Nedba na hygienu

Príspevok v téme: Nedba na hygienu
chcem radu

Dobry den, potrebujem poradit vo vztahu k priatelovi s ktorym sa pozname od marca. Ako zacali tie letne dni a chodime casto von niekam do prirody, zasportovat tak sa ako kazdy z vas pritom spotime co je normalne lebo potenim si telo reguluje svoju vnutornu teplotu aby sa neprehrialo. To vsetko rozumiem. Lenze moj priatel strasne pachne ked je spoteny. Pachne mu z podpazusia, ked sa prezlieka tak aj z rozkroku a nohy mu strasne pachnu. Ja neviem ako mu povedat kedze sa pozname ani nie polroka aby s tym nieco robil. Nesprchuje sa pravidelne lebo vraj telo si tym vytvara imunitu, ponozky ake mal vonku, nosi aj po byte, nepouziva antiperspirant a ked tak taky sladkasty ako nejaka moskovcanka. Jedine ked sa poriadne osprchuje je ked sa ideme milovat. Ale inak je strasny v tomto co sa tyka hygieny. Kupila som mu kedze mal meniny aj deodorant pre muzov ale zostal tam kde ho polozil vtedy. Trosku pachol aj ked sme sa spoznali ale nie velmi, boli chladnejsie dni a chodil viac naobliekani a nebyvali sme este spolu ale teraz ked nosi len tricka je to strasne. V aute sa to neda vydrzat. A najhorsie ked ideme niekam na navstevu, tak sa normalne hanbim za neho. Ako mu dat najavo ze smrdi. A tie nohy, to je des. Viem ze kazdemu sa potia v obuvi nohy a po dlhsom chodeni cez den v nich sa kazdemu spotia a trosku pachnu ale ked sa v ten den osprchoval a niecim ich nastriekal alebo nastriekal si obuv zvnutra tak az tak nepachnu ale on ... ja neviem co robit. NOrmalne mam chut to skoncit s nim. Inac je to dobry clovek, dobre vari, opravi v byte co treba, nakupi, ale ta hygiena je pre neho daleka dimenzia. Prosim piste navrhy ako mu dat najavo zeby s tym nieco robil. Nemam odvahu mu povedat na rovinu ze smrdis. Dakujem vam. Trosku trapna tema, ale ked ja neviem co robit. Nieje mozne aby 32 rocny muz nevedel o hygiene nic.

chcem radu

Ale tak asi ste ma nie celkom spravne pochopili alebo som sa ja zle vyjadrila. Nejde oto ze nepozna sprchu, nesprchuje sa kazdy den ale oto ze on nepouziva ziadne kozmeticke pripravky ktore by mu tu sviezost udrzali aspon na pol dna. A tiez ze ked pride vyrobeny z prace a teda aj spoteny, tak sa nejde osprchovat hned alebo az na druhy den. Cize on sa osprchuje rano ale neda si ziaden antiperspirant, sprej a ked sa vrati a to obcas po praci ide aj na chatu porobit v zahradke a tak, potom pride domov a neosprchuje sa proste. V tom to cele je. A kedze odmieta pouzivat kozmetiku tak samozrejme ze po celom dni pachne a este ked sa neprezliecie, ponozky nevymeni. Vecer sa sprchuje ako som uz pisala len ked mame mat sex, inac az rano. Vy tu pisete akoby sa vobec nesprchoval. Sprchuje kazde rano. A teraz v lete este po praci zajde ak je teplo na kupko a to hned z prace a ked tam prideme tak len sa prezlecie do plaviek a tak ide do bazena ani sa predtym nezastavi doma alebo nejde tam na kupko pod sprchu. Ja kedze neviem plavat tak ani nejdem do vody nastastie, len mi je luto tych ludi co v tej vode plavu s nim :D Dohovaranie mu nepomoze, aby sa osprchoval skor nez do tej vody skoci. Toto aj jeho jeden kolega ktory s nami obcas ide tiez robi. Len sa prezlecu a nesprchuju a hned do vody idu. Taki prepoteni po celodennej fuske. Cize ked tak zhrniem v com je vlastne problem, tak v tom ze nepouziva kozmetiku na udrzanie sviezosti a vone. Cize ako viete darmo ze sa rano osprchuje ale do vecera bez kozmetiky pachne ako hrom. A pracuje v kancelarii v jednom urade, je inzinier, cize aj teraz v lete musi dodrziavat spol. kodex obliekania na svojom prac. mieste, teda nosi aj koselu, kravatu a sako nato a dlhe nohavice + mokasiny. Nemoze si dovolit ist do prace v sortkach, sandaloch ci kratkom tricku.
Ja nebudem mat guraz mu to takto zostra povedat, ak by som mu kupila balicek kozmetiky, kde by bol sprch. gel, deodorant, sprej atd. myslite ze by pochopil? On nieje taky ze nebude kozmetiku pouzivat lebo skodi, nieje zaryty ekolog ale on je lenivy na jej pouzivanie. Proste vraj je to strata casu. Inak je to pracovity clovek len ta vona tela je mu ukradnuta asi. Vobec akoby si neuvedomoval ze pre okolie to nieje zelatelne takto pachnut. Niekedy vyznaval metal a tie rockove kapely ked bol mladsi takze neviem ci to ten sposob zivota s kamaratmi jeho druhu ho toto naucili, ze kozmetika je len pre baby alebo ja neviem.

