Tetania

Príspevok v téme: Tetania
sisa5

Dlhšie (pol roka) chodím po lekároch. Zvyšoval sa mi tlak a mala som aj chvíľami búšenie srdca (tep 170)sprevádzané závratmi. Nebolo to vždy spolu aj búšenie, tlak, závraty, iba niekedy. Stále ma pobolieva ľavá časť hrudníka, rameno a lopatka. Pred menštruáciou 1-2 dni to bolo horšie. Neskôr sa mi to zhoršovalo v čase ovulácie. Výsledky gynekológie sú negatívne. Vyšetrením štítnej žľazy zistili autoimúnnu tyreoditídu bez liečby. Čo sa týka chrbtice odblokovali mi dva stavce. Neurológ mi predpisuje lieky Myolastan, Guajacuran, Xanax, a dlhodobo Ronal. lieky neužívam. Chodím na akupunktúra a stav sa mi trochu zlepšil. Chcela by som vedieť, či má niekto skúsenosti s tetaniou. Totiž test na tetaniu som mala pozitívny. Lekár mi povedal, že je to narušenie pH v krvi alebo organizme a je potrebné hlboké dýchanie alebo dýchanie do sáčku. Lieky vraj na to nie sú. Aj moje zdravotné problémy môžu byť z toho. Má niekto s touto "chorobou" skúsenosť? Ako sa dá stabilizovať, pripadne odstrániť napr. bylinami, cvičením,...? Pýtala som sa, či by mi pomohol psychológ. Vraj nie. Tlak a tep mám sem tam skákavý, raz vysoko a raz trochu nižšie. Ďakujem
---------------------------
www.zdravie.sk

zufala

Ahoj Ivynan,ja sa sem pozeram kazdy den ale ked tu niet nikoho,tak nenam co pisat.Mam sa rovnako,ziadna vyhra.Som unavena,bolieva ma hlava atd.Aspon,ze s muzom sme na to teraz super,takze sa nemam preco rozculovat.Maly ma vie dobre ustvat,je super.V nedelu mal 17 mesiacov.To s tym cerstvym ovocim a zeleninou je bohuzial veru tak ako pises.Clovek sa snazi dopovat cim sa da.Drz sa moja.A kocky,dajte o sebe vediet,hlavne myis-mamina nasa,dlho si tu nebola.Pa.

ivanan

ooo čo si už od tej únavy naozaj zaspala? Dúfam, že sa držíš, teda držíte všetky,lebo akosi tu niet nikoho.
Ja sa snažím nadopovať vitamínmi, no v našich obchodoch je to hrôza, lebo po čerstvom ovocí a zelenine ani chýru, takže po tejto stránke to je :-(((
Ťažko sa zaháňa tá únava, ale dá sa povedať,že ju mám pod kontrolou.
Leni a čo Ty? Žeby nič nové...???
Myis sa nám tiež niekde odpásla,......
a tu niet naozaj nikoho, len dúfam, že sa máte fajn.
Dobrú nôcku, idem aj ja chrápaťä (lebo mám pocit, že tu zastal čas :)) )

[zruseny12]

Neviem ci sa este zaujimate o Tetaniu,lebo uz tu bolo o nej dost popisano,ja som sa pozerala na www.novycasprezeny.sk tam sa da natukat tiez v lavo aku temu chcete a nasla som aj o Tetanii nieco,co to je atd.Tak vam to pisem,aby ste si to mihli precitat.Pekny podvecer prajem.

RNG

Jarna unava je nedostatok vitaminov.
Na jar typicky uz nebolo ziadne cerstve ovocia ani zelenina,takze bol nedostatok vitaminov, dokonca aj mineralov, lebo bez surovej zeleniny a niektorych ovoci nedostavame z vonku ziadne extra enzymi a nase travenie nie je dokonale, cim nevytazime z jedla vsetko, mineraly sa tazia na konci travenia, ked su potraviny rozlozene na maximum.
Okrem ineho jarna unava a depresia je sposobena nedostatkom vitaminu D, ktory sme od predosleho leta uz vycerpali.

ooo

:-) :-) Ivanka už máš zápalky? Ja som už v práci, sama samučká,ale musím sa pripraviť na seminár - ho vediem a som z toho doooosť nervózna. Sťahujeme sa do svojho bytu konečne s priateľom... Aj v práci sa budeme sťahovať,ale to je ešte v nedohľadne... To nevadí, že chápeš pomalšie, ja ti všetko rada vysvetlím a zopakujem, xixi. No nič, musím ísť pracovať už keď som tu

ivanan

uf ooo, normálne som si vydýchla, že môžem niečo napísať. Totiž , ja trpím pri slove stručne -
Ale mám tak dobrého muža , že on si ma vždy vypočuje( aspoň sa snaží) a ja zas za odmenu sa snažím stále naňho nerozprávať, čoš myslím, keď sa poriadne zamyslím, tak sa mi to z času na čas aj darí :))
Kde sa sťahuješ v práci , alebo s priateľom? to som trochu akosi nepochopila.Nejak mi to teraz posledné dni tiež pomali dochádza.
Ty karle ja ti ani neviem, či si stojím na vedení, alebo to je naozaj normálne.Zajtrá musím kúpiť zápalky,nasuniem si ich na oči lebo inak už naozaj zaspím v robote.
Alebo, že by nás premohla už jarná únava? :)))

ÁÁÁno presne , tým to bude...

ooo

Ivanka nebuď stručná, ja tak rada čítam tvoje odkazy :) Ja mám také plné a bláznivé dni, že uf... O týždeň sa sťahujeme, v robote neviem kde skôr a čo je dôležitejšie viac a čo menej, snažím sa nezanedbávať ani priateľa ani kamarátov a tak zaspávam s úplným naplnením dňa, uf

zufala

Ahojte kocky,mne sa stale ziva a som otapena,cize tiez nic nezvycajne.Ako sa mate?Dnes mi zase inac v sanatoriu upravili lieky,dali mi prve,ktore pred casom vysadili,druhe uz nemam brat a tretie pomaly dobrat.Snad to uz bude definitivne a konecne to pomoze aby mi bolo lepsie.