Svrbenie posvy

Príspevok v téme: Svrbenie posvy
caribea

ahoj..
uz druhy krat ma trapi tento problem
prvy krat asi 2tyzdne dozadu som zacala mat tieto starosti
svrbenie vytok
a biele hlieny vo vnutri a kopu a ko ked mate zahnisane hrdlo:/
je to strasne neprijemne
kupila som si capiky fytofontana a davala som si ich na noc po dobu 5...6..dni
pomohlo to
k lekarovi mojmu som nesla pretoze je momentalne mimo a neordinuje
a teraz znovu opat svrbenie a uz sa mi opat robie tie hlieny biele
co mm robit z coho to moze byyt nikdy som tym netrpela
mam syna takze sexualny zivot vediem s manzelom ale podobu tejto liecby capikmy sme ho prerusili nez sa z toho dostanem a ono sa to zase vratilo
lekara navstivit bud.tyzden az tam bude co mam do te doby robit
tie capoiky pomohli ale tak mozno uz tak ku koncu ''doberania''
prosim poradte mi dakujem ale co najrychlejsie vdaka

jahodka111

Pre Mudr.Zuzana chcela by som sa spytat ma to byt biely jogurt rôzna značka? A náhodou o nejakych vedlajisich ucinkoch neviete? Dakujem

Tana84

Dobrý deň,

tiež mám tento problém. Posledný týždeň ma veľmi svrbí pošva. Mám taký čudný výtok - je úplne biely, zachytáva sa v celej pošve, strašne to svrbí. Nemôžem to mať tak náhodou aj z nejakého sprchového gélu? Doteraz som takéto problémy nemala, ale toto je už neúnosné.
Neviete mi poradiť nejaký dobrý recept ako sa toho zbaviť?

Mudr.Zuzana

Dobrý deň.Dôfam že nemusím pripomínať že je dôležitá hygiena.Existujú na to hociaké krémy ktoré nepomáhaju (z vlastných skúseností)takže aby ste sa tomu vyhli:
-prísna hygiena
-poúživanie tamponov namoženého do jugurtu alebo do kyslého mlieka. pretože tam sa nachádzajú mikroorganizmy ktore ničia candidu(svrbenie pošvy)alebo pravidelne pošvu natierat jogurtom stačí 3 krát za deň.je to prírodná metóda ktorá aj mne pomohla aj kolegini.Takže ak sa z toho chcete dostať tak tu to máte.
Ďakujem.

Ivka 1

Este som zabudla na zasadotvorne potraviny,ktorych prijem by sa mal zvysit na ukor kyselinotvornych,ktore prekysluju organizmus.
Kyselinotvorné sú napr:
mäso, šošovica, syry,tvaroh, vajcia, maslo,mlieko,obilniny,ružičkový kel, špargľa,zaváraniny, cukor, soľ,ocot, limonády, džúsy ,ocot, limonády, džúsy...

Zásadotvorné sú napr.:sója, fazuľa, jogurt, mandle,acidofilné mlieko, zelenina,naklíčená pšenica, slnečnica, cereálie, cereálne výrobky

Neutrálne sú :rastlinné oleje, med

Ivka 1

Jedna sa o kvasinkovu infekciu v posve - premnozena bakteria candida albigans. Je potrebne znizit prijem sladkych vyrobkov,masa,mlieka ,vajec a vyrobkov z bielej muky. Detoxikovat organizmus detoxikacnymi cajmi , aloe vera gel, phytochi a velmi dolezite su kvalitne probiotika , ktore odporucam uzivat ustne ale aj vkladat do posvy. V kombinacii s aloe kremom v gelovej konzistencii za par dni pocitite ulavu ale dolezite je neprestat s aplikaciou do posvy, minimalne 14 dni, pretoze po menstruacii sa to zvykne vratit spat ak sa to neda uplne do poriadku. Samozrejme je potrebne aby sa liecil aj partner. Este je velmi dobre pit zensky popradsky caj a robit si sedacie kupele.
Octový kúpeľ
Osvedčuje sa pri chronickom zápale pošvy a častých výtokoch.Postará sa o mierne kyslé prostredie,aké mnohé baktérie neznášajú.
Postup: Štyri polievkové lyžice octu
dáme do 10 l vody teplej 38 stupňov a
nalejeme do sedacej vane či lavóra.
Raz do týždňa sa kúpeme asi 10 minút.
Tento pomer možno použiť aj ako výplach. Po kúpeli nepoužívame mydlo.

Pri chronickom bielom výtoku je zas vhodné piť:
Bylinná čajová zmes: 100 g
stavikrvu vtáčieho,po 50 g nechtíka,
materinej dúšky a rebríčka.
Príprava: Polievkovú lyžicu zmesi zalejeme 1/4 l vriacej vody a necháme
15 min.luhovať. Pijeme 4 - 5 ráz denne
po šálke.

Bylinná čajová zmes č.2 vhodná pri zápale pošvy či vonkajších rodidiel či chronických výtokoch.Vlažný zápar môžeme použiť aj na výplachy alebo na umývanie.
100 g rebríčka,po 50 g rozdrvenej dubovej kôry a rozdrveného nátržníka
vzpriameného,prasličky a skorocelových
listov. Tri kopcové lyžice zmesi zalejeme litrom vriacej vody a necháme
10 minút luhovať.Scedené pijeme 5x denne.
A ešte nakoniec jeden kúpeľ.
Sedací kúpeľ alebo bylinný výplach z imela a hluchavky je tiež vhodný pri výtoku.Triesloviny pôsobia mierne protizápalovo,vysušujú a majú sťahujúci účinok.
Potrebujeme: 20 g imela a 50 g hluchavky. Zalejeme 1 l vriacej vody a
necháme variť asi 5 min.Odstavíme a necháme ešte 10 min.luhovať,precedíme
a nalejeme do vane či lavóra s 9 litrami vody. Kúpeme sa v odvare teplom
37 stupňov C asi 15 - 20 min.Vhodné je
to kombinovať s aj s výplachmi viac krát za deň.

Neviem ako vám,ale mne sa to celkom
pozdáva. Sú to samé liečivé bylinky.
Ten prvý kúpeľ s octom je určite vhodný
pri kvasinkách. Veď v pošve má byť
mierne kyslé prostredie.

PeaDr.Sona

ahojte hladam tu len tu najlepsiu radu ked svrbi ma posva uz po druhy kraat prvy krat ma svrbela ale pred 5 mesiacmi bolo to uz davno potom mi kamoska dala taky krem ktory uz nepredavaju... a tento krat to prislo na mna znova..je to velmi neprijemne pouzivam anyonove vlozkyale tie mi velmi nepomahaju mam ich prvy krat.. co este je nejaka rada proti svrbeniu? prosiim :)

senanka

Prosím vás, viete niekto, koľko asi trvá vyšetrenie u Dr. Ľuby Albertovej? Počula som, že aj niekoľko hodín. Tiež by ma zaujímalo, či je to bolestivé a či sa dá objednať aj cez víkend. Viem, že sa u nej liečia aj mykózy pošvy.