vaginálna kandidóza

biba

zdravim spolutrpitelky.aj mna to bolieva, a tak aj ked sa zda, ze som sa preliecila, podla tej bolesti viem, ze nie celkom.kdesi som citala, ze to moze suvisies s mikrotrhlinkami v posve ako nasledok zapalu a prave tie sa tazko regeneruju.a mozno to predsa aj trochu v hlave bude, lebo aj ked je vsetko fajn, myslim, ze sa stale podvedome bojim, ze to zacne opat,cely ten neprijemny kolotoc.a ono naozaj u mna po sexe takmer 100 percentne.v poslednom case si pomahame lubrikacnym gelom s obsahom oleja z cajovnika australskeho.

mka

PIBI,ahoj,dík.že si sa ozvala.Navštívila som aj iného gynekológa,ten mi povedal,že je to psychika s čím nesúhlasím,pretože mňa to bolí pokaždé aj keď mám nenormálnu chuť na sex.Po styku ma to hneď páli a štípe.Druhý gynekológ povedal,že to miesto je veľmi citlivé,ale prečo a čo s tým to mi zatiaľ nikto nepovedal.Pravdepodobne predpokladali,že to časom prejde,ale zatial sa nič nezlepšilo.Dával mi aj takú fialovú tekutinu,volalo sa to laváž,tá mi mala zlepšiť poševné prostredie,ale nezabralo.V krátkej dobe sa chystám opäť navštíviť gynekológa.

sybila

No asi som to zakríkla, dnes mám pocit po 11 mesiacoch, že ma to chytá, ale stále mám chuť na sladkosti-nemôžem sa jej zbaviť.
Ten čaj sa volá Lapacho(lapačo), ja som ho kupovala v lekárni, ale majú ho aj v čajovni. Takže teraz nabehnem a idem si ho uvariť. Daj si vyhľadať na internete v googli lapacho a tam máš popísané všetky účinky.
Ja som si myslela, že už mám pokoj, tak dnes budem mať nervy, že sa mi to po takom čase objavilo, do kelu.

pibi

mka: ahoj, nepisala som dlho lebo som nebola na internete, no ty mas presne tie iste problemy ako ja... aj ja mam normalne teraz az strach ist na vysetrenie pre tu bolest.. pytala si sa gynekologicky v com to moze byt? ta bolest? mna odbila len tym ze niesom dostatocne vlhka pri sexe, co je ale hovadina, tym som si ista!! napis prosim ak tebe aspon povedala v com to je nech viem na co sa mam liecit.. dakujem :)

daja1

sybila, prosím ťa, napíš, aké máš skúsenosti s tým "čajom Inkov" a kde sa dá kúpiť, či v lekárni, alebo v čajovni. ďakujem.

sybila

Ja si niekedy ked mám pocit, že by ma to mohlo chytiť, kúpim, čo mi predtým predpisoval lekár, Gynopevaryl-čipky, sú tam 3, každý na 1 deň s tým mám celkom dobrú skúsenosť, lebo ostatné mi už nezaberalo, preventívne canesten, dokonca som sa dočítala o čaji inkov Lapacho, že je fantastický na všetko a hlavne na plesňové ochorenia, už som si ho kúpila, skúsim ho. S mykozami som si užívala svoje vyše 2 rokov, teraz musím zaklopať po laktobacyloch mám 11 mesiacov pokoj.

vivien

Ahojte. Dnes som bola na gynde dat si urobit kultivaciu. Mam noveho lekara, ktory mi predpisal gel, ktory sa aplikuje do vnutra, vola sa Gyno Trosyd..brali ste to uz nikedy? Este mi dal jednu tabletku Diflucanu, ktoru mam vziat peroralne. To vsetko len 1x tento mesiac, 1x buduci, to je vsetko. A jednu tabletku pre manzela, tiez Diflucan. Mate s tym niekto skusenost?

mka

PIBI! Aj mňa to veľmi bolí pri sexe hlavne ten vchod je to niečo strašné.Mám opakované mykózy a zápali močových ciest 4krát do roka.Ak ma to chytí užaj utekám k lekárovi a liečim sa.Teraz som na tom tak že nemám mykózu, beriem Lactobacily5 od swissu vzadu je napísané Dophilus,myslím si ,že pomáhajú a ešte beriem aj max brusinky na močové cesty, každý deň po jednej tabletke.Ale moje problémy pri sexe neprestali a trvá to už dlhú dobu.Aj keď som bola preliečená a ph v poriadku pri vyšetrení ma ten vchod do pošvy strašne bolel.Teba to už nebolí? Už si nepísala.Prosím napíš ak ti niečo zabralo.

hrosko

Ked sa opakuju, mala by urobit gynekol. stery z pošvy a poslať na kultivaciu.Treba vylúčiť sladkosti. Zvýšiť príjem mliečnych výrobkov. Mňa liečili takto asi pol roka, len každé dva mesiace dali tie isté lieky, zmenila som lekárku a ľady sa pohli. Dala mi čípky, dobrala som ich, dala mi čípky na obnovenie flory vo vnutri a mam svaty pokoj!!!! a nesmiem brať antibiotika, kde vedľ.učinky je plieseň......

marcelka

Čaute,
mám/mala som ten istý problém, mykózy sa mi pravidelne vracajú/vracali, od januára t. r. takmer každý mesiac. Od júna som však absolútne vylúčila zo stravy všetok cukor (nielen sladkosti). Môžem potvrdiť slová Sybily, naozaj Lactobacily 5 od Swissu zaberajú. Užívam ich od konca augusta a v kombinácii s vylúčeným cukrom sa mi stav upravil. Od júla doteraz mám od mykózy pokoj (dúfam, že to nezakríknem :o)).