Nedba na hygienu

Príspevok v téme: Nedba na hygienu
chcem radu

Dobry den, potrebujem poradit vo vztahu k priatelovi s ktorym sa pozname od marca. Ako zacali tie letne dni a chodime casto von niekam do prirody, zasportovat tak sa ako kazdy z vas pritom spotime co je normalne lebo potenim si telo reguluje svoju vnutornu teplotu aby sa neprehrialo. To vsetko rozumiem. Lenze moj priatel strasne pachne ked je spoteny. Pachne mu z podpazusia, ked sa prezlieka tak aj z rozkroku a nohy mu strasne pachnu. Ja neviem ako mu povedat kedze sa pozname ani nie polroka aby s tym nieco robil. Nesprchuje sa pravidelne lebo vraj telo si tym vytvara imunitu, ponozky ake mal vonku, nosi aj po byte, nepouziva antiperspirant a ked tak taky sladkasty ako nejaka moskovcanka. Jedine ked sa poriadne osprchuje je ked sa ideme milovat. Ale inak je strasny v tomto co sa tyka hygieny. Kupila som mu kedze mal meniny aj deodorant pre muzov ale zostal tam kde ho polozil vtedy. Trosku pachol aj ked sme sa spoznali ale nie velmi, boli chladnejsie dni a chodil viac naobliekani a nebyvali sme este spolu ale teraz ked nosi len tricka je to strasne. V aute sa to neda vydrzat. A najhorsie ked ideme niekam na navstevu, tak sa normalne hanbim za neho. Ako mu dat najavo ze smrdi. A tie nohy, to je des. Viem ze kazdemu sa potia v obuvi nohy a po dlhsom chodeni cez den v nich sa kazdemu spotia a trosku pachnu ale ked sa v ten den osprchoval a niecim ich nastriekal alebo nastriekal si obuv zvnutra tak az tak nepachnu ale on ... ja neviem co robit. NOrmalne mam chut to skoncit s nim. Inac je to dobry clovek, dobre vari, opravi v byte co treba, nakupi, ale ta hygiena je pre neho daleka dimenzia. Prosim piste navrhy ako mu dat najavo zeby s tym nieco robil. Nemam odvahu mu povedat na rovinu ze smrdis. Dakujem vam. Trosku trapna tema, ale ked ja neviem co robit. Nieje mozne aby 32 rocny muz nevedel o hygiene nic.

Blondula

presne kvoli tomuto nenavstevujem kupaliska a ani nikdy nebudem,ze tam chodia kadejaki prepotenci usmradeni :O
co sa tyka tvojho problemu....nezmeni sa to,pokym mu to normalne nepovies,nevies co sa bojis.on je v domneni,ze konecne ma priatelku,ktorej ten jeho smrad nevadi,lebo inac neviem...ja by som to nezniesla.ved aj doma musi mat smrad,zasmradene pradlo a postel :O ja by som sa ani do jeho uteraka neutrela :O moj priatel je cistotny az moc a aj napriek tomu som mu kupila na meniny kozmeticky balicek kde bol antiperspirant,sprchac,krem na tvar pre muzov,balzam po holeni,parfem a este som mu vyhrazne povedala,ze to budem kontrolovat ci to pouziva :D :D

963

Fuuu, tak to je prasa poriadne teda. Ako pracuje v kancli a vona tela mu nieje potrebna pritom. Ved ked prichadza do styku s ludmi tak automaticky musi aj dbat na vonu a hygienu tela. Normalne mu povedz do oci nech sa castejsie sprchuje ze ho citit a povinne nech pouziva tie pripravky na zachovanie vone tela.

IgorDS

karolinka122 to pomenovala úplne správne, je to humus a nikdy sa nezmení. Ja som pre zmenu presný opak, sprchujem sa aj 3x za deň, ráno aj večer čisté spodné prádlo a míňam dosť veľa na hygienické prípravky a parfémy. Proste si dávam záležať, aby som mal príjemnú vôňu, mám to tak rád a mojej priateľke sa to páči. Ale poznal som veľa humusákov a takmer všetci sa odvolávali na "svoj prírodný ochranný štít" ako na výhovorku, prečo sa neumývať. Nikdy ani jeden z nich sa nezmenil a nezmení.

pre Ninu

Nina pises: "Najhoršie je ked smradľavý a spotený človek na seba nakydá voňavku alebo deodorant v domnení, že to úplne prekryje ten zápach...." my tomu doma hovrime portorikanska sprcha :DD

karolinka122

a este...inteligentny clovek citi, ze zapacha, ked sa spoti, ze treba vymenit ponozky, pradlo, dat sprchu, pouzit vlhke servitky, deodorant, vycistit si zuby, pripadne pouzit zuvacku po jedle sposobujuce zapachy aj z ust , humusakovi je to jedno ... Neviem, preco ho obhajujes...

karolinka122

nech by bol akykolvek dobracisko a fesacisko, utekala by som od neho co najrychlejsie, hadam by som cely zivot nechcela stravit po jeho boku dusiac sa jeho smradom, to si rovno mozes do postele nastahovat tchora:D Ked mu to doteraz nedocvaklo, uz sa to nezmeni, tomu ver a v intimnom zivote akurat budes chytat rozne infekcie z jeho nedostatocnej hygieny /tvarohu za zaludom/ . Nechutak....

Sejla

a prečo mu to nevieš normálne povedať, veď vo vzťahu musíš vedieť povedať aj veci, ktoré ti vadia, narovinu bez toho, aby si z toho robila drámu a ešte to rozoberala s inými ľuďmi. Ešte bude kopec nedorozumení a ošemetných situácií, ktoré v intímnom vzťahu vznikajú, tak sa radšej hneď nauč riešiť veci s ním a úprimne. Neohŕňaj nos, bez afektu a v súkromí mu normálne povedz, keď príde po práci, že možno si to neuvedomuje, ale je ho cítiť, tak nech s tým niečo robí. A keď sa vyzuje, povedz, že mu smrdia nohy a nech si láskavo aspoň umyje nohy/zmení ponožky, kúpi nové topánky a navrhni že mu s tým môžeš pomocť, ak chce.. Inak úplne super sú bambusové ponožky, tie mu môžeš kúpiť, nikdy nesmrdia a sú také pohodlné, že iné nebude už chcieť.

zbludiladusa

chcem radu nepoznám chlapa,ktorý by sa neumyl po práci,ked robí manuálne:(nedbá proste na nič ..
kup mi baliček hyg.pripravkov,hádam mu tým naznačíš srávne a pochopí :Dže smrdí :D