Tetania

Príspevok v téme: Tetania
sisa5

Dlhšie (pol roka) chodím po lekároch. Zvyšoval sa mi tlak a mala som aj chvíľami búšenie srdca (tep 170)sprevádzané závratmi. Nebolo to vždy spolu aj búšenie, tlak, závraty, iba niekedy. Stále ma pobolieva ľavá časť hrudníka, rameno a lopatka. Pred menštruáciou 1-2 dni to bolo horšie. Neskôr sa mi to zhoršovalo v čase ovulácie. Výsledky gynekológie sú negatívne. Vyšetrením štítnej žľazy zistili autoimúnnu tyreoditídu bez liečby. Čo sa týka chrbtice odblokovali mi dva stavce. Neurológ mi predpisuje lieky Myolastan, Guajacuran, Xanax, a dlhodobo Ronal. lieky neužívam. Chodím na akupunktúra a stav sa mi trochu zlepšil. Chcela by som vedieť, či má niekto skúsenosti s tetaniou. Totiž test na tetaniu som mala pozitívny. Lekár mi povedal, že je to narušenie pH v krvi alebo organizme a je potrebné hlboké dýchanie alebo dýchanie do sáčku. Lieky vraj na to nie sú. Aj moje zdravotné problémy môžu byť z toho. Má niekto s touto "chorobou" skúsenosť? Ako sa dá stabilizovať, pripadne odstrániť napr. bylinami, cvičením,...? Pýtala som sa, či by mi pomohol psychológ. Vraj nie. Tlak a tep mám sem tam skákavý, raz vysoko a raz trochu nižšie. Ďakujem
---------------------------
www.zdravie.sk

ivanan

Ahojte kočky, konečne už neviem po koľkýkrát ale dúfam, že taraz sa mi podarí dopísať svoju myšlienku a aj ju odaslať. No rada by som vám aj keď neskoro ale predsa- chcela zaželať aby bol konečne tento rok pre nás tým šťastnejším ako minulý, aby nám zdravie slúžilo a aby nás láska sprevádzala po celý ten čas.
Ja som mala poriadnu chrípku , ale poriadnu držala ma celé 2 týždne a ja trubka nemohla som ísť skôr k doktorovi, tak som išla na poslednú chvílu v piatok. Ono mi to dosť kolísalo, a keď bolo lepšie myslela som že to už odchádza, no pohoršilo sa znovu. No mám už antibiotiká a za tie 4 dni sa mi zázračne polepšilo.
ooo no pekne, ako keby Ti nestačilo to čo máš, ono Ťa museli potešiť ďalšími novinkami, - to je mi ľúto:(((
ŠŽ je naozaj poriadna sviňa, už som o nej dosť počula, mala ju jedna moja známa a čo som o tých stavoch počula ,stačilo mi. Ale ako hovorí Lenka, na všeko sú lieky a dá sa to liečiť, len treba natrafiť na toho správneho doktora aby Ti nastavil správnu liečbu- neverím že v dnešnej premodernizovanej dobe by nebol na to liek( aj keď na tetániu nie je, tá je zatiaľ v plienkach,no dá sa potlačiť vitamínmi, správnou životosprávou a byť v pohode.)No na ŠŽ naozaj potrebuješ liečbu- tak chop sa nejakého schpného doktora, nech Ťa dá dohromady.
Sem tam mi bolo poriadne blbo, aj mi vystrelili krče do rúk a nôh čo už dávno nie a sprevádzajúce :(( stavy pre nás tetaničky dosť známe, ale inak som to mala pod kontrolou. Užívala som si naplno chvíle voľna a naozaj som sa snažila nič nerobiť.Poviem vám, poriadne som si oddýchla, no dnes som ráno dostala poriadny preplesk od budíka keď ma skoro ráno budil, ufff.No čo, aj to treba, lebo inak by som naozaj zlenivela. a ani by ma donekonečna nebavilo ničnerobenie.
Myis a čo Ty , nejaká si nám aj Ty ostala stručná, ako máš? Malá rastie. a vôbec ako to môžeš všetko zvládať? Sťahovanie, práca, cetovanie, plánovanie atď, no pekne...( už som sa unavila tým vymenovávaním, ešte že existuje atď) :-))

zufala

Rada vas tu vidim babule.No ako tak citam,som na tom teraz podobne.Boli ma hlava,je mi na prt,asi to je tym hnusnym pocasim,neviem.OOO moja mamina sa na stitnu zlazu liecila dlhe roky a uspesne.Idem skusit uspat drobceka.Pa a drzte sa.

ooo

ja a plná života? xixi, posledné dni mŕtvolka zo mňa, hlavu mám furt ako medzi kliešťami, slabá ako mucha... ja chodím na endokrinológiu dlhodobo a ono sa mi to postupne zhoršovalo, až sa to dosralo úplne. To sú následky rádioterapie, upozornil ma, že ešte môžu prísť aj iné prúsery :)) Ja ti teda neviem, že či to všetko bolo z toho, ale dosť o tom pochybujem, lebo to by bolo zázračné uzdravenie a tomu už nenaletím...

soravia123

OOO, co to? tebe to kedy stihli zistit? a ako sa ti to prejavovalo, ta choroba?
myslis ze tie vsetky priznaky, tocaky bola ŠŽ???
mhmhm..ale ved si bola posledne plná života...
napis via..
pa. ja sa plahočím...stale slaba po chripke..
zufalka, upratuje a prid aj k nam:)))) mne sa nehcce a aspon kecneme o nasich chorobach:)))

ooo

ja som posledné dni ako mechom praštená, hlava ma bolí, spím kade chodím, dnes mi je aj na vracanie, asi je to z tých nových liekov, čo mi nasadili na štítnu žlazu...

anonym_1082

Dobrý deň, tak akoby som čítal svoj životopis. Presne taký problém, lieky Xanax potom diazepan, Ryvotril sa to myslím volal. Vyšetrenia EEG pozitývne, bušenie srdca tep cez 100 potom zas 50 hore dole dookola po lekároch ako 25 ročný som nechcel brať poctivo lieky veď som chcel aj vypiť, extrasystola, no hrozné. Až som si povedal dosť a bolo to aj zásluhou dobrého psychológa a prestal som chodiť po doktoroch a trpel až som zistil, že je to skoro všetko vo vlastnej hlave som si urobil poriadok a už niekoľko rokov mam kľud sem tam nejaký problém ale veď bez nich to nejde ale tie vyšetrenia na neurologii a sedenia u psychologa som definitívne zrušil a je kľud. Síce so srdcom mám problém lebo mávam arytmie a extrasystoli ale aj na to sa dá zvyknuť. Takže hodiť problém za hlavu a isť dopredu veď nejak bude.

myis

Caute kocky, som sa sem po dlhom case zas dostala. Prajem Vam Krasny Novy Rok a vela zdravicka, babenky moje, lebo aj ked je to otrepana fraza, je to to najdolezitejsie na svete.. Bozteky