nevydrzim.. akurat ma stve ze som sa na to nedal na jesen, uz som mohol byt ok.. ktovie ci to stihnem dat do jari do poriadku, alebo aspon do leta, uz by som si siel zaplavat...

shifter

majo22

jj bratu chapeme sa..sme na to rovnako ani ja nemam nejaku tazku gyno ale proste tie rbadavky ma seru v lete nemosem triko vziat medzi ludi bo s ahanbim a ja uz chcem ako ostatni normal chalani zit.d ale prcic 18 to je dost si dospely v puberte si isto neni ja mam 22 to uz asi len operacia pomoze.. mal isme v puberte to riesit a neboli by sme sa tym dnes zaoberali..ale ja netusil donedavna co to je gyno..som myslel ze ked schudnem bude ok ale ono nic uz roky to iste a je tam ta zlaza debilna.d ako to teda budes riesit ty? chystas sa na operaciu ?

majo22

shifter,
to som si aj ja vsimol, ze ked makam, je to chvilu ok... ale aj tak. nemam uplne rovny hrudnik, ale ani nemam velke gyno. myslim, ze este mozem byt rad ze som na tom tak ako som. ale takto to dalej nejde, musim s tym uz nieco robit. mam to cca5 rokov(teraz mam18r). co je myslim dost dlha doba a som rad ze mi za to dobu nejeblo z toho. a ze zeny neriesis.. teraz ani ja, ale hned jak sa dam dokopy zacnem, myslim, ze mam co dohanat ;-) :D

shifter

majo22

jasne bratu to si taky isty pripad ako ja..som normal chalan len ten hrudnik to je hrozne daco.. dakedy si lahnem do postele len tak v svetri abo v triku co som maol cez den len aby som si ne,musel pohladom na hrud pripominat moj problem alebo aj ked s aidem sprchovat sedim aj pol hodku vo vani a rozmyslam ako sa toho zbavit... co sa tyka sportu to je ok neni problem mne len tie rbadavky tak sa cudne menia prsia su docela fajn proste pod bradavkou vidim tu zlazu taka tvrda gulicka na jednej aj na druhej strane ale ked beham cvicim alebo proste namaham telo fyzicky moj hrudnik vyzera skvele chapes neni tam tuk nie som ovisnuty na hrudi len ta zlaza ona sa meni podla toho ci daco robi mci nie..teraz ked tu sedim je to zle ako nahle zacnem telo namahat hrud je rovna ja som z toho v pichi ale so mrad a som vdacny aspon za to ze mozem hrat futbal s chalanmi a ten hrudnik mi stale nejaky cas drzi super formu a ked pridem domov zas som v starych kolajach ..zeny neriesim ani to uz som zmiereny s tym.. neviem co bude dalej jak to ja rpezijem v lete najhorsie ked tricka treba obliekat chalani maju obtiahnute ja musim tielko a volne triko.. najlepsie v zime pod bundou nikto nic nevidi a uzivam si pohlady zien bo aj cvicim telo je ok som sa troska nabil len ta gynekomastia nikdy nezmizne a uvazujem na doperacio uale nemam love a bojim sa a rodina tiez mf by si mysleli ze mi sibe.dd fakt neviem co dalej