Chcem žiť netradičný samotársky život, dá sa to u nás?

Príspevok v téme: Chcem žiť netradičný samotársky život, dá sa to u nás?
Barunka

Chcela by som sa odsťahovať niekam na samotu a žiť jednoduchý život. Proste nechodiť do práce, nemať despotického šéfa, neriešiť typické problémy tejto novodobej spoločnosti, jednoducho žiť skromný život niekde na chalupe pri lese, dopestovať si svoje, chovať zvieratká atď. Dá sa to u nás? Jednoducho, ide o otázka typu sociálne, zdravotné poistenie, úrad práce atď. Asi treba byť samoplatiteľ, však? Tak isto, ide o postoj ľudí, nemám poňatia, akú lokalitu si vybrať, aby ma tam nepovažovali za magora a aby tam žilo málo ľudí. Tu na západe keď to niekomu poviem, tak sa na mňa pozerajú, akoby som spadla z jahody.. :( So introvert a táto spoločnosť a to, ako funguje, ma dosť unavuje...

jedulka

agartio tvůj příspěvek je přesně to co tady mělo být.Sama si ho okopíruji a uložím,jako velmi dobrou radu, navíc ještě o něčem o čem jsem neměla doposud ani páru!:-)
Ta3 ,víš jak velmi si tě vážím.Čtu všechny tvoje příspěvky at už jsou komukoli určený, vždy jsou velmi hluboce oduševnělý a musí každého kdo nemá srdce jako kámen pohladit po duši.Ty jsi o velkém srdci kam se vejde mnoho lásky a pochopení.Občas se ptám,jak to ta "ženská" dělá?Nikdy jsem tě neviděla rozezlenou a i když ano tak to umíš podat mistrovsky krásně napsané.Velmi to obdivuji! Já umím akorát tak štěkat jak pes :-)))Ze srdce ti přeji aby ti ten, na kterém ti velmi záleží přinesl do života,nějakou malinkatou dušičku,čistou jak list papíru,na kterou budeš moct přenést všechnu tvoji lidskost,moudrost,cit a duševno.

emalea

ta3...veľmi krásny príspevok, taký úprimný...z duše...aj ja som večný optimista...takže preto Ti fandím!!

ta3

Ovecka
moja situacia je podstatne ina nez Beskydova, ja som v cudzine a som v penzijnom veku a on je mlady clovek a doma, ved necakam, ze sa mu praca bude hrnut, on ani nepotrebuje zarabat tak ako zaraba teraz, islo by iba o prilepsenie, nejake eura na to zdravotne poistenie a pripadne nieco, co by dopestovat, dochovat alebo vymenit nemohol, inak s pomocou dievciny (ako napriklad Barunka) sa uzivi, trh co sa tyka pravnickych sluzieb moze byt nasyteny lebo je to lukrativne povolanie a v poslednej dobe chcel kazdy byt pravnikom alebo lekarom, ale ak ponukne lacnejsie sluzby, co by si asi mohol dovolit pri zivote pod horou, praca by sa pre neho nasla, ja tomu verim, a nezda sa mi, zeby som niekomu mohla pripominat Losta, Lost je dobry chlapec, ale o vela veciach, ktorym ja 100% verim, pochybuje, Lost je este mlady clovek, este potrebuje skusenosti aby sa jeho nahlad zmenil trochu pozityvnejsim smerom, Ovecka, ja velmi dobre viem ze som velky idealista, nevyliecitelny optimista, ale urcite som na tom lepsie ako niekto, kto neveri nikomu a nicomu, dokonca ani v svoje vlastne schopnosti, takym je na svete naozaj tazko, Ovecka a Ty ma nemozes ziadnym sposobom urazit, uz Ta mam zaevidovaneho medzi oblubenymi, aj ked vo vela veciach sa rozchadzame, no fandim Ti, uz som aj povedala preco

Onnnnn Ty si clovek mojho zmyslania a Jedulka detto, ani mna nebavia handry ani ziadne drahe telefony, proste ja to k stastiu nepotrebujem, mam rada jednoduchost vo vsetkom a uz viem, preco si mi taka sympaticka, mas rada zvierata a kone, ja milujem vsetky, ale psov a kone milujem nadovsetko, ja sa vznasam, ked som na dvore a vsetky zvierata (vcetne sliepok) sa mi prihovaraju a moj oblubeny kon Cindy chodi za mnou vsade ako psik a presne ako hovoris, fyzicka praca pestuje telesnu kondicku a ozdravuje ducha, chodit do fitiek alebo doma sa prehanat na beziacom pase je podla mna onicom, trosku to precvici svaly, ale dusu nepohladi

