Rakovina alternativna liecba

Príspevok v téme: Rakovina alternativna liecba
atka 136

Dobry den,chcem sa opytat ci mate osobnu skusenost s liecbou rakoviny alternativnou medicinou to je zmena zivotneho stylu surova stravabez masa a mliecnych vyrobkov detoxikacia posilnenie imunity bratie vit b17,graviola macaci pazur,horke marhulove jadra,vit c,enzymi trypsin chymotrypsin,a ine vyzivove doplnky a vitaminy.Samozrejme bez ozarovania,operacie bez chemosky.Vyliecil sa niekto takymto sposobom?Dakujem Vam za odpovede.

odpovedam

ivka, tu nejde o to, ze by mal byt niekto zaslepeni. Ako ty vies, ze tvoje zdroje su tie "spravne"? Pozeram, ze v KE na oddeleni naturalnej mediciny (ked som tam bola ja sa tak volalo) uz nepracuje jeden doktor, je tam uz iny. No poviem ti pravdu, mne jeho rady nepomohli. Kazal mi konzumovat hmyz a hovoril mi o tom, ako mlieko zahlienuje. Nuz, mlieko nezahlienuje, je to mytus, takisto, ako nie je pravda, ze mlieko zabranuje vstrebavaniu vapnika. v spolocnoti jednoducho koluje vela dezinformacii a nepresnych udajov a su ludia, ktori toto siria dalej, opat bez overenia.

ja sa pytam: preco sa aj lekari nevzdelavaju dalej? Preco nevyhladavaju nove studie, nove medicinske postupy? Preco nechodia na konerencie a kongresy, kde sa mozu okamzite dozvediet o novinkach a nemusia cakat na publikacie?

Potom ani takyto lekar pacientovi nepomoze. dalsim problemom su liecitelia, ktori ani medicinsky diplom nemaju, pripadne optiky, ktore si podnikanie neeviduju v kategorii zdravotnych pomocok, ale ako montaz ocnych pomocok (kvoli tomu). 3/4 slovenskych optik nevyhovuju zakonnym kriteriam a preto mnohi slovaci nosia zle dioptrie.

Co sa tyka vyzivovych doplnkov, nie ucinky vsetkych z nich su overene a testovane. Liek musi splnat prisne kriteria, no doplnok nie. tam staci predpokladany ucinok - nemusi byt teda dokazany. A firmy vyrabajuce doplnky to ani nerobia, pretoze vyskum je drahy a mohlo by sa stat, ze sa ucinok nepotvrdi.

Ja sama uzivam doplnky, ved preco nie? ale velmi si vyberam, ktore uzijem. Ak je dokazane, ze nieco ucinok nema, no naco to budem kupovat? radsej si vyberiem liecbu alebo terapiu, ktora pozadovany ucinok ma. I za cenu moznosti vyskytu neziaducich ucinkov.

Preto nevid problem tak jednoznacne. Chyba je na strane ako lekarov, tak pacientov i firiem vyrabajucich doplnky. Kazdy z nich chce zarobit a zaroven usetrit. Jedinym opatrenim je kontrola, overovanie a vzdelavanie. Bohuzial, tie nesu svoje nedostatky takisto.

alicia

kozeľ,
nauč sa čítať,
jedným z tých provokatérov si ty, hlavne voči RNG,a netýka sa to Atky.
Píšem len fakty-pokiaľ som dobre čítala Atka najprv liečila mamku rôznymi doplnkami takým množstvom, že zdravý človek by tú hromadu nezvládol. Potom ju liečili chemoterapeuticky a teraz píše že je na tom zle, že sa jej stav zhoršil.
Tak teraz sa k chemoterapii vyjadrite vy jej zástancovia. Prečo sa Atkinej mame pohoršilo?

Môj názor je že ani jedno ani druhé, ale liečba dokopy môže zachrániť človeka. Chemoterapia ničí zdravé bunky rovnako ako choré. A tu vidím možnosti doplňujúcej liečby, napr. zelený jačmeň, ovocie,šťavy a sú aj komplexné výživové doplnky, ktoré urýchľujú regeneráciu a prípadná ďalšia chemo...sa ľahšie znáša a hlavne aby sa nehodili metastázy.

