Nedba na hygienu

Príspevok v téme: Nedba na hygienu
chcem radu

Dobry den, potrebujem poradit vo vztahu k priatelovi s ktorym sa pozname od marca. Ako zacali tie letne dni a chodime casto von niekam do prirody, zasportovat tak sa ako kazdy z vas pritom spotime co je normalne lebo potenim si telo reguluje svoju vnutornu teplotu aby sa neprehrialo. To vsetko rozumiem. Lenze moj priatel strasne pachne ked je spoteny. Pachne mu z podpazusia, ked sa prezlieka tak aj z rozkroku a nohy mu strasne pachnu. Ja neviem ako mu povedat kedze sa pozname ani nie polroka aby s tym nieco robil. Nesprchuje sa pravidelne lebo vraj telo si tym vytvara imunitu, ponozky ake mal vonku, nosi aj po byte, nepouziva antiperspirant a ked tak taky sladkasty ako nejaka moskovcanka. Jedine ked sa poriadne osprchuje je ked sa ideme milovat. Ale inak je strasny v tomto co sa tyka hygieny. Kupila som mu kedze mal meniny aj deodorant pre muzov ale zostal tam kde ho polozil vtedy. Trosku pachol aj ked sme sa spoznali ale nie velmi, boli chladnejsie dni a chodil viac naobliekani a nebyvali sme este spolu ale teraz ked nosi len tricka je to strasne. V aute sa to neda vydrzat. A najhorsie ked ideme niekam na navstevu, tak sa normalne hanbim za neho. Ako mu dat najavo ze smrdi. A tie nohy, to je des. Viem ze kazdemu sa potia v obuvi nohy a po dlhsom chodeni cez den v nich sa kazdemu spotia a trosku pachnu ale ked sa v ten den osprchoval a niecim ich nastriekal alebo nastriekal si obuv zvnutra tak az tak nepachnu ale on ... ja neviem co robit. NOrmalne mam chut to skoncit s nim. Inac je to dobry clovek, dobre vari, opravi v byte co treba, nakupi, ale ta hygiena je pre neho daleka dimenzia. Prosim piste navrhy ako mu dat najavo zeby s tym nieco robil. Nemam odvahu mu povedat na rovinu ze smrdis. Dakujem vam. Trosku trapna tema, ale ked ja neviem co robit. Nieje mozne aby 32 rocny muz nevedel o hygiene nic.

Nina.

Ja si tiež myslím, že ak niekto chodí cvičiť a na kúpaliská, tak je normálne sa osprchovať ráno aj večer.

miki24

mňa by zaujímalo v čom spočíva extrém pri sprchovaní 3 a viac x denne :D tak 0večka nech nám vysvetlí. veď každý by sa mal sprchovať toľkokrát koľko potrebuje. ten kto vedie aktívnejší život tak by sa mohol aj 3-4x ako ja a nie je na tom nič teda okrem večného nedoplatku za vodu :D. ten čo kňučí doma tak stačí len raz. osobne ja veľa športujem. chodím na plaváreň, hrávam rekreačne futbal s kamarátmi, chodím sa zabaviť do mesta a predstava ako čuchá niekto moje vysoko radioaktívne ponožky ma rozosmieva hlavne po tom futbale. prípadne po plavaní ten chlór zmyť alebo po návšteve v noci, keď smrdím ako vyudený poriadne. to je tiež hnus. v noci by som nedokázal ísť do postele špinavý to by sa mi hnusilo po celom dni a ráno zase spotený to tiež...

Nina.

Mimochodom, to že si mu kúpila deodorant, to moc nepomôže. Najhoršie je ked smradľavý a spotený človek na seba nakydá voňavku alebo deodorant v domnení, že to úplne prekryje ten zápach, pri tom ono to väčšinou vytvorí ešte väčší a horší smrad.

doubledog

no a este treba spomenut aj to, ze niektori ludia po spoteni smrdia o dost viac ako ini.
je to bud stravou alebo inym metabolizmom, ktovie

0vecka

2 Maoam ja som poznal viacero takych ktory uplne ze smrdeli a ked im to aj niekto surovo povedal tak vzdy trepli len nieco take ze no sak vy si uplne znicite kozu sprchovanim ... inak zase dalsi extrem je imho sa trikrat denne v lete sprchovat... ono vecsinou aspon u mna cerstvy pot nesmrdi a vzdy staci max raz dennne...

Jurika

Žiadne narážky, chlapi to proste nepochopia normálne na rovinu mu to povedz, ale slušne a s citom..a čo takto zdržať sa sexu kým sa nezačne znova umývať? :P Inak ale títo lesní muži sú strašní, tiež som mala takého, čo bol najprv normálny, potom prestal so sprchou (imunitaa poznáme) a nakoniec prestal používať šampóny, lebo niekde čítal že to len zbytočne mastí vlasy a drogérie na nás zarábajú, no strašné.. a potom si ich prestal umývať úplne -že bude mať prírodné dredy :-/ dezodorant pod pazuchu nič, to sa už nedalo vydržať, a aj ten vzťah napokon skončil.. (nie kvôli hygiene, ale teraz spätne som rada, že už nie sme spolu-liezlo by mi to riadne na nervy)