Ako obnovit plet?

Príspevok v téme: Ako obnovit plet?
lauraaaaa

mam plet znicenu od vseliakych lekarskych masti a vodiciek na akne. cely cas mi lekari predpisovali lieciva, ktore mi plet vysusovali a drazdili. ked sa pozriem zblizka na plet, su tam make malicke vrasky. stale mam necistu plet, upchate pory a male komedomy. pomaha mi velmi skinoren (kyselina. azelainova) vyhladzuje mi plet a nevysusuje. uzivala som vysoke davky vitaminu A ale to mi velmi vYsusovalo plet, mala som ju velmi drsnu, supala sa atd.
co by mi pomohlo na obnovenie pleti? aby ziskala pruznost a lepsiu farbu? stravujem sa celkom zdravo, uzivam minimalne 2g vitaminu C denne..

jamicka

To je pravda, na pleti to badať, čo jej chýba, mne chýbala hydratácia, mala som mdlú pleť, no na nervy. Je to asi dva roky, čo si kupujem túto radu a značku www.annemarieborlind.sk a je to riadne. Mám rada najmä sérum z tejto rady, pretože keď si ho dám cítim sa tak dobre, sviežo, krásne, neviem to lepšie popísať :D

katarina22

Ignorovať niečo takéto podľa mňa dobré nie je, pretože tá pleť nám to dá na sebe poznať.
Viem o tom veľa, lebo som si to zažila. Fľaky po tvári, suché miesta, kruhy pod očami, ešte aj vrásky. Všetko sa mi to vrátilo ako bumerang, keď nič pleti nedáš, tak to tak aj dopadne.

TeresaS

Dobrý deň, s pleťou som mávala problémy v minulosti. Teraz používam tento olej www.alchymystique.cz Obsahuje všetky bylinky, ktoré pomáhajú na pleť, takže za mňa skvelé, že je prírodný.www.zdravie.sk

ruufinka

Katkakat ale nikde nie je napísané, že človek musí brať kozmetiku, chémiu od lekára. Predsa len kozmetika je už aj prírodná, ktorá má kvalitné zloženie.
V prvom rade ide o to akú má kto pleť. Lebo každá potrebuje niečo iné. Keď má niekto mastnú a niekto suchú, tak im nebude sedieť to isté :)

KatkaKat

Lauraa, poradim ti jeden najucinnejsi recept, co zeny pouzivaju uz tisice rokov, takisto Kleopatra to pouzivala a chytre zeny to pouzivaju dodnes. Obycajny, bio-organicky med. Ja som tiez mala problemy s pletou a teraz mam plet hladku ako detska prdelka. Tie chemicke svinstva, co predpisuju doktori ta robia iba o desat rokov starsou a natrvalo ti nicia plet. Tu ti dam recept, ktory ti vrati spat pruznu a zdravu plet:
Na kusok vaty si nanes cistiacu vodu. Dobre si nou precisti tvar. Hned na to si umy tvar mydlom a vodou. Tvar musi byt cista pred nanesenim medu. Potom si na tvar rozotri pol lyzicky organickeho medu a poriadne pomasiruj. Nechaj posobit jednu hodinu, potom umy vlaznou vodou a normalne nanes na tvar pletovy krem ako vzdy. Najlepsi je Panthenol z lekarne, ale ked nemas, nevadi, pouzi ten, co pouzivas stale. Med z bioshopu stoji 5eur a vydrzi ti aj pol roka. Toto opakuj kazdy den raz za den a plet ti vyzdravie. Zaklad je pouzivat med na vycistenu plet, nikdy nie spinavu. A este jeden tip. Nikdy si tvar neumyvaj rano. Staci raz za den a to iba vecer. Umyvanie tvare dvakrat do dna iba vysusuje plet a zmyva ochranne oleje, co sa vytvaraju na pleti.

hamula

To vidíš na pleti, to aj cítiš, aspoň teda ja. Vidíš či máš nejaké šupinky po tvári, či máš mastnú pleť, či sa ti vrásky začali viacej robiť. Či je taká akoby mdlá, akú má farbu. Ono možno to znie náročne, že je toho veľa, ale je to len o tom všímať si vlastnú pleť. Pozerať sa do toho zrkadla ;)

simka111

Skus Imunoglukan krém, používaj ho na noc aspoň 1 mesiac, pleti veľmi pomôže. Viem z vlastnej skúsenosti.
Dobrý je sj nechtikový gel Petra, ale ten pomáha skôr na fľaky a jazvičky.
Imunoglukan nieje veľmi drahy a ak by ti nevyhovoval, zíde sa na všetko možne..popaleniny, štípance....

hamula

Titinka moja skúsenosť je taká, že nie je potrebné niečo takto vnútorne užívať, veľmi veľa urobí to akú kozmetiku používame. Či pleť zbytočne nezaťažujeme, lebo nám sa to tak niekedy ani javiť nemusí na prvý pohľad a pritom si robíme zle. Takže ja by som začala v každom prípade od tohto. Keď používať niečo na pleť, tak kvalitné :)