Ty nechodíš do lekární? Ešte si tam nevidel nikoho kupovať doplnky výživy? Myslíš že sú užitočné len pri liečbe rakoviny?
Napíšeš aj takú blbosť, že jedlo je na jedenie a nie na liečbu. No ako u koho. Kto sa napcháva hranolčekami a rezňami, tak toho iste to jedlo neuzdraví. Nájdi si literatúru o liečbe stravou a netrep hlúposti.

Ivka 1

Dnes som volala do Košic,chcela som vybaviť osobnú konzultáciu u pána primára odd.prírodnej medicíny a liečebnej výživy pre onkologického pacienta. Má všetky termíny obsadené až do konca júna. O pomoc ho žiadajú onkologickí pacienti,ktorí majú za sebou chemoterapie a radioterapie . Ich stav je veľmi vážny, tak prosím vás o čom sa to tu vlastne bsvíme ? Vy ste fakt všetci tak zaslepení ? Neverím,že nepotrebujete vedieť aj o iných formách pomoci alebo ju zatiaľ ešte chvála bohu nepotrebujete. Želám vám hodne zdravia aby ste ju ani nikdy nepotrebovali.

koceľ

RNG ale som rád že propaguješ výživové doplnky, treba alternatívu a konkurenciu. Ale "life is life", a ľudia chcú výsledky.

koceľ

RNG: Fyzika je na rozdiel od medicíny veda, pretože je založená na dôkazoch. Štatistika nie je dôkaz, iba indícia. PS: Neverím žiadnej štatistike, ktorú som sám nesfalšoval. :-)

Môžeš povedať čo máš proti chemickým liekom, ak je štatisticky dokázané že fungujú? Ja napríklad uznávam prírodné lieky, len sa mi zdajú zbytočne drahé a málo účinné, pre liečbu nevhodné. Jedlo je na jedenie, nie na liečbu.

alicia

Atka136,ak tu niekto vyrýva nie som to ja.
Pred pár dňami si písala ako je všetko ok,ako mamka ľahko chemoterapiu znáša a zrazu sa jej pohoršilo.Po chemoterapii však?
Ja jej želám len skoré uzdravenie.

0vecka

2 RNG ja nechapem o com tocis...jj aj ked mas 99,9% sancu naprezitie ako napr ja teraz ze sa dozijem buduceho roku tak ma tych 0,1% nezaujma ... neviem to nijako ovplyvnit mozno to znizit na 0,08% ... takisto sanca 70% je vseobecne...mozno jej chemoterapia dobre zabrala a teda sa ta sanca uz zvysuje...a je aj 90%

problem tych tvojich alternativnych metod je ze podla teba boli vsetky vyskumy na tu temu zmanipulovane a ty veris len tej podpultovej info ktoru si niekde cital... co sa ale rovna perpetum mobile vo fyzike.. ty z fyzikalnym vzdelanim ale snad neveris ze niekto ma v garazi perpetum mobile, ale ano?

RNG

Statistika uvadza priemerne=statisticke vysledky, nie individualne.
Jednotlivec moze zomriet aj ked 99.9% ma sancu nieco prezit. A moze to prezit aj ked 99.9% to sancu prezit nemaju, ako napr pri neoperovatelnych zhubnych mozgovych nadoroch niektoreho typu.
Ale uvadzanie statistiky je dolezite, pri posudzovani roznych metod, ktora je PRAVDEPODOBNE lepsia a ktora nie.
A napr alternativnych metod je kopa a pre jednotlivca ich ucinnost sa jednoducho da vyskusat a merat, ci sa pri nich nador zvacsuje alebo zmensuje(progresia/regresia)
Lekari robia to iste s roznymi chemoterapeutikami, skusaju rozne, ktore na koho ako zaberu. Len u chemoterapeutik su s tym casto hrozne nasledky zamorenia, kdezto s prirodnymi potravinovymi doplnkami nie su ziadne skodlive nasledky takze ich mozes vacsinu brat bez obav, aj ked lekari proti nim broja.

0vecka

2 RNG a sak ti tam pisu ze 10 rokov prezitia je 63% nechapem teda preco by nemohlo byt konkretne v jej pripade sanca 70% ??? a nech je aj 63...

inak som sa nedocital ale typujem ze sa jedna o paciantov ktory sa nechali liecit..