Svrbenie posvy

Príspevok v téme: Svrbenie posvy
caribea

ahoj..
uz druhy krat ma trapi tento problem
prvy krat asi 2tyzdne dozadu som zacala mat tieto starosti
svrbenie vytok
a biele hlieny vo vnutri a kopu a ko ked mate zahnisane hrdlo:/
je to strasne neprijemne
kupila som si capiky fytofontana a davala som si ich na noc po dobu 5...6..dni
pomohlo to
k lekarovi mojmu som nesla pretoze je momentalne mimo a neordinuje
a teraz znovu opat svrbenie a uz sa mi opat robie tie hlieny biele
co mm robit z coho to moze byyt nikdy som tym netrpela
mam syna takze sexualny zivot vediem s manzelom ale podobu tejto liecby capikmy sme ho prerusili nez sa z toho dostanem a ono sa to zase vratilo
lekara navstivit bud.tyzden az tam bude co mam do te doby robit
tie capoiky pomohli ale tak mozno uz tak ku koncu ''doberania''
prosim poradte mi dakujem ale co najrychlejsie vdaka

malickaaa

Problémy sa mi prvý raz objavili v 14tich rokoch (nevinná, žijúca v čistote - a predsa)! Riešila som to okamžite s gynekologom ! Mastičky, tabletky..prešlo to. Do roka sa svrbenie, pálenie, výtoky objavili znova..opäť gynekolog, mastičky, kremy, preplakane noci :( opakovalo sa to každý rok a už som sa popredu bála tých dní, niekedy týždňov, keď sa mi to objavilo !
Avšak dnes, v mojich 23 r., by som tieto opísané situácie brala s úsmevom na tvári..pretože teraz sa týchto "trápení" dočkávam každý druhý mesiac, pri najlepšom každý tretí !! :-/ gynekologa som zatrhla..nevidim dovod tam chodiť ! Riešim to sama. Uplne vynechanie sladkosti :( :( nasadenie probiotik, obmedzenie nosenia tango nohavičiek, umývanie sa tam dole len čistou vodou, príp. Feminelle, obmedzenie intímneho života s partnerom a pod. :-/ za tie roky sa mi aj niektoré prípravky osvedčili. Napr. Canesten krém mi to len a len zhorší, zato Fungicidin upokojí, no bohužial nevylieči. Pri horších prípadoch pomôžu čapíky a tabletky proti bolesti :( týžden si poplačem, pretrpím a je mi fajn..
Avšak túžim po dni, ked "objavím" niečo vďaka čomu sa toho zbavim, pretože tiež chcem žiť bez problémov, vyhnúť sa nadlho (najlepšie navždy) tomuto kolotoču..síce sa VIEM toho zbaviť, no len na čas a nadalej ma to obmedzuje v normálnom žití ! :( kto to zažíva - chápe !

Ivka 1

Betka mate úplnú pravdu. Mydlo je zasaditej povahy a zdravé prostredie v pošve je mierne kyslé. Aj častým umývaním rôznymi mydlami a sprchovacími gelmi si narúšame prirodzene prostredie a potom nastava premnoženie baktérie candida. Veľmi dobré su aj octové sedacie kúpele a kupele z byliniek.
Octový kúpeľ
Osvedčuje sa pri chronickom zápale pošvy a častých výtokoch.Postará sa o mierne kyslé prostredie,aké mnohé baktérie neznášajú.
Postup: Štyri polievkové lyžice octu
dáme do 10 l vody teplej 38 stupňov a
nalejeme do sedacej vane či lavóra.
Raz do týždňa sa kúpeme asi 10 minút.
Tento pomer možno použiť aj ako výplach. Po kúpeli nepoužívame mydlo.

Pri chronickom bielom výtoku je zas vhodné piť:
Bylinná čajová zmes: 100 g
stavikrvu vtáčieho,po 50 g nechtíka,
materinej dúšky a rebríčka.
Príprava: Polievkovú lyžicu zmesi zalejeme 1/4 l vriacej vody a necháme
15 min.luhovať. Pijeme 4 - 5 ráz denne
po šálke.

Bylinná čajová zmes č.2 vhodná pri zápale pošvy či vonkajších rodidiel či chronických výtokoch.Vlažný zápar môžeme použiť aj na výplachy alebo na umývanie.
100 g rebríčka,po 50 g rozdrvenej dubovej kôry a rozdrveného nátržníka
vzpriameného,prasličky a skorocelových
listov. Tri kopcové lyžice zmesi zalejeme litrom vriacej vody a necháme
10 minút luhovať.Scedené pijeme 5x denne.
A ešte nakoniec jeden kúpeľ.
Sedací kúpeľ alebo bylinný výplach z imela a hluchavky je tiež vhodný pri výtoku.Triesloviny pôsobia mierne protizápalovo,vysušujú a majú sťahujúci účinok.
Potrebujeme: 20 g imela a 50 g hluchavky. Zalejeme 1 l vriacej vody a
necháme variť asi 5 min.Odstavíme a necháme ešte 10 min.luhovať,precedíme
a nalejeme do vane či lavóra s 9 litrami vody. Kúpeme sa v odvare teplom
37 stupňov C asi 15 - 20 min.Vhodné je
to kombinovať s aj s výplachmi viac krát za deň.