tastynka

miki 24, áno aj tento chlapík vonia istým spôsobom :D
ja som myslela, že každý človek má istý prirodzený pach, teraz nemyslím na spotené telo... a človek si prirodzene vyberá takého partnera, aby mu voňal, teda aby mu tá prirodzená vôňa tela toho druhého človeka voňala :-))))

RNG

Nuz zijeme vo svete mikrobov obklopeny nimu a mame ich vsade v tele. mCiste len caste umyvanie sa ich neznici nijak, len moze zmenit osadenstvo. Hnilobne mikroby, co rozkladaju kozu, najma vo vlhkom prostredi sa daju kontrolovat aj roznymi antimikrobialnymi, ja napr pouzivam miesto antiiprespirantu jod 2 x do tyzdna pod pazuchu, co mi doda dost potreebneho jodu do tela a zastavi aspon na 2 dni rozkladne bakterie pod pazuchou.
Nohy treba obcas striekat roztokom oreganoveho oleja, co vynici plesne a hnilobne bakterie nielen na nohach ale aj v topankach.
Pravidelne sprsenie sa chlorovanou pitnou vodou skodi kozi, mnohi maju z toho kozne problemy, a najma odmastovanie pokozky roznymi alkalickymi samponami a mydlami je nezdrasve, lebo pokozka, ked nie je dobre namastena a vlacna, tak praska a do prasklin sa uchytia rozne mikroby
Takze aj ked pouzijes mydlo a sampony, dobre je si este mokru pokozku natriet nejakymi olejami, dobre su prirodne zmesy napr kokosoveho, olivoveho, jojoba, mandloveho, a podobne.
Ja osobne pouzivam kokosak, dokonca privonany roznymi esencialnymi olejami, co su zaroven antimikrobialne(skoricovy, klincekovy citronovy a pomarancovy atd.

miki24

tastynka veď aj tento muž vonia :D škoda, že viac informácii sme sa nedozvedeli. osobne tiež by ma zaujímalo, že kde pracuje...

tastynka

na čistotu dbá iba pred sexom? tak sexujte 3x denne, :D 3 x denne bude poriadne čistý :D
fuj inak poriadny humus, ja by som takého človeka ani pobozkať nevedela, mne musí muž voňať

Anakondy667

Ako anakondy z brazilskych pralesov sme si uvedomili e je dolezite dbar na hygienu pohlavnych organo . V dzungliplati iba jeden zakon a to zakon silnejsieho. Preto by si sa aj ty mala prestat umyvst a uvidime kto z koho. :) ale nie. Teraz vazne. Sadni te si spolu na vaznu debatu a bez ostychu mu povedz ze ten jeho pach trpiet nemienis. Howgh :)

IgorDS

to je teda pekný humus... ale keď ste spolu od zimy, to si musela cítiť aj predtým nie. Je jasné, že v lete to je intenzívnejšie, ale aj v zime sa človek poriadne spotí, hlavne ak má na sebe viac vrstiev oblečenia. To ti začalo až teraz vadiť? Ale som si istý, že on sa nezmení.. tie reči o "ochrannej vrstve" sú len kecy.. vyhovuje mu to takto ako to je.

vlašskyorech

ale ze chlapisko ma este snahu sa sprchovat pred sexom, lebo keby uz ani vtedy nie, tak to by som sa skutocne cudoval preco si s nim este. Ako sprcha, sampon ci gel do sprchy, sprej ci deodorant na telo je zaklad preto aby bol muz pre zenu neodolatelny. Aspon pokial nieje nejaky drevorubac alebo murar na stavbe. Inac taky mlady to by malo byt pre neho samozrejmost ta cistota a vona tela.