Chcem žiť netradičný samotársky život, dá sa to u nás?

Príspevok v téme: Chcem žiť netradičný samotársky život, dá sa to u nás?
Barunka

Chcela by som sa odsťahovať niekam na samotu a žiť jednoduchý život. Proste nechodiť do práce, nemať despotického šéfa, neriešiť typické problémy tejto novodobej spoločnosti, jednoducho žiť skromný život niekde na chalupe pri lese, dopestovať si svoje, chovať zvieratká atď. Dá sa to u nás? Jednoducho, ide o otázka typu sociálne, zdravotné poistenie, úrad práce atď. Asi treba byť samoplatiteľ, však? Tak isto, ide o postoj ľudí, nemám poňatia, akú lokalitu si vybrať, aby ma tam nepovažovali za magora a aby tam žilo málo ľudí. Tu na západe keď to niekomu poviem, tak sa na mňa pozerajú, akoby som spadla z jahody.. :( So introvert a táto spoločnosť a to, ako funguje, ma dosť unavuje...

matuskomn

ahoj Barunka tiez som nad takym zivotom uvazoval a zistil som ze na slovensku to neje mozne tak setrim a pojdem zit na suostrovie pri strednej amerike...je to najlepsie rozhodnutie.
mn4dz4m@gmail.com

jedulka

Ovečka a přesně o tom to je.Práce je málo a i když jí máš, stačí ti peníze akorát z ruky do huby!Společnost ti nepomůže!Nikdo ti nepomůže, tak najděme řešení jak pomoct sobě i jiným.Viděla jsem na slovensku, těžce pracující ženu, samotnou se čtyřmi děckami.Hrnec vařící vody, do ní trochu vegety a každému krajíc chleba k obědu!Proboha, vždyť to není normální!

doubledog

ovecka
nie, neslo by to.
nikdy nepretnes vazby so spolocnostou.
vysoke naklady na uvod ta predsa automaticky k spolocnosti priviazu. pretoze jedine, co za tie prachy mozes nakupit (okrem pozemku), je technologia, inymi slovami stroje.
a tie nefunguju bez servisu, pohonnych hmot, nahradnych dielov...

ludska spolocnost a delba prace je efektivnejsia.

ono, robit v zahradke a starat o zvierata je super, ale nakoniec kazdy vytriezvie a zacne riesit nasledovnu otazku:

ako predam svoje produkty co najvyhodnejsie, aby som si nieco mohol kupit?

a ako pekne ukazala jedulka, nerobi im problem zacat manipulovat s cenami obmedzovanim produkcie a zneuzivat svoje postavenie vyrobcu, ak je to mozne.
co su kapitalisticke praktiky, pred ktorymi vacsina z nich na tie lazy utiekla :)

jedulka

ale vždyť ona jen chce uniknout od společnosti do klidu, nic nepíše o tom, že by se chtěla vrátit do doby kamennej!

0vecka

2 doubledog. Akoze podla mna by to slo ale chcelo by to obrovsky kapital. Ono vela ludi si neuvedomi napr take veci ako je ihla. Kupis ju za par centov ale ak by sisi ju mal vyrobit sam tak ti to potrva zopar hodin a nebude ani zdaleka taka kvalitna.

doubledog

to su len romanticke predstavy ludi, ktorym vadi spolocnost a chcu byt sami pekne v prirode.

realita je inde, namakas sa, sebestacnost nemas ani najmensiu sancu dosiahnut.
a do systemu sa nakoniec dobrovolne zapojis.

pred problemami na samotu neujdes, ony ta tam dostihnu a vyzeres si to.

jedulka

Eddings.. to je jen taková legrace,vždyť víš že mám jen základní vzdělání a můj VS,všichni jeho kamarádi VS a když už mě nebaví ty intelektuální kecy poslouchat,tak jim hodím takovéhle hlášky:D Ať mají nad čím dumat.To bys nevěřil, jaký šrumec udělá, když se zeptáš,jak dlouho může mít kráva mléko když se odstaví telátko:D a to jsem ještě mírná :D:D:D
Ale s tím ženským a mužským ..to nebylo moc dobře :D:D:D Tady by ti to řeklo hodně žen, alenemluví, říkají že by si zkazili reputacii a mě je to jedno :D:D:D

jedulka

Eddings...no konečně někdo s nějakým nápadem !!! Jsem tomu ráda :-)S tím syřidlem to byl jen takový chyták, málokdo to ví, ale je to z OBSAHU kravského, telecího žaludku.Prostě jen žaludeční šťávy :D:D:D:D
ale dal jsi sem alespoň něco užitečné!

eddings

jedulka> Z prebytkov budem vyrabat mydlo, uz sa to raz robilo, len krachli na tom ze nediverzifikovali svoje klientske a dodavatelske portfolio, mali len statne zakazky :)) ako dobry farmar mozem pestovat ruze ako Balkanci a tie mydla parfumovat, je to super biznis s ruzami. Pripadne mozem nejakych vyvazat, ved uz teraz korzuju po zapadnej Europe, takze je asi o nich zaujem. :D
Predpokladam ze toho syridla je malo lebo sa neoplati ziskavat ho a pravdepodobne na vacsine jatiek to ani nikto neriesi. Kolko prace s tym je, babrat sa so zaludkami teliat, vesat to a urezavat z toho, luhovat to a bohvie co este...To nemoze byt rentabilny proces...Okrem toho mliekarne si podla mna bakterie mnozia sami a inak syridlo asi na odbyt moc nejde. Na syridla nie som expert, ale co ti mozem povedat je, ze so syridlom ktore som si kupil som maximalne spokojny a nevidim dovod vyrabat si ho sam, kedze stoji par korun a balenie vydrzi do aleluja.
Zacal som si sam vyrabat nejake veci takze som si nieco nacital, a na mojej oblubenej stranke som nasiel citat z diplomovej prace:
"Od roku 1972 se objevila na trhu Fromase® TL, kyselá proteáza Mucor miehei, aby nahradila živočišná syřidla bez jakékoliv, nebo jen s minimální modifikací technologického procesu a bez vlivu na kvalitu sýra. I vzhledem k některým parametrům,
jako je pH a obsah iontů vápníku, je chování Fromase® TL velice podobné chování živočišných syřidel, ale její aktivita a tepelná stabilita je na kvalitativně vyšší úrovni."
Takze naozaj nevidim dovod vyrabat si syridlo sam.
Inac mlieko vyzrazas aj s trochou citronovej stavy alebo prasku do peciva ak chces...