Nedba na hygienu

Príspevok v téme: Nedba na hygienu
chcem radu

Dobry den, potrebujem poradit vo vztahu k priatelovi s ktorym sa pozname od marca. Ako zacali tie letne dni a chodime casto von niekam do prirody, zasportovat tak sa ako kazdy z vas pritom spotime co je normalne lebo potenim si telo reguluje svoju vnutornu teplotu aby sa neprehrialo. To vsetko rozumiem. Lenze moj priatel strasne pachne ked je spoteny. Pachne mu z podpazusia, ked sa prezlieka tak aj z rozkroku a nohy mu strasne pachnu. Ja neviem ako mu povedat kedze sa pozname ani nie polroka aby s tym nieco robil. Nesprchuje sa pravidelne lebo vraj telo si tym vytvara imunitu, ponozky ake mal vonku, nosi aj po byte, nepouziva antiperspirant a ked tak taky sladkasty ako nejaka moskovcanka. Jedine ked sa poriadne osprchuje je ked sa ideme milovat. Ale inak je strasny v tomto co sa tyka hygieny. Kupila som mu kedze mal meniny aj deodorant pre muzov ale zostal tam kde ho polozil vtedy. Trosku pachol aj ked sme sa spoznali ale nie velmi, boli chladnejsie dni a chodil viac naobliekani a nebyvali sme este spolu ale teraz ked nosi len tricka je to strasne. V aute sa to neda vydrzat. A najhorsie ked ideme niekam na navstevu, tak sa normalne hanbim za neho. Ako mu dat najavo ze smrdi. A tie nohy, to je des. Viem ze kazdemu sa potia v obuvi nohy a po dlhsom chodeni cez den v nich sa kazdemu spotia a trosku pachnu ale ked sa v ten den osprchoval a niecim ich nastriekal alebo nastriekal si obuv zvnutra tak az tak nepachnu ale on ... ja neviem co robit. NOrmalne mam chut to skoncit s nim. Inac je to dobry clovek, dobre vari, opravi v byte co treba, nakupi, ale ta hygiena je pre neho daleka dimenzia. Prosim piste navrhy ako mu dat najavo zeby s tym nieco robil. Nemam odvahu mu povedat na rovinu ze smrdis. Dakujem vam. Trosku trapna tema, ale ked ja neviem co robit. Nieje mozne aby 32 rocny muz nevedel o hygiene nic.

odpovedaaam

ja byt tebou opatrne, ale narovinu mu to poviem...no nie tou cestou, ze pocuvaj ma sem, smrdis! ale tak nejak pri vhodnej situacii..alebo ked sa osprchuje a pises ze sa idete milovat tak skus take nieco ze ako pekne vonia ze ho lubis ked je taky vonavy okupany to mu daj najavo takto ze to mas rada:D alebo tak chod normalne na nakup do drogerky a nakup mu kozmetiku alebo aj neparfemovanu...a pripominaj mu to.

no a ak nepomoze tak mu to splechni do ksichtu ze nech sa neurazi ale ze ho citis viac ako treba..lebo niektori chlapi su jednoduchsi...alebo keby si ty smrdela ci by s tebou bol..pochybujem..keby mlada pekna baba zapacha to by bolo ine fopa

Nina.

Skús pravidelne navrhovať spoločnú sprchu. A ak to nepomôže, tak asi to proste nemá význam ďalej ťahať, ja osobne by som to teda nevydržala. Dokonca v lete ked sú tie tropické horúčavy je normálne sa osprchovať aj viac krát denne a aj si prezliecť veci. A aj to s tými ponožkami. Mal by predsa hned ako príde domov vliezť do sprchy a potom si obliecť čisté veci. Žiť s človekom, ktorý smrdí a zanedbáva základné hygienické návyky je ako za trest. Ty nie si povinná celý život vdychovať smrad a hanbiť sa za neho. A ver, že ak to nezmení, tak za rok, za dva sa ti tak zhnusí, že budeš mať na neho takmer až alergiu. Nech je to akokoľvek kruté, musíš mu to povedať ak chceš zachrániť váš vzťah, pretože takto to aj tak dlho nevydržíš.

Sejla

Mňa rozosmialo že "zlatíčko do sprchy" :D Veď je to dospelý muž. No 0vecka má pravdu, pol roka je dosť dlho na to aby ste sa vedeli normálne porozprávať, možno sa pokúsi zmeniť.

emalea

no teda nič....ja s manželom nemám absolútne žiadny problém rozprávať sa v spálni o bežných veciach, nakoľko riešime aj veci, ktoré by nemali počuť deti /napr. naša dcéra mala pred týždňom 6 rokov, tak sme riešili darček-ako prekvapenie/ spálňa je v našom malom dome jediné miesto, kde nás nikto neruší...ale hold koľko ľudí-toľko chutí!! kľudne to môže kočka povedať /to o tom smrade/ aj pri sviečkach a dobrej večeri, mne je to jedno, ale nech mu to preboha povie!!!

doubledog

emalea
sory, ale napad rozpravat sa v posteli pred spanim, to je zly sen snad kazdeho chlapa.
co to maju zeny za haluz rozpravat sa prave vtedy?

0vecka

boze hlavne nic nenaznacovat... zrejme to aj tak nepochopi... a polroka je imho dost dlha doba kebyze su to 2 tyzdne tka nepoviem...

hlavne si nerob iluzie imho sa nezmeni

Sejla

Ja by som mu povedala, že hmm niečo tu smrdí ako keby sa niekto sto rokov nesprchoval .. Oooo to si ty? Prepaaač, a takto by som niečo o smrade podotkla každý deň až kým by mu to nedocvaklo.