Senec

Prečítala som si Vaše príspevky, nakoľko mám 60 rokov, doteraz som nikdy nemala žiadne problémy čo sa týka svrbenia pošvy. Poviete si, veď choď k lekárovi a on Ti zistí čo máš! Nie je to úplne tak, bola som u lekára aj 3x a dostala som všelijaké tablety, mastičky, kúpala som sa v rôznych bilinkách, cez deň sa to dalo prežiť, ale v noci to hrozné svrbenie bolo katastrofálne.Moje trápenie trvá už pól roka. Moje trápenie sa nedá opísať. Už som si kupovala aj sama v lekárni, všetky tieto tabletky aj mastičky, nič mi nepomohlo. Včera som si prečítala jeden príspevok a tam bolo, vyumývať sa zo spodu acidofilným mliekom. Hneď ako som si prečítala ten príspevok, utekala som do kúpelne a dala spm si na ruku acidko a zo spodu som sa tým namáčala. Neviem či mi uveríte ale behom pól hodiny som cítila úľavu, a tak som to zopakovala ešte do spania 3x. Vždy som sa opláchla jemne čistou vodou a potom acidkom. Dnes necítim žiadne svrbenie a zo spodu sa mi uľavilo, aj opuchnutie pošvy sa mi stratilo. Netvrdím, že k lekárovi netreba ísť, samozréjme že v prvom rade treba ísť, lebo nie každá z nás má rovnaký problém. Ale pokiaľ lekár povie, že výter dopadol dobre, mám pocit, že aj veľkou hygienou si môžeme ublížiť, tak ako to bolo v mojom prípade.Čítala som o tom acidku, že obsahuje nejaké látky, ktoré sme si častým umývaním vyplavili. Ak Vám to nepomôže veď za pokus to stojí. Prajem Vám všetkým vyzdravenie, lebo každá choroba čo i len malá je hrozná. Betka

macka26

mycomax150 volnopredajna jedna tabletka.. plus canesten na vonkajsie pysky ak je to svrbenie zvonka

vyhybat sa tangacom, a nosit len bavlnene pradlo

kupit si cipky na obnovenie mikroflory v posve, gynoflor je na predpis ale je kopec vaginalnych capikov napriklad gyntima volnopredajnych

mykoza pokial ste mali sex s manzelom sa vam moze vraciat najma preto, ze ju ma aj on, a nemusi o tom ani vediet, idealne kupit mycomax aj jemu

kupte si probioticke tabletky na udrziavanie prirodzenych kultur v posve. ten jogurt by som si tam ja osobne necpala, ked tak jedine probio, v ziadnom pripade nie ochuteny

janka628

ja mam 20 rokov som panna u gynekologa som uz bola prvy raz a odvtedy nie a teraz ma začala svrbiet intimna partia a svrbelo to strasne ale teraz to ustupilo a svrbi to viac na pošve zvonka teda okolo nej a ked som bola raz v sprche tak z pyskov mislo trocha krvi ale teraz uz nie.Teraz rano ked som po zobudeni sla na záchod tak ma to zaštípalo ked sa mi tam dostal no moč a vytok no ten jak to napisať asi mam no na nohavičkách si nájdem takej zltej ono je to suche alebo bielej alebo ich mam trochu mokre ale unik moču to nie je no a nesmrdi. mohli by ste mi odpovedať co najrychlejsie prosim ajked si myslim ze k tomu doktorovi budem musiet ist, no dufam ze to mame nemusim hovorit. janka a diky

danieločkááá

ked vás to svrbi ale z vonka tak ja som trpela tiez takymto tazkosiam..citala som o tom casopis a bolo tam napisane ze mam si dat na to hociaky aj ovony jogurt veeeelmi dobre az super uz ma nikd nesvrbela pošva ani zvonka pomohlo too velmii skúste to aj vy.

juel79

Ahojte.

Moja priateľka mala podobné problémy. Chodila od gynekologa ku gynekologovi. Mala veľké problémy s močákom a mykozou. Po všetkých vyšetreniach a antibiotikách jej zistili, že má aj zrasty. To vysvetlovalo tú bolesť pri pohlavnom styku. Mykoza sa vždy vrátila a bolesť pri močení bola neznesitelná. Zobrali sme to do vlastných rúk a našli sme si na internete všetko alternatívne k našej medicíne. Nuž záver je takýto: Močový mechúr sme dokázali vyliečiť úplne, Mykóza sa tak raz za 6 týždňov objaví, (ale dá sa hned potlačiť)a zrasty sú dlhodobý problém. Použili sme Čaje od liečiteľa, Globule z Golden yacca a stále nosí vložky s anionovým pásikom. Podotýkam, že som toho o týchto problémoch prečítal strašne veľa a každému pomohlo niečo iné. Priateľka napríklad nedá dopustiť na tie globule. Hľadal som ich aj na internete a našiel som ich na zenskeproblemy.sk ostatné prípravky ako vložky, čaje nájdete aj na iných stránkach. Nuž držím palce, lebo aj keď som chlap, tak viem o čom hovoríte, lebo som to zažil. Tie noci ktoré som presedel vedľa priateľky, ktorá plakala od bolesti, že sa nemohla vymočiť a ráno nevyspatý do roboty a večer sa zopakovalo to isté. Trvalo to asi 4 mesiace s takými 3-4 dnovými prestávkami kedy bolo celkom fajn a podarilo sa jej aspoň zaspať. Bolo to veľmi zlé obdobie a dosť to ovplyvnilo náš vzťah. Držím Vám všetkým palce a želám chápajucích partnerov.