Tetania

Príspevok v téme: Tetania
sisa5

Dlhšie (pol roka) chodím po lekároch. Zvyšoval sa mi tlak a mala som aj chvíľami búšenie srdca (tep 170)sprevádzané závratmi. Nebolo to vždy spolu aj búšenie, tlak, závraty, iba niekedy. Stále ma pobolieva ľavá časť hrudníka, rameno a lopatka. Pred menštruáciou 1-2 dni to bolo horšie. Neskôr sa mi to zhoršovalo v čase ovulácie. Výsledky gynekológie sú negatívne. Vyšetrením štítnej žľazy zistili autoimúnnu tyreoditídu bez liečby. Čo sa týka chrbtice odblokovali mi dva stavce. Neurológ mi predpisuje lieky Myolastan, Guajacuran, Xanax, a dlhodobo Ronal. lieky neužívam. Chodím na akupunktúra a stav sa mi trochu zlepšil. Chcela by som vedieť, či má niekto skúsenosti s tetaniou. Totiž test na tetaniu som mala pozitívny. Lekár mi povedal, že je to narušenie pH v krvi alebo organizme a je potrebné hlboké dýchanie alebo dýchanie do sáčku. Lieky vraj na to nie sú. Aj moje zdravotné problémy môžu byť z toho. Má niekto s touto "chorobou" skúsenosť? Ako sa dá stabilizovať, pripadne odstrániť napr. bylinami, cvičením,...? Pýtala som sa, či by mi pomohol psychológ. Vraj nie. Tlak a tep mám sem tam skákavý, raz vysoko a raz trochu nižšie. Ďakujem
---------------------------
www.zdravie.sk

zufala

Ahoj ooo,je to tu zase velmi biedne.Velmi dobre poznam to o com pises,nic si z toho uz nerobim.Treba to pretrpiet a ono to prejde.Ja aby som sa na to vsetko co mi je nenudila,tak som teraz chora.Vzdy ma to chyti ked uz to vsetci maju za sebou.Ako sa ti inac dari a co byt?Mne manzel odchadza v nedelu na 3 tyzdne na skolenie do Ciech,bude mi smutno.

ooo

Baby mňa posledné dni tak divne bolia svaly... hlavne na stehnách a pritom nemajú z čoho, úplne pri každom pohybe, už neviem, čo si mám o tom myslieť. Poznáte to niektorá, či zas mám niečo špeciálne? Vôbec sa mi nevidí, žeby to bola svalovica...

ivanan

Ahojte,
ani neviem čo by som popísala,

.... vlastne som vám chcela povedať, že som šťasná, že sme na tom lepšie.

Dobrú nôcku všetkým :-))

zufala

Ahojte kocky,prajem peknu sobotu.Myis som hrozne rada,ze si dala o sebe vediet a hlavne,ze ti je dobre.Verim,ze uz bude len lepsie a tvoje babatko ti da silu vsetko zvladnut.V ktorom si uz mesiaci?Nejak 6-ty to bude tusim,uz by si mala zacat pomaly pocitovat aj pohyby,juj to bude krasne.OOO,to je super,ze mas na tu pracu na byte ludi a,ze ste tam nemali vela roboty,nech ste stastny v novom bytiku.My sme este u otca a koncom januara ide muz na 3 tyzdne do Ciech na skolenie,takze sa toho vela neporobi.Ivanan,neviem ci sa z toho niekedy dostanem uplne,nevyzera to tak ale ked budem schopna aspon trosku existovat ako teraz,budem rada.Snad nebudem musiet ist na dochodok a mat ZTP preukaz.Ale to by som musela mat asi este vaznejsiu diagnozu.Neviem co bude,ani zamestnat sa nebudem moct,zostanem zrejma pracovat u otca.Neviem sa s takouto myslienkou zmierit.Zivot o nicom.No ved uvidim.Tesi ma,ze vy ste vsetky na tom dobre,prajem vam to.Pa.

ooo

Ránko dievčatká. Myis tak je to pravda, že tehotenstvo všetko upraví, super správa. Už máme vymaľované, ešte sú tam maliari síce, ale len čo odídu, tak nabehnem s maminou ako upratovacia čata a po nás nastúpi sťahovacia čata, ktorá nahádže dnu všetok nábytok, zajtra nastúpi čata montérov, ktorí budú skladať skrine, postele a všetko a verím, že v sobotu je kolaudácia, juj

ivanan

Konečne sa tu už niekto aj ozval, Myis
som rada , že Ti je OK, a predpokladám ,že keď si v pohodke Ty tak aj malá.
ooo vidím, že Tvoj život naberá poriadne obrátky :)), to je perfektný pocit vyberať farby, aj keď možno tá práca je aj poriadna fuška ale stojí za to, keď to robíš pre seba( má to zmysel) držím palec aby ste čím skôr mali porobené, a užívali si to svoje hniezdečko.
No myslím, že aj keď nie som doktor môžem aspoň takto podľa naladenia zhodnotiť , že aj Tebe Leni, svitá na lepšie časy .))
Žeby sa stal zázrak, --akosi mám pocit, že to tu zostáva viac menej v pohodke.
Idem búvať . všetký veľké papa

myis

Caute kocky, nic nestiham, chodim do roboty, plavat a na masaze. Ja sa citim tak v pohode ako som sa uz veelmi dlho necitila, dlavim vitaminy a musim silno zaklopat, ale akosi mi je fajn.. Velmi na Vas myslim, ale prd stiham..

ooo

Tá Myis neviem, celkom sa prestala ozývať... aj Soravia akosi poredšie... mne je celkom fajn, teraz som unavená ako kôň, ale to má objektívne príčiny, čiže ok. Zajtra dostaneme kľúče od bytu baby, chceme si hne´D vymaľovať, tak o dušu vyberáme farby :) juj