Tetania

Príspevok v téme: Tetania
sisa5

Dlhšie (pol roka) chodím po lekároch. Zvyšoval sa mi tlak a mala som aj chvíľami búšenie srdca (tep 170)sprevádzané závratmi. Nebolo to vždy spolu aj búšenie, tlak, závraty, iba niekedy. Stále ma pobolieva ľavá časť hrudníka, rameno a lopatka. Pred menštruáciou 1-2 dni to bolo horšie. Neskôr sa mi to zhoršovalo v čase ovulácie. Výsledky gynekológie sú negatívne. Vyšetrením štítnej žľazy zistili autoimúnnu tyreoditídu bez liečby. Čo sa týka chrbtice odblokovali mi dva stavce. Neurológ mi predpisuje lieky Myolastan, Guajacuran, Xanax, a dlhodobo Ronal. lieky neužívam. Chodím na akupunktúra a stav sa mi trochu zlepšil. Chcela by som vedieť, či má niekto skúsenosti s tetaniou. Totiž test na tetaniu som mala pozitívny. Lekár mi povedal, že je to narušenie pH v krvi alebo organizme a je potrebné hlboké dýchanie alebo dýchanie do sáčku. Lieky vraj na to nie sú. Aj moje zdravotné problémy môžu byť z toho. Má niekto s touto "chorobou" skúsenosť? Ako sa dá stabilizovať, pripadne odstrániť napr. bylinami, cvičením,...? Pýtala som sa, či by mi pomohol psychológ. Vraj nie. Tlak a tep mám sem tam skákavý, raz vysoko a raz trochu nižšie. Ďakujem
---------------------------
www.zdravie.sk

[zruseny12]

no je to prepojene,niekomu zacne tetania z psychickych problemov a niekomu opacne...psychika trpi tym ze zacne tetanii/strata miner.a vit./zdravim ta Lenka...

zufala

Po dlhsej dobe som sa sem dostala a vidim,ze je stale cim viacej ludi so zdravotnymi problemami.Tetania nie je len o chybajucich mineraloch,je to trosku aj o psychike.OOO zlatino,vidim,ze si ma zhanala.Ak mas moj stary mail,tak mi na neho napis a ja ti dam novy.Nevies co je z myis?myslim,ze by uz mala mat babatko.Lenka.

dr.jajbolí

Mariaa, neviem ti písať, všetko sa vracia a ani na azet, na centrume je plná schránka, neviem ti ako odkázať! Dobrú nôcku

[zruseny12]

bianca,no asi v niektorych pripadoch je TETANIA liecitelna...urcite,len treba dodat urcite mineraly alebo zistit presne preco je ta tetania...a ked sa prisne dodrziava liecba urcite sa da TETANIA zvladnut...ja napr.tak skoro sa nevyliecim,lebo mi unika z tela VAPNIK neviem zatial pricinu....a to mi sposobuje TETANIU a dalsie zdr.probl.
Tak ti prajem aby si sa dostala na taku uroven s tetaniou ako ja....vela stastia...obcas sa potom ozvy ako sa ti dari bez chemie...

bianca

Prave dnes som sa dozvedela,že aj vyšetrenie EMG grafuje momentalny stav magnetickej rezonancie,nie dlhodoby.Kedze EEG mam uplne v poriadku,čo pri tetanii vraj vobec nebyva,prestala som uzivat všetku predpisanu chemiu a idem s tym spolu s mojimi znamimi zo zahraničia bojovat sama.NASI LEKARI SU V LIECENI TETANIE SLABI,JE TO VYLIECITELNE,LEBO JE TO URCITY DRUH CHOROBY RESPEKT.PORUCHA BUNIEK.NIE JE TO ZIADNY PSYCHICKY STAV.DAKUJEM ZE STE REAGOVALI.VERIM,ZE VYHRAM NAD TYM.

[zruseny12]

bianka,ja mam tetaniu/nedostatok vapnika/uzivam VAPNIK+RYBY OLEJ,NA MENOPAUZU DOPLNKY A NEDAVNO SOM DOUZIVALA DOPLNKY PODLA KRV.SKUPINY...POPRITOM AJ CVICIM...A CELKOM SA CITIM OK....ALE URCITE NA 100% SA UZ NEVYLIECIM....MNE UZ 2X POTVRDILI TETANIU...DOPLNKY BERIEM NECELE 2ROKY A MOZEM POVEDAT,ZE MA ZACHRANILI...NECHODIM NIKDE ANI NIKDY SOM NEBOLA U PSYCHOLOGA,AKO NIEKTORE TETANICKY,ANI AD NEBERIEM,ANI ZIADNU CHEMIU...CISTE DOPLNKY...

