Isotretinoin Actavis

Príspevok v téme: Isotretinoin Actavis
Laik94

Zdravím,
svoje akné liečim už niekoľko rokov rôznymi mastičkami a nič natrvalo nezabralo tak mi doktorka zvolila liečbu izotretinoínom a to konrétne liekom ISOTRETINOIN ACTAVIS o ktorom som nenašiel žiadne informácie. Chcem sa spýtať či máte skúsenosť s týmto liekom. Zaujíma ma či musím prestať nosiť kontaktné šošovky a či ma to nebude obmedzovať v športe. Ďakujem
U doktorky nebol čas

Sophie 17

Deni,mne sa to začalo viditeľne zlepšovať tiež až asi po 1,5 mesiaci, dovtedy som zažívala horory a ani nechodila medzi ľudí,pokiaľ som nemusela,pripadala som si ako "príšera"...Ale po tomto zhoršenom období nastal zlom a stav sa začal viditeľne zlepšovať.Dôležitý je veľmi aj vnútorný postoj-tvoje nastavenie=presvedčenie a viera v to, že liek zaberie(lebo naozaj aj zaberie) a zase bude z teba "bábika" ;-) Viem, hovorí sa mi to možno ľahko-teraz,ale tiež som si tým prešla,takže viem,o čom hovorím.Tiež ešte nie som "za vodou",beriem to 2 a pol mesiaca a bez "masky" von nevýjdem,ale nedá sa to porovnať so stavom spred 5týždňov.Chce to v tomto prípade naozaj v prvom rade trpezlivosť,čas a veriť,že bude zas dobre.Lebo bude...

Sophie 17

Deni, ja to beriem teraz 8 týždeň,20 mg 2krát denne,čiže 40mg.Dávkovanie je podľa váhy a krvných výsledkov(pečeňové testy atd).Po druhom týždni sa stav mojej pleti tiež rapídne a brutálne zhoršil,aj ked Dr. hovoril,že zhoršenie zvykne nastať neskôr a nie až s takým brutálnym priebehom...Bola som už vážne zfalá,ked som nemusela,ani som nevychádzala v tom období z domu.Ale po dalších zhruba dvoch týždňoch sa to začalo zlepšovať,čo bola veľká úľava.Treba len vydržať a očakávaný výsledok sa dostaví.Aj ked to zvlášť na začiatku a v čase zhoršenia nie je vôbec jednoduché, lebo trpí aj/hlavne psychika..Tvoja pleť bude opäť v poriadku,Deni,som si istá :-) Držím palce,zvládneš to!

Deni878690

ja to beriem mesiac 20 mg a dnes mi kozna zvýšila dávku na 30 mg ty beries kolko ? Zatiaľ nevidím na svojej tvari zlepšenie skor to mam take zapálene a cervene tak hadam ze mi to vsetko ustúpi a plet sa mi zlepší ..strasne chcem peknu tvar a držím palce aby si zbavila akne :)

Sophie 17

A najbežnejšie vedľajšie príznaky ako suchosť očí,sa dajú zmierniť alebo sa im úplne vyhnúť očnými kvapkami-ja nosím naďalej v pohode od rána do neskorého večera bez problémov kont.šošovky a pery,príp. aj nosovú sliznicu pravidelne natierať, napr.včelím voskom,ten sa mi osvedčil.Na tvár hydratačný krém od Biodermy:Sébium Hydra. Na ochranu a podporu norm.funkcií pečene dodatočne tabletky Lipovitan 3 krát denne po 2 Tbl.Snáď tieto informácie niekomu pomôžu.

Sophie 17

Ja ho beriem presne sedem týždňov,po druhom týždni skutočne nastalo zhoršenie a to dosť dramatické,ktoré trvalo asi dva týždne, ale potom sa to začalo zlepšovať.Po všetkých tých depkách zo svojho výzoru som už konečne presvedčená o tom,že zase budem vyzerať normálne..Už po siedmych týždňoch sa momentálny stav mojej pokožky nedá ani porovnať.Napriek nežiadúcim vedľajším účinkom,ktoré nie sú príjemné,mi to stojí za to,dotiahnuť liečbu až do konca.Takže držím palce a odporúčam všetkým váhajúcim vydržať.

Deni878690

Beriem ich taky tyzden a tvoria sa mi vyrazky ale tak píšu ze na zaciatku sa pleť moze zhoršiť tak hadam ze potom to ustúpi a zlepší sa to , a trochu ma aj rezu oci