Štítna zľaza, Ľubochňa

Príspevok v téme: Štítna zľaza, Ľubochňa
annna

Mam problemy so stitnou zlazou, znizena funkcica stitnej zlazy, zapal stitnej zlazy a uzivam treti rok Euthyrox. Aj napriek tomu ze uzivam lieky som velmi pribrala a aj preto som sa rozhodla zeby som skusila este vysetrenie v Lubochni. Bola by som rada keby sa mi ozval niekto kto uz tam na vysetreni bol a opisal mi ako to tam prebieha, pripadne u koho sa mam objednat, niekto kto ma s tym osobnu skusenost. Je niekto kto od Euthyroxu pribral? Teraz uzivam Euthyrox 100, davky mi postupne zvysovali, ale ja priberam dalej pri rovnakej zivotosprave ako predtym ked som lieky nebrala. Je sice pravda, ze odkedy uzivam lieky citim sa lepsie az na to priberanie to je hrozne za 3 roky skoro 40 kg, co je zle. Ak s tym ma niekto osobne skusenosti nech sa mi ozve. dakujem

renika77

Ahoj,tiez uzivam l thyroxine 50 asi 3 roky,vzdy som bola velmi stihla,ale ako som ochorela na stitnu zlazu zacala som prudko priberat,vysplhala som sa az na 92 kg,potom som zacala uzivat l thyroxine 50 a schudla som relativne rychlo skoro 20 kg,ale zmenila som aj stravu a cvicila som,teraz sa stale drzim na tej istej vahe a nejak to nejde schudnut,viem ze ma to brzdi ta stitna zlaza a som s toho zufala,zacinam znova cvicit tak uvidim ake budu vysledky po case...chcela by som schudnut aspon na 65 kg

veva95

ahoj ja som to mala tak, že mi zistili štítnu žľazu predchádzalo to samozrejme ťažkosťami, a rapídnym chudnutím. Nasadili mi Euthyrox 50tku. Neskôr nastali nejaké komplikácie a museli mi dávku zvýšiť na 75tku. Postupne sa hodnoty unormálnili čiže sme sa znovu dostali na 50tku. Poctivo som začala brať lieky a všetko bolo dobré cca 3 roky. Komplikácie však nastali keď som prešla k inej lekárke v našom meste. Pokračovala síce v tej istej dávke ale ja som začala z ničoho nič priberať (to nebudem hovoriť o tom aký lekársky postup pani lekárka zaujala). Za rok som pribrala 13 kíl a to si dávam pozor na jedlo a cvičím. Momentálne mi nezaberá nič v chudnutí, preto som sa objednala do Lubochne. Objednávala som sa tam v decembri a idem tam až na konci mája. Máte niekto skúsenosti s tým, že sa Vám štítna žľaza otočila ? (tým myslím, že ste začali priberať, keď ste predtým chudli) Ďakujem

veva95

ahoj ja som to mala tak, že mi zistili štítnu žľazu predchádzalo to samozrejme ťažkosťami, a rapídnym chudnutím. Nasadili mi Euthyrox 50tku. Neskôr nastali nejaké komplikácie a museli mi dávku zvýšiť na 75tku. Postupne sa hodnoty unormálnili čiže sme sa znovu dostali na 50tku. Poctivo som začala brať lieky a všetko bolo dobré cca 3 roky. Komplikácie však nastali keď som prešla k inej lekárke v našom meste. Pokračovala síce v tej istej dávke ale ja som začala z ničoho nič priberať (to nebudem hovoriť o tom aký lekársky postup pani lekárka zaujala). Za rok som pribrala 13 kíl a to si dávam pozor na jedlo a cvičím. Momentálne mi nezaberá nič v chudnutí, preto som sa objednala do Lubochne. Objednávala som sa tam v decembri a idem tam až na konci mája. Máte niekto skúsenosti s tým, že sa Vám štítna žľaza otočila ? (tým myslím, že ste začali priberať, keď ste predtým chudli) Ďakujem

alternativna12

Dobrý deň zaoberám sa samoliečbou tela. Mám 4,5 ročné skúsenosti. V prípade záujmu ma kontaktujte na email- prirodaprezdravie@gmail.com Napíšte mi do emailu váš problém a ja vám navrhnem riešenie. Ďakujem.

mrska

ahoj alexova ja mám tiež zníženú funkciu a bola som aj v Lubochni...lekár mi tam predpísal tiež Euthyrox,ale začala so ho jest len dnes...bojím sa že priberiem lebo aj to som čítala na nete...ty si z neho nepriberala? ja s ochlpením nemám problém,len kadejaké fyzické ťažkosti ktoré spájajú zo štítnou...ale mám pocit že tých liekov na žľazu nie je veľa na výber...vyšetrenie je tam celkom v pohode a ide to aj rýchlo,tak uvidíš čo ti povedia...tak prajem veľa síl...

alexova

Dobry den prajem, dufam ze mi niekto tu dokaze poradit, lepsie povedane bude zdielat svoje skusenosti
bola som u 3 endokrinologov prvy mi povedal ze mam znizenu funkciu stitnej zlazy, ostatny dvaja ako keby ani nevedeli robit svoju pracu, celkom ma doplietli stale ine lieky a kazdy hovoril nieco ine.