RNG

aha, neodpovedal som co robit z nervovym napadnutim virusami, velmi castej pricine roznych bolesti. OPdporucam brat rozne doplnky na zvysenie viralnej imunity dnes kazdemu, lebo pomaly pokracuje viralna epidemia(herpesy, EBV HPV, CMV...)kazdemu minimum selen, zinok a probiotika s Lactobacilom Bulgaricom.
Na regeneraciu nervovych obalov(poskodeny myelin virusami) je dobre brat rybacie oleje 3x3 gramu denne(lososovy alebo silnejsi Max EPA)

RNG

bianka, bolesti mozu byt nervoveho povodu(nervy napadnute virusami) alebo tetania. To ze je v krvi spravna hladina mineralov neznamena, ze nie su cez den momenty, ked je nizka. Ked telo potrebuje mineraly odburava si ich z kostru tj aj z chrbtice.Jeden ale nedostane odtial, to je draslik(kalium potassium). Toho je v kostiach malo a celkove malo v nasej civilizovanej strave.
Preto radim kazdemu doplnat si ho, aj ine mineraly.
Bone reinforcer(tablety) aj Bone essentials(kapsule, lepsia absorbcia) dostanes napr v mojicj obchodoch, klikni na reklamu na boku-->
Doplnky vyzivy (RNG).
Draslik mam len v diuretiku(Water pill) a kedze toho potrebujes kvanta, najdes tzv soli so znizenym obsahom sodika(38% draslika, KCl) napr v Bille. Alebo jedz denne 2 banany...

bianca

Odkaz pre RNG:Vo svojich príspevkoch spomínate svoje obchody s výživovými doplnkami.Mne ste poradil/a/ BONE ESSENTIALS,ale radíte aj BONE REINFORCER.Mohol/a/by ste mi dať kontakt na obchod,kde tieto doplnky obdržím,respekt.zakúpim?Som z Bratislavy.Ak Vám nebude zaťažko vyjadrite svoj názor i na môj prvý príspevok z tohoto istého dňa.Vďaka.

bianca

Ďakujem,že ste na mňa reagovali.U mňa celý problém začal pálením v hlave a miernym mravčením hornej ľavej ruky pred Vianocami.Pálenie bolo tak intenzíevne,že som myslela,že ide o mozgovú príhodu.Pridružilo sa k tomu aj zrýchlené búšenie srdca a pálenie v chrbtici.Išla som preto na pohotovosť.Urobili mi interneé vyšetrenie krvi a EKG.Všetko bolo v norme.Mala som trochu zvýšené srdcové ozvy-okolo95.Dali mi infúzku na ukľudnenie.Koniec,viac som sa tým nezaoberala.Od toho času však to pálenie a bolesti v chrbtici,mravčenie sa začali prejavovať častejšie.Ale žiadne kŕče,zlé dýchanie,závrate,nevoľnosti.V maji t.r.som išla k neurológovi s bolesťami chrbtice a s pálením v hlave.Poslali ma na EMG-výsledok tetánia.Doteraz však neviem,ktorý druh,lebo sú štyri.Nikto sa neunúva mi to povedať.Vraj je to stav zo stresov,kedy sa znižuje hladina minerálov,ionov a podobne.Doterajšie vyšetrenia:EMG-tetánia,EEG-negatívne,žiadna migréna,žiadne nádory,ani iné mozgové anomálie,EKG-v norme,interné krvné testy-v norme,iony a minerály-špeciálne vyšetrenie krvi-v norme,štítna žľazaT3,T4,príštitné telieska,parathormón-v norme.Všetky testy ukázali normál,respkt.boli negatívne,teda v poriadku.Tak z čoho mám potom tetániu???
Jediné vyšetrenie nebolo úplne v norme a to RTG chrbtice.Tam sa ukázalo,že chrbtica je bez výrastkov ale je tam MIERNA KYFÓZA!
Nikto tomu však nevenuje pozornosť.Môžem mať to pálenie v hlave,pálenie na chrbtici,mravčenie z toho?Ale je mi občas pri tomto stave aj zle od žalúdka,ale nedávim.Čo vlastne ukazuje EMG vyšetrenie?Prílišnú alebo malú citlivosť nervov?Čo je ukazovateľom tetánie pri tomto vyšetrení?Vraj je tetánia spôsobená úbytkom magnézia,vápnika,draslíka,ionov...v organizme.Ale ja to mám v norme!!! A to mám výsledky staré 1-2týždne!A EMG to asi ťažko ukazuje!
Ubíjajú ma tie stavy pálenia v hlave a v chrbtici.Každý druhý deň sa zobudím s tým čudným pocitom.Nemala by som trvať na opätovnom vyšetrení EMG a na odbornom vyšetrení chrbtice?Myslím ortopéda a nejaké obstreky,infúzky a tak?Pozorujem príznaky tetánie ako ich opisujú iní,ale ja ich našťastie také nemám.Nemám kŕče,ťažšie dýchanie ,potenie,únavu.Nepotrebujem ten stav tetánie predýchavať do sáčiku ako mi radili lekári.Mne na pálenie v hlave pomôže len ibalgin.Nemohli sa mýliť v stanovení diagnózy?Malé závrate mávam,lebo mi magnézium znižuje tlak.Vtedy mám veľa piť a soliť.To mi povedala lekárka.Prosím vás prečítajte si toto a poraďte mi ako ďalej.Som podľa vás tetanička, alebo mám len problém s chrbticou a zle sa to rieši nesprávnou diagnózou,alebo chrbtica respkt.kyfóza nemá s tým pálením,mravčením,miernou nevoľnosťou nič spoločné?Ďakujem za akýkoľvek názor,radu.