Štítna zľaza, Ľubochňa

Príspevok v téme: Štítna zľaza, Ľubochňa
annna

Mam problemy so stitnou zlazou, znizena funkcica stitnej zlazy, zapal stitnej zlazy a uzivam treti rok Euthyrox. Aj napriek tomu ze uzivam lieky som velmi pribrala a aj preto som sa rozhodla zeby som skusila este vysetrenie v Lubochni. Bola by som rada keby sa mi ozval niekto kto uz tam na vysetreni bol a opisal mi ako to tam prebieha, pripadne u koho sa mam objednat, niekto kto ma s tym osobnu skusenost. Je niekto kto od Euthyroxu pribral? Teraz uzivam Euthyrox 100, davky mi postupne zvysovali, ale ja priberam dalej pri rovnakej zivotosprave ako predtym ked som lieky nebrala. Je sice pravda, ze odkedy uzivam lieky citim sa lepsie az na to priberanie to je hrozne za 3 roky skoro 40 kg, co je zle. Ak s tym ma niekto osobne skusenosti nech sa mi ozve. dakujem

alickaj

Asi to bude málo.Určite pojdeš aj na sono, a podla výsledkov ti potom nastaví liečbu.Tam to určite dajú do poriadku.Potom daj vediet ako si dopadla.A už máš lekára, ku ktorému pojdeš?

alickaj

Teraz už chápem.Tá čast, ktorú ti nechali už nestačí,asi nestačí ani ten prísun thyroxínu v tabletkách a preto ti tak zareagovali výsledky.

jaeny

Alickaj,bola to Nadozna struma,zobrali mi iba určitu časť,mala som tam 17uzlíkov,možno preto to tak reaguje,ved uvidím čo povedia v Lubochne,pa

jaeny

ahoj didiiannna,ja chodím na testy pravidelne každého pol roka,ale výsledky su ako vidíš nič moc,euthyroxu nepriberám,na moju výšku 168cm vážim63kg.Iked som za posledných 5rokov pribrala skoro 10kg,nie je to poznať,prajem tebe i všetkým krásny víkend.

alickaj

Didiana,len to je iné ked ty máš ešte štítnu zlazu.A vlastne ten thyroxín užívaš na jej podporu, ak si mala nejaké problémy,aba sa tá žlaza tak nenamáhala.My čo ju máme vyoperovanú, to je trochu ináč.Ale poznám pani, ktorej vyoperovali len jednu čast,a neužíva zatial žiadne lieky, lebo tá druhá polovica zatial funguje dostatočne.

alickaj

Jaeny,rezistencia znamená,že nereaguješ na liečbu.To máš tak ako ked sú bacily rezistentné na antibiotiká.Najlepšie bude ak pojdeš do tej Lubochne,tam už vari budú vediet čo stým.Ja užívam Euthyrox 125 mg denne.Ked som bola v auguste, chcel mi ich znízit na 100, ale podla výsledkov mi to zatial nechal tak.Uvidím čo bude teraz.A ak sa smiem spýtat,aký bol dovod,diagnoza na operáciu?Ja som mala papilárny karcinom.

didiiiannna

ahoj jaeny, to je velmi tazko povedat ci mas dobru liecbu... Ja uz euthyrox uzivam 6 rokov, no posledne 2 roky mam uz iba 25-ku. To sa da zistis iba podla vysledkov z krvi. Ja ich mam v norme. Ale davam si ich zhruba kazde styri mesiace kontrolovat. A aj ty priberas z euth.?

jaeny

ahoj didiiannna,ja som už 5rokov po operácii štítnej žlazy ale stále neviem či dávku čo beriem 100 euthyrox je tá správna,pa

didiiiannna

ahoj jaeny, hodnoty TSH 0,35-5,50 fT4 12-22 To su referencne hodnoty, v ktorych by si mala byt. Ak nie, treba urobit sono š.z. a nasadit liecbu. caute