velmi ma trapi nadmerne ochlpenie ktore mam uz rok, prezivam vela stresu uz priblizne dva roky, moja psychika je na takmej na nule, a to hlavne odkedy mam nadmerne ochlepnie.

uzvivala som euthyrox ale mala este horsie depresie tak som ho vysadila. som objednana v lubochni na november, mam t dost daleko a vsetko si hradim sama... chcela by som vediet ci nieko riesim problem nadmerne ochlepnie v lubochni a ako mu pomohli, tak tiez by bolo povedane ze im tam chodia inak chlapte zeny, ze to mam riesit kozmeticky, lenze to nieje len par chlpkov... nieje to normalne zdrave ochlepnie a stale sa zhorsuje...mam 20 rokov...

mrska

ahojte už tu dlho nikto nepridával ale pokúsim sa možno niekto odpovie....bola mi v Lubochni zistená lymfopcytná autoimúnna tyreotitída a bol mi priradený Euthyrox 50 mg,bojím sa ho užívať že priberiem lebo som čerstvo vyliečená anorektička...ale mávam hrozné stavy,býva mizle som strašne slabá,unavená a bolia ma klby...tak neviem ak by mohol niekto poradiť či sa naozaj priberá alebo je to záležitosť toho čo jeme....ja sa stravujem dosť zdravo...kúpila som si aj Kelp,Koenzým Q 10 aj žen-šen či nenaberiem energiu...ja som od skončenia anorexie pribrala 12 kg,ale to som začala jesť aj veci čo som pred tým nejedla,dostala som sa na váhu akú som mala pred anorexiou...tak neviem či to je štítnou žľazou ale ja už naposledy jem o 12 poobede a neschudla som z toho,nie že by som nechcela jesť ale mám problém aj s trávením lebo mám helikobaktera....na Euthyrox som čítala rôzne debaty a neviem ako dalej...ale vraj neliečená žľaza je nebezpečná pre srdce... a ja som bola nedávno v nemocnici kvôli zlým kardiešpecifickým enzýmom,teraz je to v norme,tak neviem či začať s tým Euthyroxom....mám dobrú priateľku zdravotníčku a ona mi povedala že by som to mala užívať....a ja na ňu dám lebo má prehľad a skúsenosti...ale ak máte nejaké tak napíšte...pekný den..

jedulka

giia, mám nějaké cysty a štítné žláze,to je jediný co vím.Za to bylo velmi poučné se dívat jak s tím bojovala Lucie Bílá.Co umějí prachy a známosti.Nakonec se nechala léčit v americe, ale sáhnout si na štítnou žlázu nenechala.S jiskrou v oko tvrdí, že je zdravá, podle té jiskry si myslím, že i jen.Jen se nepodělila se svojí zkušenosti.Duše dobrá:-)

gia

Bola mi zistena struma na lavom laloku stitnej zlazy (studeny uzol). Endokrinologicka mi odporucila operaciu, z coho nie som velmi nadsena. Chcela by som sa spytat, ci ste niekto absolvovali operaciu a ake mate skusenosti? Bola mi robena aj punkcia strumy a vysledky boli v poriadku. mam velku dilemu, ci ist na tu operaciu hlavne kvoli tomu, ze je takmer na 100 percent iste, ze budem musiet potom brat lieky. Momentalne mi funguje stitna zlaza dobre. Este som sa chcela spytat, ako je to s dvihanim tazsich veci po operacii. Mam 1,5 rocnu dceru, ktora ma 11 kg, ktoru samozrejme este musim dvihat, po akom case po operaciu ju mozem dvihat? Dakujem

lucx

no v Lubochni je alebo aspon bol jedinny endokrinologicky ustav na svk
jop asi toto bude lepsie
www.nedu.sk
vela ludi ho prejde pretoze nikde nie su nijake tabule ktore by Vas navigovali spravnym smerom ..postate su dve moznosti ako prist 1 vlak.. to sa uz neodporuca pretoze doba je ina ako bola kedysi ked sa uvazovalo o tom ze budu zastavovat aj rychliky
teda odporucam variantu auto alebo BUS "ten zastane priamo pred NEDU" auto bud pridete z lipovej aleje co je odbocka z hlavej cesty, cize /kralovany / rojkov / lubochna / hubova / dlho nic.. potom cernova a ruzomberok /medzi rojkovom a hubovou je krizovatka podstate ju tvori most.. pred nou aj z jednej aj z druhej je svetelna tabula '50' takze ak aj to presvihnete nic sa nedeje po nejakych 350 metroch je odbocka pri je preskleny dom /dom smutku/ ktora Vas privedie priamo k NEDU
priravte sa ze parkovisko bude plne a casy sa menia takze budu chiet od Vas nejaky ten centik ..no kapacita je velka co sa tyka parkovania ibaze sa mozno trosku viac prejdete
este stale sa da povedat ze Vas zaujme park a priroda horsie to bude so samostatnym NEDU je to byvali hotel FATRA ..
aj ked stav budovy je hmm no.. ale odbornici su tu uznavany takze najskor si zavolajte dohodnite termin pretoze okrem prechadzky tu necakajte ziadny luxus.. co sa tyka sluzieb .. jedna mensia restauracia a dva obchody .. jedina vyhoda ze vsetko je vedla seba na par krokov
takze aspon ste v obraze