Dlhodobá vaginálna mykóza

Príspevok v téme: Dlhodobá vaginálna mykóza
TinaMimi11

Ahojte baby,

už asi pol roka v KUSE ma trápi táto pliaga a nedarí sa mi jej zbaviť. Gynekologička mi robila aj testy, no stále predpisuje tie isté lieky dokola, vraj už je to lepšie, no ja žiadnu zmenu necítim. Už som vyskúšala rosalgin, canesten tablety aj krém, Gynazol krém, aj mykomax tabletku a ešte množstvo ďalších "zázračných krémikov",no žiadna zmena, vždy sa mi uľavilo ale nevyliečila som sa. Spodné prádlo nosím len bavlnené a po opraní ho vždy preventívne prežehlím. Neviete mi poradiť ešte niečo ďalšie, a hlavne trvalé? Nemôže byť príčinou aj antikoncepcia? Pretože problém nastal zhruba mesiac po tom, čo som prešla k inej gynekologičke a tá mi zmenila antikoncepciu. ďakujem za vaše rady...

hriankovac

mne pomohla kapucinka lekarska (najma je ale na mocove cesty, no ma vplyv celkove na mocovopohlavne ustrojenstvo), sladkosti moc nejem, jem jogurty a hodne mi pomohol fema-gel, zvlhcujuci gel s cajovnikom (prirodny), ale podobnu sluzbu ma aj kokosovy olej s zopar kvapkami tea tree (pozor na riedenie, aby to nebolo moc silne, ale ani slabe) a toto pouzivam napr, vzdy po styku, alebo ked citim dyskomfort dole. Ja som to vsak primarne mala spojene so sexualnym zivotom, aj ked partner bol tisickrat prelieceny, stale sa mi to vracalo, aj s mocovymi cestami. Vzdy som to chytila, ked sa mi rozhodila rovnovaha v posve - to bolo vzdy po dotyku niecoho, co ma ine pH - sliny, spermie, a pod.
No a velikansku sluzbu spravilo aj otuzovanie, denne studena sprcha rano. A pri styku lubrikacny gel, to mi poradil gyndos, vraj aj ked ma clovek pocit, ze je vlhky, tak moze vzniknut podrazdenie, v dosledku ktoreho je ta oblast nachylnejsia na infekcie. Silikonovy gel, bez parfumacie, da sa tiez nahradit silikonovym olejom kupovanym na objem v obchodoch na vyrobu kozmetiky, je to to iste.( ale ovela lacnejsie).
Mne pomohlo toto vsetko, ale az po polroku cca.

lili303

paulita lenze toto si musi zena uvedomit sama. Tiez som si myslela, ze to staci riesit takto. Avsak ked sa mi mykoza neustale potom vracala, tak mi doslo, ze zrejme nieco robim zle a zacala som uzivat enzymy a az po nich som sa dala dokopy a zbavila mykozy. Aj ked ovsem ze to trvalo nejaky cas ;)

paulita

bla bla bla bohužiaľ to čo si napísala nerieši problém ako taký ale len ukľudňuje prejavy. Čo myslím, že nie je moc v pohode. Pretože tie prejavy to len skľudní a za pár týždňov sú naspäť. Takže tým sa problém vôbec nevyrieši. Preto je dôležité nasadiť si liečbu, vhodné sú enzýmové lieky a tie brať pravidelne niekoľko mesiacov ;)

blablabla1234

Mne pomohol Idelyn a sedavé kúpele v sóde bikarbóne. A takisto treba prestať jesť sladké a fast food.

Cammilla

Mne pomohol na dlhodobý problém s vaginálnou mykózou wobenzym. Uźívala som ho dlhodobo a pomohol. vyskúsala som naozaj vsetko a pomohol az ten

Spalnicina

Ako sa pohnúť ďalej? Jednoducho. Dôležité je začať liečiť a neprestať. V tvojom prípade by bolo na mieste aspoň podľa mojich skúseností začať riešiť enzýmy, tie postupne začnú dávať tvoju imunitu do stavu v akom by mala byť a v akom dokáže zdolávať také nástrahy ako napríklad mykóza, zápaly a podobne ;)

paulita

@Dairis tiež takýmto veciam neverím. Podľa mňa na imunitu a na vyliečenie takéhoto problému treba zakročiť poriadne liekmi a nie behať po nejakých alternatívnych liečiteľoch a neviem po kom ešte skúšať všetko možné pri čom nemám vôbec istotu, či to zaberie, či je to v pohode brať a podobne :/

Dairis

novakova. cudovat sa mi mozes. ale ja takym veciam ako mi odporucas neverim. myslim tym takym ludom. suhlasim s tebou v tom ze mozno je predsa len problem v tej imunite. len ako sa pohnut dalej :/

Novakova

Dairis ja sa ti čudujem. Je tu milion tém o vaginálnych mykózach, toľko žien tu už napísalo že sa vyliečili u Albertovej, tak čo k nej neskočíš? Však jasné že to súvisí aj s imunitou ale keď je niečo chronické tak asi treba liečiť celého človeka aby sa aj tá imunita podporila.