Mlieko..piť či nepiť?

Príspevok v téme: Mlieko..piť či nepiť?
kikaa12

Tak piť ho alebo nie? Je milion clánkov o tom ako mlieko zahlienuje, je zlé, škodlivé a najma to krabicové... www.metoo.sk

ale na druhej strane taktiez sa objavuje vela clánkov o tom aké je zdravé, nenahraditelné, obsahuje mnoho vitaminov atd... metabolizmus.sk

Tak comu mam potom verit? Co odborník to iný názor..

Nerada by som ho vyradila z môjho jedálnicka, pretoze mlieko a vlastne vsetko mliecne milujem, ci su to uz jogurty, tvaroh, syr, acidko, puding, krupicová kasa, kakao, do kavy...proste vsetko kde je mlieko...a neviem si predstavit ze by som sa mala toho vsetkého vzdat( niekedy som za den dokazala skonzumovat aj liter mlieka)...ale zase co clovek nespraví pre zdravie, ktoré mi je prednejsie

Tak co aký názor máte na mlieko vy? Pijete ho? v akom mnozstve?

0vecka

2 doubledog ale pastviny sa nerovna bio. Bio je o tom ze nedostanu antibiotyka a uplne umelu stravu. Ale aj tak su pravdepodobne zavrete cely zivot. Oprav ma ak sa mylim.

Prezývka55

Ten kto ho pit nebude dlhsie zit nebude :D Nakoniec nepojdem do hrobu uplne neoptorebovany, telo treba poriadne vystavit kym sme este tu.

hanka9

ja som mlicko odjakziva nemusela, ba skor nenavidela

naviac mam intoleranciu ( mliecna bielkovina, travenie )

a napriek tomu neuhybam mliecku raz za cas

a s radostou si male mnozstvo doprajem

vyhod je viac, ako nevyhod a tie ma presvedcili

sweater.

a k tomu ze ludia po celom svete piju mlieko, ano vacsina ano. ale tiez asi miliarda ludi su krestania, co ale neznamena ze boh musi nutne existovat, ci ano? :)

doubledog

ovecka
videl som napr. vysledky jednej studie o mlieku

mlieko krav, chovanych na volnych pasienkoch malo lepsi pomer mastnych kyselin
(nepamatam si to cele, ale napr. CLA mastna kyselina tam bola vo vyhodnejsom pomere voci ostatnym)

hanka9

povedala by som to asi tak, ze zdravi ludia pokial piju mliko s mierou
tak tam nevidim problem

to je ako aj s vajickami, masom a vlastne hodne "problematickými" potravinami, ktore vo velkom mnozstve konzumovane

no najviac pri ich pravidelnej zvysenej konzumacii mozu ublizit, ba dokonca ublizia na zdraví cloveka