Tetania

Príspevok v téme: Tetania
sisa5

Dlhšie (pol roka) chodím po lekároch. Zvyšoval sa mi tlak a mala som aj chvíľami búšenie srdca (tep 170)sprevádzané závratmi. Nebolo to vždy spolu aj búšenie, tlak, závraty, iba niekedy. Stále ma pobolieva ľavá časť hrudníka, rameno a lopatka. Pred menštruáciou 1-2 dni to bolo horšie. Neskôr sa mi to zhoršovalo v čase ovulácie. Výsledky gynekológie sú negatívne. Vyšetrením štítnej žľazy zistili autoimúnnu tyreoditídu bez liečby. Čo sa týka chrbtice odblokovali mi dva stavce. Neurológ mi predpisuje lieky Myolastan, Guajacuran, Xanax, a dlhodobo Ronal. lieky neužívam. Chodím na akupunktúra a stav sa mi trochu zlepšil. Chcela by som vedieť, či má niekto skúsenosti s tetaniou. Totiž test na tetaniu som mala pozitívny. Lekár mi povedal, že je to narušenie pH v krvi alebo organizme a je potrebné hlboké dýchanie alebo dýchanie do sáčku. Lieky vraj na to nie sú. Aj moje zdravotné problémy môžu byť z toho. Má niekto s touto "chorobou" skúsenosť? Ako sa dá stabilizovať, pripadne odstrániť napr. bylinami, cvičením,...? Pýtala som sa, či by mi pomohol psychológ. Vraj nie. Tlak a tep mám sem tam skákavý, raz vysoko a raz trochu nižšie. Ďakujem
---------------------------
www.zdravie.sk

ooo

ahojky, ja nič nestíham... vysádzam antidepresíva a točísa mi hlava, chvíľami mám obavy, že sa mi to začne vracať, ale nepripúšťam si to, bojujem ako o život :) však aj ide o život :) Lenka držsa

zufala

Ahoj ??????,ja s tym liakom skusenosti nemam a v poslednej dobe sem skoro nikto nechodi ale drzim palce aby sa ti niekto ozval a poradil ti.Baby kde ste?

zufala

Ahoj Ruzicka,zatial nemam zriadenu mailovu adresu a tak pouzivam otcovu firemnu,kedze firmu mame doma.Jedna je imitransport@imitransport.sk a druha imitransport@chello.sk..Chodim uz 2 mesiace po prepusteni z nemocnice do denneho sanatoria,kde mame skupinove sedenie s psychiatrom aj individualne.Stale mi hovoria,ze moje stavy su psychickeho,nervoveho druhu,vyvolane roznymi neprijemnymi zazitkami ci uz z detstva alebo dospievania.Veci,ktore neviem prijat a vyrovnat sa s nimi.Ja si ale stale myslim,ze mam nieco v tele,co mi lekari nenasli.Neuvedomujem si,ze by som mala problemy.Bojim sa,ze to neprejde.Ved sa v tom tapam 8 rokov.Boli aj lepsie obdobia ale teraz to nechce uz dlho prejst a dostavam sa do stadia batia sa o seba,o dieta a buducnost.Je mi tak,ze nejdem ani sama von.Je to strasne,neustale tocenie a bolesti hlavy,busenie srdca,tlak na hrudy,pocit,ze uz to nevydrzim a zblaznim sa.Je to naozaj na dlho,takze mozeme popisat cez mail.Stale skusam nove a nove lieky ale zatial nic.Zacala som mat problemy so spanim,tak aj tam si musim pomoct liekom,ktory mi zabere tak na 4 hodiny.Som nevyspata.Do toho tetanicke stavy,no otras.Zacinam byt naozaj zufala.

ružička

zúfala, velmi dobre poznám tvoje stavy. Trvá mi to v podstate skoro 10 rokov, mám lepšie a horšie obdobia. Momentálne mám to horšie, stále sa mi točí hlava, nedokážem sa na nič sústrediť, mám ˇkŕče v nohách a vôbec si nie som istá pri chôdzi.Tetániu mi nestanovili, ale nurovegetatívnu dystóniu. Dva roky kvôli úzkosti beriem Esprital, no nezabral, mám prejsť na nové ad, ale bojím sa, lebo nedobre znášam lieky. Manžel chodí na týždňovky, som s deťmi sama doma, tak si nemôžem dovoliť "nefungovať". Tiež mám niekedy pocit, že len prežívam a už by som konečne chcela začať žiť. TAk si držme palce, aby sa nám to už konečne podarilo. Veď nič netrvá večne:-). Ak chceš napíš mailovú adresu a môžme si sem tam napísať. pá

zufala

To je mozne stel ale mnoho z nas ma aj ine problemy.Ale drzim ti palce aby sa ti darilo.Kocky kde ste zmizli,ako sa mate?U mna je to stale na prt.

zufala

Soravia ale aspon ako tak existujes.Mne je nonstop zle a zvykne to vyvrbit do katastrofalnych stavov.snad mi uz konecne ti lekari hlavne pomocou terapie pomozu.Teraz som s malym cely vikend u krstnych.Nasi vsetci robia a aspon nie som sma.Pa,prajem vsetkym pekny vikend.

soravia123

Zufalka, neboj pripominaš mi mna:((
aj ja prežívam, dnes mam meniny a celu oslavu som lne tak prebdela..
bojim sa buducnosti , co so mnou bude..ako bude existovat:((((
kazde rano je pre mna ťažké:(
ja ťa chapem a viem co to je..
mam nizke sebavedomie a nik ma nemá rád...
citim sa že nepatrim do tohto sveta:(((

zufala

Vies myis,naozaj sa citim bezmocna a zufala.Doktor mi povedal,ze je to na dlhsiu terapiu,neda sa to hned.Ale co ked to nie je len to psychicke /nervove/ ochorenie? Mam strach zo vsetkeho a hlavne z buducnosti,ja nezijem ale prezivam.Chcem sa uz citit lepsie.Tie stavy cele dni su neusnosne,neviem kolko este vydrzim.Pa.