Tetania

Príspevok v téme: Tetania
sisa5

Dlhšie (pol roka) chodím po lekároch. Zvyšoval sa mi tlak a mala som aj chvíľami búšenie srdca (tep 170)sprevádzané závratmi. Nebolo to vždy spolu aj búšenie, tlak, závraty, iba niekedy. Stále ma pobolieva ľavá časť hrudníka, rameno a lopatka. Pred menštruáciou 1-2 dni to bolo horšie. Neskôr sa mi to zhoršovalo v čase ovulácie. Výsledky gynekológie sú negatívne. Vyšetrením štítnej žľazy zistili autoimúnnu tyreoditídu bez liečby. Čo sa týka chrbtice odblokovali mi dva stavce. Neurológ mi predpisuje lieky Myolastan, Guajacuran, Xanax, a dlhodobo Ronal. lieky neužívam. Chodím na akupunktúra a stav sa mi trochu zlepšil. Chcela by som vedieť, či má niekto skúsenosti s tetaniou. Totiž test na tetaniu som mala pozitívny. Lekár mi povedal, že je to narušenie pH v krvi alebo organizme a je potrebné hlboké dýchanie alebo dýchanie do sáčku. Lieky vraj na to nie sú. Aj moje zdravotné problémy môžu byť z toho. Má niekto s touto "chorobou" skúsenosť? Ako sa dá stabilizovať, pripadne odstrániť napr. bylinami, cvičením,...? Pýtala som sa, či by mi pomohol psychológ. Vraj nie. Tlak a tep mám sem tam skákavý, raz vysoko a raz trochu nižšie. Ďakujem
---------------------------
www.zdravie.sk

[zruseny12]

pokracovanie
proste bola som uz v takom stave,ze rano som sa nemohla postavit ani na nohy a liezla som po styroch
neurolog ma poslal na ten tetanicky test ako som pisala...povedal,ze som velmi potuhnuta...urobili mi rontgeny asi 5-6
-no ale este som nebola s toho vonku...az ZIVA KVAPKA KRVI MA ZACHRANILA
ZACALA SOM BRAT VAPNIK NA KOSTI VIT.SK.B A ESTE NEJAKE INE DOPLNKY
A TERAZ SOM BOLA NEDAVNO NA DENZITOMETRII...NEMAM V PORIADKU KOSTI...TAK MI ZISTUJU PRICINU UNIKU VAPNIKA...TERAZ IDEM 30.7.AJ NA OCNE,LEBO AJ ZRAK JE V CUDU KOLI VAPNIKU SI MYSLIM,AJ DO OSTEOCENTRA PRE VYSLEDKY K LEKARKE...
ALE KEBY SOM TO MALA VSETKO ZHRNUT,TAK NAJRADSEJ BY SOM SA VRATILA DO DOBY KED SOM BOLA TOTALNE ZDRAVA...ALE KEDZE TO NEJDE TAK BY SOM BOLA RADA KEBY TO OSTALO NA TEKEJ UROVNI AKO TERAZ....ASPON TAKTO...
-a este som zabudla napisat ked tazsie robim roztrasu sa mi ruky,musim si chvilu oddychnut,stratila som silu v rukach...uplne...bola som aj na svalove testy,ale ze su ok...
TAK ASI TAK,A TO NEVIEM CI SOM NA NIECO NEZABUDLA....ALE BERIEM TO, ZE JE TO NORMALNE,LEBO KED CLOVEKU CHYBA VAPNIK,TAK SA NECUDUJEM ,ZE SA VO MNE DEJE TOLKO VECI...A KYM LEKARI NEPRIDU, CO NAM JE TAK NAS POVAZUJU ZA HYPOCHONDROCH...JA UZ MAM VYSETRENIA A MAM POTVRDENE,ZE MI VAPNIK SPOSOBILA VELA SKODY V TELE...ALE,CO UZ NAROBIM,MUSIM SA S TYM NAUCIT ZIT,I KED JE TO VELMI TAZKE...A ESTE NEVIEM ,CO MA CAKA DALEJ

[zruseny12]

pokracovanie
-zacala som krvacat z konecnika nenormalne jeden cas-mam to preliecene,len to nechcem zakriknut
-prichadzalo mi velmi zle na umretie,ale ked som si lahla a odpocinula a vyspala,preslo to/vacsinou tak poobede sa mi to stalo/
-ked som vecer isla spat,rano som vstavala nevyspata neodpocinuta a ako keby som celu noc rubala drevo v lese-uz mam to omnoho lepsie,ked idem spat na cas a mam dostatok spanku uz to nepocitujem,ze nie som odpocinuta...
-pri ostrom svetle som stracala zrak,normalne ma to tak oslepilo,alebo mi vadilo to ostre svetlo...musim nosit casto okuliare slnecne
-ked som dvihala ruky hore,ked som sa strihala atd.nenormalne ma boleli-bolia do dnes,nezmenilo sa to.../palia ma svaly,svaly na ramenach.../

NO KED SOM BOLA V TOM NAJHORSOM STRESSE
-zacali ma boliet creva-zlepsilo sa to,ale musim stale sa stressu vyhybat
-zacali ma boliet nohy-padalo som vyslovenie z noh-nezlepsilo sa-bolia ma kedy ako....
-dostavala som krce do lytok-zlepsilo sa to
-krce na prstoch u nohach...zlepsilo sa to
-trpla mi tvar,spicka nosa,usta....zlepsilo sa to
-boleli ma krize a krizova oblast-trochu sa to zlepsilo,ale bolest pocitujem stale,len ju ignorujem....
-a svaly ma boleli po celom tele...zlepsilo sa to
JEDNODUCHO MA BOLEL CELY CLOVEK
-pocitujem aj bolest kosti,na nohach a klby v krizovej oblasti
-pada mi klenba-preto ma bolia tie kosti v krizovej oblasti,ORTOPED MI TO VYSVETLOVAL,PRECO MA BOLIA...trochu sa zlepsilo,ale to zalezi ako dlho chodim,nemozem ani vela chodit,ale ani vela sediet...tak pol na pol....

