Isotretinoin Actavis

Príspevok v téme: Isotretinoin Actavis
Laik94

Zdravím,
svoje akné liečim už niekoľko rokov rôznymi mastičkami a nič natrvalo nezabralo tak mi doktorka zvolila liečbu izotretinoínom a to konrétne liekom ISOTRETINOIN ACTAVIS o ktorom som nenašiel žiadne informácie. Chcem sa spýtať či máte skúsenosť s týmto liekom. Zaujíma ma či musím prestať nosiť kontaktné šošovky a či ma to nebude obmedzovať v športe. Ďakujem
U doktorky nebol čas

know

Baby? Skusali ste pocas liecby tabletkami depilovat tvar? Ake to ma nasledky? Naozaj je tak nevyhnutne nedepilovat sa?

Domca31

ok dakujem za odpoved v letaku som nenasla nic o tom tak som newedela a pol roka je dlha doba co lieky budem brat takze sa urcite najde neaka prilezitost oslava alebo tak ale urcite sa tiez budem bat pit takze pre istotu sa toho radsej zrieknem :D a co a tyka neziaducich ucinkou ja beriem lieky iba tyzden takze este som nic take nespozorovala iba ma stipe tvar ked si ju vecer odlicim inak nic take ale nech sa dostavi cokolvek urcite sa to da vydrzyt a bude to stat zato

Lucka14

Ahoj, aj ja som mala a odporucam. Velmi to pomohlo, nerobilo mi to vobec zle, mala som len velmi suchu kozu, kutiky, supala som sa a par krat sa mi malicko pustila krv z nosa...ale ludia to su naozaj banalne veci kedze to potom prejde a vysledok je uzasny.Zaobstarajte si zvlhcujuce kvapky do oci a bude moct aj sosovky nosit, do nosa tiez nejaky zvlhcujuci sprej,vela balzamov na pery, nejaky krem na suchu pokozku, nevytlacajte si vyrazky a na tvari tie chlpky depilovat neodporucam. Nemalo by vas to obmedzovat pokial sa nevyskytnu ziadne vazne zdravotne problemy s klbmi napriklad...V letaciku su vsetky vedlajsie ucinky vypisane, aj to, comu by ste sa mali vyhnut. Alkohol som pila asi 3x za 8 mesiacov co som ho mala, aj to velmi malo lebo som sa bala...ak chcete tak v den ked planujete viac pit tabletku vynechajte, ale myslim ze by sa nemalo pit

Domca31

Zdravim :D zacala som uzivat pred tyzdnom Isotretinoin Activis chcem sa spitat ci sa pri uzivani týchto liekou moze pi prilezistostne alkohol....

mjkaa

Mozem si depilovat hornu peru med uzivam isotretinoin a. (Neviem ako jeho to druhe slovo ) určite to neni možne? Lebo ja to fakt potrebujem...

PrincessIvka

Ahojteeee!!!!

Mam 24 rokov a beriem tento liek ISOTRETINOIN/AKNENORMIN/ROACUTTAN uz 6 mesiacov. Mozem sa podelit o moje skusenosti. Ked som zacala brat lieky, najhorsie boli asi prve dva tyzdne ked si telo zvykalo na sok. Mala som hnacky a plet na tvari ma strasne stipala. Po cca 3 tyzdnoch sa situacia uz stabilizovala a necitila som nic extremne. Mam pocit ze cim dlhsie beriem tym mi neziaduce ucinky ustupuju. Nosim aj sosovky a nemala som ziadny problem. Raz sa mi zapalila spojovka, to som nenosila sosovky mozno par dni kym sa to upokojilo. Mala som samozrejme aj ine vedlajsie ucinky: povrchy ruk som mala strasne vyschnute a sa mi zadrhavali az do krvi, ale ked som si poctivo kremovala bolo to uplne v pohode. Mala som obdobie ked sa mi urobili strasne velke kutiky, vyzeralo to strasne ale pchala som do seba vitaminy a masticku som davala takze sa to stabilizovalo, aj ked stale mam mini kutiky. Pery som mala suche, obcas mi pukli az do krvi, ale bez pomady nejdem ani na krok takze je to v pohode. Obcas som mala pokazeny zaludok ze som cely den nemohla jest, ale to si myslim ze preto lebo som sportovec a mixovala som lieky s fatburnermi a dakejakymi gym vecami, ale nic extremne. Aj cvicit som chodila pravidelne a nemala som ani bolesti nic. Na slnko sa ist nemoze, isla som len na 5 minut a pokozka mi scervenela a palila. Teraz si davam 50 faktor. urcite si to vyratajte aby vam lieky nevysli na leto, lebo mi je to luto ked sa kazdy opaluje a ja nic. Posledne dva mesiace mi strasne vyschol nos zvnutra, to znamena aj sopliky, a neviem si poriadne vyfukat nos, a ked si ho fukam tak krvaca. To je dost nanic. Dost sa mi oslabili nechty, uplne su polamane a bolestive, davam si osetrujuci lak. Musim este upozornit, moj brat je tiez po liecbe ale bral to ako Teen, a mal strasne bolesti chrbtice ktore mu ostali dodnes, ze sa v noci budil na bolest. (pise v nez. ucinkoch ze v mladom veku mozu boliet kosti a klby). Co sa tyka alkoholu tak pit som neprestala prilezitostne ako kazdy normalny mlady clovek. Co sa tyka alkoholu a liekov tak som si vsimla ze mam ovela horsiu opicu! Uplne som odrovnana na druhy den a je mi strasne zle, dost zle to znasa alkohol, ale inac nic extra. Vysledky z krvi som mala vzdy dobre. Co sa tyka pleti tak ta sa zacala zlepsovat po 3 mesiacoch, teraz beriem 6 mesiacov a stale to nieje ako by som chcela, ale mozem povedat ze plet je sucha, nieje mastna, prestala som si davat make up, jedine co si dam je puder raz za den. Zaroven sa mi prestali mastnit vlasy. Predtym som umyvala kazdy den a teraz mi staci raz za 3 dni co je neskutocna ulava. Celkovo sa citim lepsie bez tolkej masti na tvari a vlasoch. Som velmi spokojna, aj ked to malo celkom dost neziaducich ucinkov u mna. Dufam len ze mi to aj vydrzi. Co sa tyka ciernych bodiek tie mi nezmizli uplne, samozrejme plet je ovela ovela lepsia ale nieje to dokonale. Tak uvidim, idem buduci tyzden na kontrolu, uvidim co mi povie lekarka, asi este potiahnem nejaky ten mesaic aby to uz stalo zato. Urcite to odporucam kazdemu kto nieje padavka a vydrzi par neziaducich ucinkov. Ja som naozaj velmi stastna ked nemam mastnu tvar a vlasy!! keby niekto chcel nejake info kludne poradim, napiste mi na mail :) ivka.zolotova@gmail.com

