Mlieko..piť či nepiť?

Príspevok v téme: Mlieko..piť či nepiť?
kikaa12

Tak piť ho alebo nie? Je milion clánkov o tom ako mlieko zahlienuje, je zlé, škodlivé a najma to krabicové... www.metoo.sk

ale na druhej strane taktiez sa objavuje vela clánkov o tom aké je zdravé, nenahraditelné, obsahuje mnoho vitaminov atd... metabolizmus.sk

Tak comu mam potom verit? Co odborník to iný názor..

Nerada by som ho vyradila z môjho jedálnicka, pretoze mlieko a vlastne vsetko mliecne milujem, ci su to uz jogurty, tvaroh, syr, acidko, puding, krupicová kasa, kakao, do kavy...proste vsetko kde je mlieko...a neviem si predstavit ze by som sa mala toho vsetkého vzdat( niekedy som za den dokazala skonzumovat aj liter mlieka)...ale zase co clovek nespraví pre zdravie, ktoré mi je prednejsie

Tak co aký názor máte na mlieko vy? Pijete ho? v akom mnozstve?

hanka9

agartio

do istej miery mas pravdu

ale chces snad povedat, ze ked si ja prestudujem subezne anglicku wiki o mlieku, francuzsku, nemecku a rusku

tak sa dostanem k horsim informaciiam, ako informaciam jedinca tu na stranke, ktory opiera svoj nazor o skodlivosti mlieka

vylucne len z nejakeho jedneho, dvoch uplne pochybnych zdrojov,ktoré naviac len vytrhol z kontextu a ktoré su chudobne, neuplne ?? P.s- kravske mlieko piju ludia pomaly na celom svete, ci ?

agartio

mas pravdu. najdes ju jedine v dusi. ta ti povie, ktory z tych clankov, a ktore jeho casti su pravdive. A potom si to spojis a dozvies sa pravdu. samozrejme, ak este nejaku mas... co byva u bezduchych ludi ten najcastejsi problem

i pohlad do oci, je brana do duse, ked tu tvoju nestratis, i poctiveho predajcu na trhu medzi mnozstvom odhalis, a klamara tiez, z oci.

bez ducha budes len taka pomylena ovecka...

agartio

hanka... na wikipedii nenajdes pravdu, ale oficialne blaboly... a to co je oficialne, nemusi byt automaticky pravdive.

agartio

ovecka, ja maso neriesim, takze ti neviem povedat.

to eddings: mrkva je prave jedna z tych pomaly najmenej prospesnych zelenin. Ked ju jes surovu, da ti velke hovno, pokial nezuvas kazdy kusok aspon 5 minut. Ma extremne tvrdu vlakninu a vacsina tych mineralov tam je viazana. Treba ju odstavit v poriadnom odstavovaci, aby z nej nieco bolo, alebo tepelne upravit. Mrkva ale nieje idealna potravina, kde citit rozdiel v kvalite. Je aj tak uz sto krat preslachtena a podobne.

Ak chces citit rozdiel v chuti, tak su to ako spominas rajciny, ale aj jablka, proste najma ovocie. Aj na kvalite cesnaku to poznat, podla toho ako stipe.
Vela krat sa mi ale stalo, ze bio ovocie a zelenina vobec nebolo kvalitne... to, ze niekto to nehnoji chemiou, este neznamena, ze to vie pestovat. Casto sa mi stalo, ze na trhu som od nejakeho domaceho vyrobcu ziskal kvalitnejsie ovocie alebo zeleninu. Aj ked to hnojil mozno chemicky. Ale vedel to pestovat, rozumel to tomu.
Navyse, najhorsia vec co existuje, je dovazane BIO. Naco preboha dovazaju jablka z talianska, ktore su BIO. BIO by malo byt obmedzene iba na domacu produkciu, popripade mozno zalozne Cechy a madarsko, rakusko.
Cize, u rastlin skor ide o to, ako to vie kto pestovat, a BIO nemusi byt automaticky vyhra.
U zivocisnej produkcie to ale zavazi ovela viac, pretoze emocie zvierat su priamo prepojene s vyslednou kvalitou vyrobkou. Takisto, v zvierati sa kumuluju skodliviny viac, ako v rastlinach, takze pouzivanie chemie, hormonov a antibiotik, znekvalitni vyrobok ovela viac, ako u rastlin.
Ja vzdy ale aj tak posudzujem vyslednu kvalitu produktu, napriklad kefir mi najlepsie robi z mlieka Levmilk, tak ho kupujem, aj ked nieje BIO. Az potom som niekde cital, ze tam v levickych mliekarnach maju ozaj prisne kriteria, i cez mail reagovali velmi ustretovo. Tak asi su tam tie kravicky stastne, ked davaju take dobre mlieko, ze spomedzi vsetkych mliek chuti tym kefirovym hubam najviac.

0vecka

2 eddings existuje vobec nejaka hodnoverna studia ktora potvrdzuje ze bio produkty su zdravsie? Co sa mesa tyka tak som viac krat videl dokumenty na nemcoch ze biomeso je skodlivejsie ako nebio.

vitavi

Či bio alebo nebio, mlieko obsahuje škodlivý kazein, nevhodnú formu vápnika, nevhodnú formu tuku a laktózu, nedostatok ostatných minerálov, vitamínov a žiadnu vlákninu.