Štítna zľaza, Ľubochňa

Príspevok v téme: Štítna zľaza, Ľubochňa
annna

Mam problemy so stitnou zlazou, znizena funkcica stitnej zlazy, zapal stitnej zlazy a uzivam treti rok Euthyrox. Aj napriek tomu ze uzivam lieky som velmi pribrala a aj preto som sa rozhodla zeby som skusila este vysetrenie v Lubochni. Bola by som rada keby sa mi ozval niekto kto uz tam na vysetreni bol a opisal mi ako to tam prebieha, pripadne u koho sa mam objednat, niekto kto ma s tym osobnu skusenost. Je niekto kto od Euthyroxu pribral? Teraz uzivam Euthyrox 100, davky mi postupne zvysovali, ale ja priberam dalej pri rovnakej zivotosprave ako predtym ked som lieky nebrala. Je sice pravda, ze odkedy uzivam lieky citim sa lepsie az na to priberanie to je hrozne za 3 roky skoro 40 kg, co je zle. Ak s tym ma niekto osobne skusenosti nech sa mi ozve. dakujem

damaxy

Kto chce tie výsledky može si aj počkat,ale pokial ti nepotrebuju robit iné vyšetrenie,je to strata času a do dvoch dní to mam doporučene doma.Totiž tie výsledky bývaju okolo 11 hodiny a neskor a dvakrat som bola hotová do 9 tej,tak nečakám. Ja sa objednávam v priebehu dna kedykolvek,no vždy do tej 14 hodiny.

aluš

Anna,ja užívam Euthyrox 125 mg denne.Nie je pravda,že sa z neho priberá.Príčina bude niekde inde.Tiež chodím do Lubochne,ale čo ja viem tak telefonovat možeš len medzi 10-10,30 hod.a tam ti povedia na kedy Ta objednajú.Ked som ja začala chodit do Lubochne tak na prvovyš.sa neobjednávalo.Teraz sa musíš objednat aj ked ideš prvý raz.Inak je to tak ako píše damaxy, s tým rozdielom že ja vždy na výsledky čakám.Ale vačšinou do tej 12 som vybavená.

igris

ahoj Anna, ja som to tu uz niekolkokrat pisala, kocky od euthyroxu sa nepribera, pribera sa preto ze mate poruchu stitnej zlazy , ktora sposobuje spomalenie metabolizmu, euthyrox nezaberie hned ani ked ti zvysuju davky, myslim okolo 4-6 tyzdnov, mne to trvalo aj viac, lebo mi naskocili dost zle hodnoty a nechcela mi to zvysit takym skokom, brala som tiez 100, potom 75 a teraz mozno , podla vysledkov v lete mi upravia na 50. Treba si veeeelmi davat pozor co zjes.

damaxy

napísem ti tf.číslo 04404306111,myslím že do 14 tej hodiny sa dá vybavit objednanie.Tiež chodím do NEDU do Lubochne.Najprv sa tf.objednám u svojho lekára ku ktorému ma prepoja,alebo ked ideš prvý raz povieš to tej pani pri telefone a ona sa postará čo dallej.V den ked si objednaná ráno do 8 hodiny prídeš do hlavnej budovy na odber krvi,samozrejme nalačno a bez užitia liekov euthyroxu,ale to asi vieš.Je to tam perfektne zorganizované.Po odbere krvi ideš pred ambulanciu svojho lekara a on ta vyzve do ambulancie.Nikto sa nepredbieha,nestojí pri dverách.Lekar ta vyšetri a rozhodne či ešte nejaké iné vyšetrenie,ked nie pošle ta domov.Poštou ti prídu výsledky aj s receptom.Bola som tam vo februári,prerábaju to.Ked som bola naposledy všetko bolo v hlavnej budove.Predtým boli lekári v roznych budovách ale usmernia ta.Ak chceš ašte nejaké veci vediet rada odpoviem.