Barborita18

Ja som mala podobnú liečbu. Pred dvomi rokmi som bola prvý krát u kožnej, dala mi lieh na čistenie tváre, hydratačnú masť a zázračnú mastičku menom DUACGEL, pleť sa mi radikálne zlepšila, veľmi som sa tomu potešila, mastička mi vydržala pol roka, takže ku kožnej som už nechodila, pretože sa mi akné neobjavovalo.Keď som mastičku už minula s čistučkou a hladkou pleťou mi to vydržalo bez žiadnej liečby možno ďalšie 4mesiace a opäť sa mi akné vrátili. DUACGEL je drahá mastička, taktiež je na predpis a nemala by sa používať viac ako pol roka. Tak ma moja opäť vyhadzaná pleť prinútila ísť ku kožnej. Kožná mi predpísala opäť lieh, hydratačnú masť a čakala som, že mi prihodí ešte duacgel, ale zmenila spôsob liečby a dala mi taký dermálnu emulziu Dalacin a prihodila mi tabletky ISOTRETINOIN ACTIVIS. Povinne som chodila každý mesiac na prehliadky, dávky mi postupne zvyšovala najsilnejšiu som mala CURACNE značku liekov, a opäť keď sa už blížilo leto mi znižovala zase na Isotretinoin. Vedľajšie účinky(začervenanie očí, suchá pleť, pery,ale aj miestami červené bodky po rukách, zhoršená stolica, krv z nosa,nadmerné potenie) som mala aj mám pretože teraz ešte doužívávam tie posledné tabletky. Tieto vedľajšie účinky sú pre človeka dosť nepríjemne, ale dajú sa pretrpieť. Pevne verím, že po liečbe sa vytratia. Moja liečba trvá už 5 mesiacov a v máji mi lekárka povedala, že už vyradíme tie lieky úplne. Tak som opäť spokojná s mojou pleťou pretože je nádherná, ako keď som mala 12 rokov, ale obávam sa, že sa mi to vráti, pretože, od niektorých som tu čítala, že akné sa vytvárajú zlým stravovaním veľa cukrov, mastných jedál a pod.,ale doktorka mi povedala, že to je iba hormónmi a nešťastnou pubertou.Ešte vám dám jednu radu na suchú pleť/pokožku, vyskúšajte krém Lipobase je to výborné či už na suchú tvár, ruky, lakte, nohy proste na všetko aj na ústa. Keď lieky doužívam a už všetko bude za mnou, život bez akné s peknou pleťou ešte len predo mnou tak sa vám sem prídem na istotku pochváliť s úspešnou liečbou a keď nie tak sa vám prídem aspoň posťažovať. :P GOOD LUCK!

Yuki

Mne sa to začalo zlepšovať po troch mesiacoch, ale ty berieš vyššie dávky, takže u teba dôjde k zlepšeniu skôr. Najprv sa všetko zlé musí dostať von, a potom sa ti pleť postupne začne vyhladzovať.Ja to beriem viac ako 3 mesiace, pleť je hladká ale ešte mi ostali fľaky, no tie sa pomaly vytrácajú. Krém používam Biodermu sébium hydra, ale len večer, nemám až tak strašne suchú pleť, skôr pery. A s tým make-upom je to dosť problém, na celú tvár ani nehovorím. Skôr skús prekryť tie najhoršie miesta a potom korektor.

amex

Ahojte. Ja užívam Isotretinoin Actavis 20mg 3x denne. Mám veľmi suchú tvár a pery, ale to pretrpím. Za dva dni to budú 3 týždne. Zatiaľ mám pocit, že sa mi to zhoršuje. Neviete prosím niekto po akom čase je reálne očakávať aspoň minimálne zlepšenie? A prosím poradíte mi nejaký krém, ktorý je hlavne vhodný pod make-up? Kúpila som si od Eucerinu a je dobrý, až kým si nemusím dať make-up.
Ďakujem.