vaginálna kandidóza

Lenka1

ahoj Maruša, jasné, že mi môžeš poslať mail, tak isto aj cez Skype - lenkadz. Mám niečo s mikrofónom, ale chatovať si môžeme. Imunologička je Dr. Kráľová Tatiana,Imuno s.r.o., Tomášikova 22, KE tel. 055/633 79 38. Je to presne vedľa OD Beta. Ak budeš niečo potrebovať, budem veľmi rada, ak sa mi ozveš.

danka2

Ahojte ja sa len chcem podelit s mojou skusenostou, mala som šasté vaginálne mykózy ale ešte minulý rok som čítala o Pangamíne bifi plus vlastne obsahuje lactobacily. Neužívala som ho nejak pravidelne len prvé 2 týždne a potom občas, ked som si spomenula. Prešiel rok a ja som odvtedy mykózu nemala,až doteraz čakám totiž bábätko. A tak si ho utekám kúpiť. Skúste aj vy, snád vám pomňže:-)Nie je drahý, a prehltnut sa dá...:-)

alia

Ahojte,neviem v ktorom prispevku jedna slssecna ci pani pisala ako prebieha vysetrenie na chlamydie.Vraj vam pozvali do ordinacie aj partnera na vysetrenie ale si spominala, ze mu radsej nehovorit ako to prebieha lebo sa zlakne.PROSIM.Aspon nam teda napis, ak tam pojdu nasi partneri co podsupil ten tvoj, nech vieme aspon mi dopredu ked to nieje take prijemne.

maruša

Lenka1
ahoj Leni po tomto víkende som už v koncoch, k opätovnému svrbeniu sa dnes pridružilo aj pichanie a bolesť pri močení. Prosím ťa o kontakt na tú tvoju imunologičku. Asi už nemám toľko trpezlivosti, skúšam to s tou stravou a prípravkami takmer tri mesiace ale zlepšenie žiadne. Akonáhle mám s manželom pohl. styk (skúšame to s ochranou aj bez nej kvôli prenosu) tak za deň-dva som opäť tam kde som byť nechcela. Pravdu povediac aj to je už dosť veľký problém v partnerskom vzťahu :-((. Začínam mať z milovania hrôzu. Ak môžem tak sa ti ozvem na tvoj mail.
Tak sa majte bojovníčky, ja už hádžem flintu do žita a idem skúsiť niečo iné :-((

yla

vaginalne ochorenia...brrr.hroza.tiez s tym bojujem.prave dojcim a tak mam narusenu mikrofloru.pozrite na stranku www.mykoza.sk. ak s tym pripravkom mate skusenosti, tak sa prosim o ne podelte. papa

Lenka1

Slniečko:
Ahoj, tak potom skús na posilnenie imunity nejaký prípravok propagovaný v reklamách s "elcasei imunitas" napr. Actimel. Držím Ti palce.

slniečko

Lenka1: dakujem. áno viem, že pri akýchkoľvek liekoch sa nemá piť alkohol, ale u niektorých obzvlásť. viem, že pri užívaní antibiotík sa môže zhoršiť stav vaginálnych problémov, preto sa im už vyhýbam. a nie je ten Imudom na hrdlo? ja som ho tuším už mala, pretože som mala zapálené hrdlo. vôbec mi nechutil a bolelo ma z neho brucho, tak som ho ani nedobrala, potom už bol starý a vyhodil sa. Ale i tak dakujem, ved sa môžem spýtať v lekárni na imunitu, no s receptom by to bolo lacnejšie.

Lenka1

Ahoj slniečko. Bohužiaľ, veľa gynekológov takto funguje. Môj je tiež taký istý. Je to na Tebe, aby si mu pripomenula, že máš aj partnera, aby mu predpísal mastičku. Urológ tak nebude môcť urobiť, lebo nebude poznať Tvoju presnú diagnózu.Alebo povedz priateľovi aké lieky berieš, aby sa urológ mohol podľa toho zariadiť. Ak berieš hociaké lieky, nemala by si piť alkohol. A na imunitu skús Imudon. Sú to tabletky na cmúľanie. A mikózu môžeš dostať aj s antibiotík. Byť chlapom je niekedy naozaj lepšie /len vtip/.

Lenka1

Ahoj maruša, ten pripravok nepoznam, este som o nom nepocula, z liekov z lekarne som uzivala Gynoflor - tabletky do pošvy, tie mi celkom pomahali. Nie vtedy, ak je už zápal, ale preventívne, raz týždenne. Celkom dobré je aj Tantum rosa. Je to prášok, z ktorého sa pripravuje s prevarenou vodou roztok na vyplachovanie pošty s pomocou irigátora. No toto pomáha len pri určitých kvasinkách. A ak do 14 dní neustúpia priznaky, treba ísť k doktorovi. Ja som sa dnes dozvedela, že sa nemôžem dať ani zaočkovať proti chrípke - teším sa na jeseň :-(

slniečko

Ahojte. Gynekolog mi predpísal Entizol 250mg, pretože mám svrbenie po vymočení. Z výteru zistil prítomnosť nejakých baktérii, čo môžu spôsobovať to svrbenie. Máte s tým niekto skúsenosti? Ale partnerovi nedal nič a na letáčiku je napísané, že sa má liečiť aj partner, tak teraz ho mám poslať na urologiu? Pomôžu mi tie lieky? Na inom fore som sa dočítala, že ked to beriem nemám piť alkohol, ale to mi lekár nepovedal, hoci s tým problém nemám, ale predsa mal by mi to povedať, ale na letáčiku to nie je napísané, tak teraz neviem. A tiež som sa dočítala na inom fore, že Entizol narúša poševné prostrediea a teda po jeho užívaní sa mi môže objaviť mykoza, ale o tom mi lekár tiež nič nepovedal, písali na tom fore, že treba posilniť imunitu, ale tak prečo mi lekár nepredpísal lieky na imunitu? Ved mohol, nie? