Detoxikácia pečene

Príspevok v téme: Detoxikácia pečene
vicky_025

Nevedel by niekto poradiť ohľadne detoxikácie pečene? Našla som jednu metódu ktorú treba niekoľkokrát absolvovať ale mierne sa jej obávam.
Našla som ale aj pomalú detoxikáciu- dávať si po dobu dvoch mesiacov 1 lyžicu panenského olivového oleja a 1 lyžičku citrónovej šťavy.
Vyskúšal to niekto? Respektíve viete poradiť niečo iné?

redka

su rozne pripravky v tabletovej forme alebo si mozes varit aj caj z tejto byliny alebo je aj olej z ostropestreca...

RNG

Pecen je v tele filter, ktory z krvi filtruje rozne neziaduce latky, ktore sa nevylucili cez ladviny von. Ale aj pecen sa po case preplni a musi sa cistit, co robi vylucovanim zlce spolu s z roznymi splodinami a inym zamorenim. Zialbohu vacsina zlce vylucenej sa reabsorbuje aj so zamorenim spat do krvi, preto je dolezite brat absorbenty ako napr rozne mikrovlakniny, co tu zamorenu zlc do seba nasiaknu a vynesu von z tela.
Odmorovaniu pecene napomaha aj zvysovanie toku zlci, na co su prostriedky ako sylimarin z ostropestreca marianskeho, , cynarin articokov a vytazok z pupavy(taxacum)
Pri akomkolvek odmorovani tela sa odburavaju ulozene zamorenia a tie sa alebo vylucia cez ladvinym, niekedy cez kozu ale hlavnu ulohu tu ma pecen, najma na tukorozpustne latky, co sa nemozu vylucit cez ladviny.

redka

to je jedno ci to zmiesas ci ne len to vypi hned po sebe.... nemalo by sa ti nic stat.... mozno budes citi take slabulinke pichanie v oblasti zlcnika, pecene... aspon ja som mala taky pocit... ale nic hrozne... ale pri tam malom mnozstve asi ani ne... ja som toho oleja vypila viac a na to som si dala grepovu stavu... cerstvu....

vicky_025

takze mas lyzicu oleja oskusanu? a ma to teda aj ucinky? :) momentalne prijimam dost malo tukov, takze v podstate mi ta lyzicka aj prospeje..
nasla som len takuto zmienku, nebolo tam povedane ci sa to zmiesa, ci jedna po druhej... :) ale tak vyskusam asi aj ja

bennn

nemas sa coho obavat na ten oli olej si zvyknes.Ja som ho brala dlhodobo ,prestala som a teraz sa chystam zase zacat.O citrone stave som nepocula to akoze rano s tym olejom?Tak to skusim a zacnem hned od zajtra.