Agartio
suhlasim, nie je to az taka drina a pre toho, kto prirodu a zvierata miluje uz duplovane nie, je to proste radost pracovat na poli alebo na dvore, priroda, zelen vsade naokolo lieci, aspon mna urcite, od sameho zaciatku hovorim, ze taky zivot ale nie je pre kazdeho a ja tych druhych zato ani neodsudzujem, kazdy sme inak stavany, kazdemu vyhovuje nieco ine a ked sa niekomu paci byvat v meste a nechat sa buzerovat sefom (to som osobne vela rokov na Slovensku zazivala), preco nie, ale kto by rad toto vsetko zamenil za jednoduchy, slobodnejsi a ano, treba povedat ze aj trochu fyzicky namahavejsi zivot v prirode niekde pod horou, tak tiez preco nie?

agartio

dnes som bol na poli, zobral som par klasov z pola, navazil som kolko je z jedneho gramov psenice. Vyslo to na cca 1 gram, 40 zrniek. Na 1m stvrcovy sa vmestilo odhadom 700 klasov. Cize 1m vyprodukuje 700g psenice. Je to teda este lepsie nez som predpokladal ... na 100 kil psenice, teda staci 142 metrov stvorcovych.
Cize policko 10x15, nie 20x20 ako som odhadoval. Je to teda takmer 2x menej roboty, nez som planoval.
Obrobit policko 10x15, raz za rok a ziskat 100 kil psenice, to nieje prilis velka drina.

Dalej som zistil, kolko pody priblizne treba na 100 kil zemiakov. Tiez to vyslo odhadom 10x15m policko.

To su doslova par hodinove zalezitosti pracovat s tym, a vzdy je z toho niekolko bedniciek vynosu, co staci na rok.

Vegan sa uzivi ako nic, ani sa nenadre. Pol hodinka roboty denne na jedlo.

onnnnnn

zaklad je zminnimalizovat vidae
mne staci aj unimobunka ,alebo garaz
radsej zit uplne skromne a slobodne
ako v panelaku a zotroceny

jedulka

emalea :D::D:D:D:D dobře jsi to napsala:-) no aspon jsem se zasmála:-)
Bydlím v rodinném domě takový dřevák,na okraji vsi-nevsi,mám pronajaté 4ha půdy, dělám si co chci.Ty serepetičky,no přijdete se ke mě podívat, nic takového nemám,není to zapotřebí, jsou to jen krámy nic víc a člověka šťastným jistojistě nedělají.Když se nudím,přemýšlím co bych si tak koupila, hadry mě nebaví, po krámech už vůbec né, ale koně to ano.Do toho investuji, ti mi to vrátí se vším všudy.Lásky,pohoda, né zbytečně se koně používají jak na hypoterapii, na protialkoholní léčebně (u nás né) a jiných potíží.

jedulka

No vidíš, z rodinného domu to vypadá jinak jak z paneláku.Tam se zavřeš a hotovo.Bydlím taky v rodinném domě a cítím se tady jako na chatě.Ale je zapotřebí vidět i jak žijí jiní lidé,co nemají dobrou práci a už vůbec není snadné jí najít.Policajtka, říkáš,a tam mají dveře stále otevřené a přibírají stále lidí? A čemu ublíží fyzická práce? To je jako ty kdybys šel do fitka, a ještě jsi v uzavřené místnosti plné lidského potu, bez slunce bez přírody, která umí duši léčit.

emalea

...ujo chatár....ako excelentne povedané...áno, dovolím si tvrdiť, že sa má dobre, nechcela som sa úplne rozpisovať v prvom príspevku, ale hold niekto má zmysel pre detail...ako v detektívke!! takže o.i. stretávam aspoň raz mesačne v kaviarni alebo len tak v meste mamu tohto uja chatára a máme celkom dobré vzťahy a samozrejme hovoríme aj o jej synovi a môžem zodpovedne prehlásiť, že sa má fajn, a je spokojný ...je to až také k neuvereniu? svojím spôsobom ho obdivujem, že k životu nepotrebuje väčšinu tých materiálnych serepetičiek na čo sme my tu dole v mestách zvyknutí....