Tetania

Príspevok v téme: Tetania
sisa5

Dlhšie (pol roka) chodím po lekároch. Zvyšoval sa mi tlak a mala som aj chvíľami búšenie srdca (tep 170)sprevádzané závratmi. Nebolo to vždy spolu aj búšenie, tlak, závraty, iba niekedy. Stále ma pobolieva ľavá časť hrudníka, rameno a lopatka. Pred menštruáciou 1-2 dni to bolo horšie. Neskôr sa mi to zhoršovalo v čase ovulácie. Výsledky gynekológie sú negatívne. Vyšetrením štítnej žľazy zistili autoimúnnu tyreoditídu bez liečby. Čo sa týka chrbtice odblokovali mi dva stavce. Neurológ mi predpisuje lieky Myolastan, Guajacuran, Xanax, a dlhodobo Ronal. lieky neužívam. Chodím na akupunktúra a stav sa mi trochu zlepšil. Chcela by som vedieť, či má niekto skúsenosti s tetaniou. Totiž test na tetaniu som mala pozitívny. Lekár mi povedal, že je to narušenie pH v krvi alebo organizme a je potrebné hlboké dýchanie alebo dýchanie do sáčku. Lieky vraj na to nie sú. Aj moje zdravotné problémy môžu byť z toho. Má niekto s touto "chorobou" skúsenosť? Ako sa dá stabilizovať, pripadne odstrániť napr. bylinami, cvičením,...? Pýtala som sa, či by mi pomohol psychológ. Vraj nie. Tlak a tep mám sem tam skákavý, raz vysoko a raz trochu nižšie. Ďakujem
---------------------------
www.zdravie.sk

[zruseny12]

takze ked mas tetaniu,tak nie si uplne zdrava,aj ked sa ti to zda,pri tetanii chyba vapnik, draslik ,sodik tusim.....a keby ti zobrali krv tak by sa ti stav zhorsil....ja si to myslim....ja mam tiez tetaniu/z nedostatku vapnika/a este stitna zlaza sposobuje tetaniu.Precitaj si na www.novycasprezeny.sk natukaj si tetania do vyhladavaca a tam si mozes nieco o tetanii precitat,len vsade pisu o tetanii nieco ine....

dodga777

mam 18 a tetaniu mi zistili asi pred 3 rokmi, isla som darovat krv a lekarke co tam pracovala, som jej povedala, ze mam hyperventilacnu tetaniu a ona sa cudovala, ze ako je mozne ze az tak neskoro mi to zislita (to som nepochopila) a krv mi napriek tomu nechcela vziat...ako to moze ovplyvnit odber krvi ked som inak zdrava???

peter salay

volam sa peter,mam tiez problemy s dychanim znicoho nic,mi zacne busit srdce a trpnu mi ruky a nohy a je mi na zvracanie,beriem lieky na tlak ale nepomaha mi to uz som vyskusal vsetko rehabilitacie cvicenie a stale nic,keby niekto vedel poradit,bol by som strasne rad lebo momentalne som doma nepracujem a mam strach ist do prace,dakujem peter.

[zruseny12]

ja som tiez dost pocitala o tetanii,ale vsade pisu nieco ine...ja mam tetaniu/nedostatok vapnika/uz 2x mi ju potvrdili...

[zruseny12]

BRUCE,mozem sa ta spytat,ty si nejaky odbornik,alebo co?ze pises o Tetanii?alebo sa o to zaujimas?lebo je to dost zaujimave,co ty pises...pekny den ti prajem...

bruce

Je tetania vyliecitelna otazka?
Povedal by som ze neurogenu tetaniu
mozno rozdelit do 3 skupin:
1.)deficit magnezia alebo kalcium z toho nastavaju tie priznaky EMG pozitivne EEG ciste.A aj po lieceni mineralmi sa mozu priznaky vratit.
2.)test EMG pozitivny to prave hovory o drazdivosti ale dolezite je velmi EEG ked tam mate vyboj tak automaticky pricina nie je v deficite mineralov ale prave v tom vyboji ktory sa da antiepileptikami (Timonil,Rivotril) odstranit antiepileptika naucia mozog a ste vylieceny.Prave toto by som povedal zeje velke stastie v nestasti(ze zachvat je nonstop a nie niekedy lebo je z toho vyboja) ktore sa da vyliecit.
3.)skupina odpovedzte si sami maju EMG pozitivny a na EEG nemaju vyboj tak to drazdenie je napravdepodobnejsie zo psychiky a to sa uz lieci psychicky psychologicky.Za to niektory pisu ze to je dozivotne alebo ze uz napr.9 rokov sa liecia.A naco budu brat antiepileptika ked EEG je ciste. Je to logicke.

INAC U VSETKYCH SKUPIN JE DOPORUCENE BRAT MAGNEZIUM lebo tlmi z casti drazdivost ale ked nemate deficit MG CA
tak to je len pomocne.