Isotretinoin Actavis

Príspevok v téme: Isotretinoin Actavis
Laik94

Zdravím,
svoje akné liečim už niekoľko rokov rôznymi mastičkami a nič natrvalo nezabralo tak mi doktorka zvolila liečbu izotretinoínom a to konrétne liekom ISOTRETINOIN ACTAVIS o ktorom som nenašiel žiadne informácie. Chcem sa spýtať či máte skúsenosť s týmto liekom. Zaujíma ma či musím prestať nosiť kontaktné šošovky a či ma to nebude obmedzovať v športe. Ďakujem
U doktorky nebol čas

Dakoty

Beriem ten liek uz asi tak mesiac aj pár dni a zatiaľ sa mi to vôbec nezlepšuje ale len zhoršuje robia sa mi len chrasty na vyražkach a ked to zlupnem tak je to až do živého a stále sú take zahnisane pod kožou co nejde ani vytlačiť ja neviem ci v tom pokračovať alebo s tým prestať beriem 40mg 1t ráno ... prosím o niejake rady , a chcem sa opitať že ci záleží od toho aj strava ?

Jozefe

píšem aj sem.Nehazardujte so zdravím.ISotretinoín je nebezpečný liek s množstvom veldajších účinkov.Rovnakú službu vám urobí vysoká dávka vitamínu B5 alebo vitamínu A.JA som použil vitamín B5 v dávke 5 gramov za deň a po dvoch týždnoch som nemal jediného upchatého poru.použil som americký produkt od jarrov formulas...kedze som myslel dopredu ostali mi dve balenia tak ak by niekto chcel dohodneme sa.Exp 02/2018 neotvorené 0903446417

L15

Aho Sii, ja som zacala brat isotret hlavne kvoli chrbatu....tvar som mala celkom ok, ale chrbat je cista katastrofa. Zatial sa mi nezda zlepsenie,zatial som si len vsimla ze mi toe velke podkozne pupaky schnu no stale sa objavuju j nove. Som zufala nemozem nosit ramienkove tricka a pocitam ze aj cez leto bude chodit max v kratkom tricku aby mi neboli vidiet ramena

sii1

Ja beriem roaccutane 3 deň, ale len 20 mg denne, nie je to málo?
váhu mám 57 kg
Doktorka vravela že to stačí pretože nemám akne celoplošne, len na brade a dlhodobé a kedže nič nezaberalo tak sme skúsili túto alternatívu

L15

Ahojte, tiez uzivam isotretinoin teraz druhy mesiac,30 mg denne a musim povedat,ze vidim pokroky, minimalne v tom, ze sa mi prestala mastit plet a vlasy, co je uzasne. Mam ale otazku, budem rada ak mi niekto odpovie, kto ma skusennost. Zabudla som sa totiz opytat koznej, ci si mozem zafarbit vlasy pri uzivani tohto lieku. Dakujem za odpoved. L.

hmmmmmm

Momentalne som v cca. 6. mesiaci liecby a nemozem si tento liek vynachvalit. Mam velmi tazku formu akne (acne conglobata) a nic mi roky nepomahalo. Momentalne je to neporovnatelne lepsie ako to bolo na zaciatku liecby. Vedlajsie ucinky tak ako kazdy - sucha popraskana koza, chrasty s krvou v nose a obcas sa spusti krv sama od seba, oprava koze pri napr. poskrabani je dlhsia ale aj napriek takymto veciam by som to bral na 100% znova. Nemozes cakat ze z tazkeho akne sa da lahko vyliecit. Ani ludia s rakovinou necakaju ze chemoterapia bude bez ucinkov to je proste normalna vec ktoru pokial sa chce niekto vyliecit tak ju musi akceptovat.

Hlavne neverte tunajsim "liecitelom" ze ked zacnete jest, pit alebo pouzivat nejake super natural somariny ze vam to nejako pomoze. To su "podomovy predajcovia" akurat na nete pripadne vymlete hlavy ktore netusia nic o medicine alebo podstate akne.

dankadanka

Nie tento liek ti nespôsobí žiadnu plešatost, aj ja som si čítala rôzne vedľajšie účinky ale okrem vysušania kože na rôznych miestach a zo začiatku hrozne pleti som nemala vône žiadne. A teraz mám pleť Ako bábätko a to som už rok po liečbe, takže neboj sa a v kľude užíva tento liek :)

klaras

mam tiež otazku k tomuto lieku. Dnes mi ho predpísala kožná a čítala som si vedľajšie účinky a zľakla som sa keď som uvidela plešatosť. Moja otázka znie či niekomu začali vypadávať vlasy pri užívaní tohto lieku.