Tetania

Príspevok v téme: Tetania
sisa5

Dlhšie (pol roka) chodím po lekároch. Zvyšoval sa mi tlak a mala som aj chvíľami búšenie srdca (tep 170)sprevádzané závratmi. Nebolo to vždy spolu aj búšenie, tlak, závraty, iba niekedy. Stále ma pobolieva ľavá časť hrudníka, rameno a lopatka. Pred menštruáciou 1-2 dni to bolo horšie. Neskôr sa mi to zhoršovalo v čase ovulácie. Výsledky gynekológie sú negatívne. Vyšetrením štítnej žľazy zistili autoimúnnu tyreoditídu bez liečby. Čo sa týka chrbtice odblokovali mi dva stavce. Neurológ mi predpisuje lieky Myolastan, Guajacuran, Xanax, a dlhodobo Ronal. lieky neužívam. Chodím na akupunktúra a stav sa mi trochu zlepšil. Chcela by som vedieť, či má niekto skúsenosti s tetaniou. Totiž test na tetaniu som mala pozitívny. Lekár mi povedal, že je to narušenie pH v krvi alebo organizme a je potrebné hlboké dýchanie alebo dýchanie do sáčku. Lieky vraj na to nie sú. Aj moje zdravotné problémy môžu byť z toho. Má niekto s touto "chorobou" skúsenosť? Ako sa dá stabilizovať, pripadne odstrániť napr. bylinami, cvičením,...? Pýtala som sa, či by mi pomohol psychológ. Vraj nie. Tlak a tep mám sem tam skákavý, raz vysoko a raz trochu nižšie. Ďakujem
---------------------------
www.zdravie.sk

[zruseny12]

esther...vies ja ti popisem ako mne to robili...lebo tu tvrdili,ze im robili nieco ine.
ked som bola po 1x-tak mi dali nejake take male vecicky na nohy a prsia...a na monitore to sledovali...ale presne neviem,lebo to uz bolo pred dvoma rokmi
po 2xiba na hornu cast tela mi to rozmiestnili a zasa sledovali na monitore-vysledky potom hodnotili primarky neurologie...
pri kazdom vysetreni EMG som musela dychat zhlboka....kym mi nepovedali,ze staci....

esther

RNG ste ma riadne vystrašil. mám len 24!, čítala som o tom niečo na internete... no asi zájdem k lekárovi, nech mi najskôr určí diagnózu, že čo to skutočne mám a či niečo mám. mariaa prosím ako vyzerá to EMG? ďakujem.

[zruseny12]

Icka:chvala bohu ja sa mam zatial ok.len neviem ako na dlho,je to otazka par.minut...hodin...aj u nas prsi a aj muselo prsat celu noc...

icka

mariaa:fuj dnes som ako dobitá.Toto počasie ma asi zničí.Dnes u nás leje,iba ma tlačí do spania.Aty čo ?Ako ti je?

icka

mariaa:taká som rada že som ´ta tu našla.už si mi chýbala.Ja som už pred koncom práce vypnem počítač a idem do obchodu a domov.Zajtra sa ti ozvem.Pá

[zruseny12]

ICKA-hlava,jasne, ze sa mi toci.Hlavne ked sa nevyspim....vela robi pre mna spanok...ja keby som mala popisat co vsetko sa zo mnou deje...tak neviem ale bolo by toho velmi vela...napis co tebe sa deje a ja ti tiez potom napisem...niektore veci trosku ustupili,ale este niektore mam...velmi mi pomahaju doplnky...KOCURIK SA, ALE MA...ALE AJ TAK JA BY SOM NECHCELA LEN JEST A LEZAT..:0((((.......NEBAVILO BY MA TO...mne len ked je zle tak lezim ako mrtvola,ked mi je ok,tak stale by som nieco robila....momentalne sa chystam na ocne...len neviem ci teraz nebudu na dovolenke...lekari...

icka

mariaa: ja sa mám dobre tiež reagujem na počasie .v sobotu som bola v tatrách a v belianskej jaskyni.Tak sa ešte neviem z toho zotaviť.Ale som to zvládla aj keď som mala druhý deň menzes.Kocúr sa má dobre.Veď iba spí a žerie.Je to maznoško.Chcem sa ťa opýtať či sa ti zvikne točiť hlava

[zruseny12]

ICKA,jaj aka som rada,ze si sa ozvala...mam sa celkom ok...dnes prave ma dost bolela hlava...ale u nas bolo pocasie vselijake...a ty ako sa mas....mna najdes,len nie stale som na PC...co kocurik ako sa ma?