[zruseny12]

oprava-40rokov
ICKA- ato je len stvrtina problemov,len som to rozdelila,aby sa mi to nejak nevymazalo a nemusela som pisat odznova,takze budem pokracovat...

[zruseny12]

takze,zacalo to v tehotenstve:
-trpli mi konce prstov,az som si ich necitila-zlepsilo sa to omnoho
-pocitovala som unavu-unavu pocitujem do dnes,ale je to podla situacie,raz lepsia raz horsie-len o trosicku sa to zlepsilo
-zacali mi vypadavat vlasy-nezlepsilo sa to,ale mam obdobia kedy mi nevypaduju a su obdobie kedy mi nenormalne vypaduju.../zmenila sa mi aj kvalita vlasou a nemam ich uz tak krasne zdrave a leskle ako som ich mala...:0((((.....
tazko sa mi upravuju,bez penoveho tuzidla by som ich vobec neupravila a bez laku na vlasy ani tolko,niekedy som nic nepotrebovala,ziadne tuzidlo ziaden lak....vsetko si robim doma z valsmi striham,farbim atd.
-zacali my slzit oci atd.dostala som alergiu asi na vsetko mozne...zlepsilo
sa mi to,ovela
-mala som po tvari ako pubertacka vyrazky,a pritom som niekedy nikdy nemavala-teraz mam plet na 4--rokov ok/som spokojna..../
-zacalo sa mi tazko dychat-tazko sa mi dycha podla toho ako sa citim,co prave robim atd.mozno sa to zlepsilo,ale len trochu,lebo sa vyhybam kopcom atd.len po schodoch stale chodim...je to taky trening na dych.cesty.....
-zacali sa mi kazit nenormalne zuby-odlamovalo sa mi z nich...zlepsilo sa to omnoho,ale uz nebudu ako predtym
-ked som zjedla nieco prichadzalo mi zle,na zvracanie-zlepsilo sa to,velmi
-

[zruseny12]

co by nebolo,s tebou ok,len mozno nejaky ten vit.a miner. ti chyba,asi ako kazdemu,a nezadychavas sa ked ides do kopca?lebo ja ano,ale to je prave asi ten vapnik, co mi chyba.....lenze tazke dychanie ma viac pricin....moze to byt hocico,ale ja to neriesim...mam tetaniu,chyba mi vapnik a vit.sk.B tak to takto doberam...a nehladam dalej....i ked liecitel mi povedal,ze som prekonala ZAPAL PLUC-ma pravdu,ja som po 2x citila take pychanie,presne tam ako mi to ukazoval,ze vidi flek...a nenormalne som aj kaslala jednu dobu...takze v niecom ma aj pravdu...tazko sa dycha aj ked sa zdrzuje voda v plucach...dokonca som citala,ze existuje aj BRONCHO TETANIA...SUVISI Z DYCHANIM...A NAPR.DNES SA CITIM OK......mam take obdobie,ze mi voac aj vlasy vypaduju,aj viac ma nieco boli...no nebudem to tu rozpisovat...pokusim sa ti napisat...co vsetko mi bolo odzaciatku ako som zacala chorlaviet a co sa mi ustalilo....

icka

mariaa:ja som bola v sobotu v tatrách aj s manželom.Chodili sme strašne veĺa po kopcoch,a nakoniec sme skončili v belianskej jaskyni.To bola ale jaskyńa:850schodov a ešte okrem toho stále stúpanie aj bez nich.Trvalo to 70 min.myslele saom si že vypľujem pĺúca.A ešte kým sme došli do jaskyne ďalší kilometer do kopca.No hrôza.Ale som to zvládla super i keď v nedeľu som bola mimo.Tak si myslím že predsa je to so mnou ok.

[zruseny12]

pytala si sa ci sa mi toci hlava....tak ako som to uz pisala zavisi to od kvality a dlzku spanku....za chvilu ti napisem vsetko co sa so mnou dialo,ale nezarucujem ci na nieco nezabudnem/je to vsetko nasledok anemie,a nedostatok vapnika ja si myslim,nefung.criev atd./ale ako som pisala niektore veci sa uz chvala bohu ustalili,nie na 100%...ale ustalili....ALE HLAVA A MOZOG MI FUNGUJU ZATIAL OK,PRESVEDCILA SOM SA V NEDELU....ROBILA SOM SI PSYCHO.TEST-KED SOM BOLA OK....A RAZ SOM SI ROBILA KED SOM RANO VSTAVALA 0 3HOD.BOLA SOM V PRACI A PO PRACI UNAVENA LEDVA,ZE SOM VIDELA NA OCI,TIEZ SOM SI HO ROBILA A VYSIEL MI TIEZ OK,SICE MALA SOM MENEJ BODOV,ALE NA TO AKA SOM BOLA DOBYTA....