Tetania

Príspevok v téme: Tetania
sisa5

Dlhšie (pol roka) chodím po lekároch. Zvyšoval sa mi tlak a mala som aj chvíľami búšenie srdca (tep 170)sprevádzané závratmi. Nebolo to vždy spolu aj búšenie, tlak, závraty, iba niekedy. Stále ma pobolieva ľavá časť hrudníka, rameno a lopatka. Pred menštruáciou 1-2 dni to bolo horšie. Neskôr sa mi to zhoršovalo v čase ovulácie. Výsledky gynekológie sú negatívne. Vyšetrením štítnej žľazy zistili autoimúnnu tyreoditídu bez liečby. Čo sa týka chrbtice odblokovali mi dva stavce. Neurológ mi predpisuje lieky Myolastan, Guajacuran, Xanax, a dlhodobo Ronal. lieky neužívam. Chodím na akupunktúra a stav sa mi trochu zlepšil. Chcela by som vedieť, či má niekto skúsenosti s tetaniou. Totiž test na tetaniu som mala pozitívny. Lekár mi povedal, že je to narušenie pH v krvi alebo organizme a je potrebné hlboké dýchanie alebo dýchanie do sáčku. Lieky vraj na to nie sú. Aj moje zdravotné problémy môžu byť z toho. Má niekto s touto "chorobou" skúsenosť? Ako sa dá stabilizovať, pripadne odstrániť napr. bylinami, cvičením,...? Pýtala som sa, či by mi pomohol psychológ. Vraj nie. Tlak a tep mám sem tam skákavý, raz vysoko a raz trochu nižšie. Ďakujem
---------------------------
www.zdravie.sk

RNG

sklo, poviem ti jednoduchu liecbu co asi doma lekari nepoznaju.
Karpalov tunel je priskrtenie nervov, slachami v strwede dlane, ked slachy "mapuchnu" tj zvacsia sa.
Slachy sa daju "zmakcit" a skrtenie podstatne zmiernit aplikaciou polarnych rozpustidiel ako MSM a hlavne DMSO na postihnutu oblast(stred dlane, kde sa napaja na zapastie)
Mne to pomohlo velmi. Na stastie som mal DMSO,vyskusal som to a pracovalo to vyborne, aspon mne.
Dlan treba dobre umyt vysusit a natriet miesto(roll aplikator) DMSO. Nesmies sa nicoho chytat pol hodiny, potom si to zmy dobre vodou.

[zruseny12]

mne trpli len konce prstov a mam uz 2x potvrdenu tetaniu...neurolog posiela na EMG je to tetanicky test....skusit mozes esther, sa tam pytat za to nic nedas aspon budes mat istotu ,ze tetania to nie je a budes hladat dalej....najlepsie je absolvovat vsetko postupne a vylcuvat...postupne,lebo je vela veci ktore maju spolocne priznaky....

sklo

Dakujem RNG. Tak asi to moze byt spojene.No siel by som k doktorke nech mi spravi test ale myslim si ze ta ma velmi rychlo odbije...Da sa to nieako podomacky liecit?

RNG

sklo, chlamidie narusuju cinnost tela a mozu napadnut aj system hospodarenia s mineralmi a to by mohlo sposobit tetaniu.
Ziadne seriozne lekarske spravy o tom som ale este nevidel.

esther

dobrý deň, rada by som sa opýtala, kde vám zistili tu tetániu resp. aký lekár. v júni sa mi totiž stalo asi 2-3x ráno ako by mi trpli dlane. len som na to pozerala a nevedela som co robit. potom to preslo. ked boli tie horúčavy mala som napuchnute ruky aj nohy. s tym trpnutim dlaní, neviem, či by som to nemala spomenut u lekara - len neviem u ktoreho, komu to patri. liecim sa na stitnu zlazu -euthyrox a teraz pojdem po vysledky z reumatologie ci som sa vyliecila z chlamidii... nechcem vyzerat ako hypochonder, ale to trpnutie ma prekvapilo. popripade co by ste mi take radili este. stalo sa mi to v obdobi skuskoveho.

sklo

Dobry den, stale viac a hlavne na ceskych forach citam o prepojeni tetanie s chlamydiami .Tvrdia ze tetaniu vlastne vyvolavaju chlamydie(virus).Mate s tym niekto skusenost?dakujem...

[zruseny12]

jajboli,neviem pisala som ti uz na mail...som teraz vytazena tak len obcas chodim na zdravie...iny mail okrem tych dvoch nemam...skusim povymazovat...pa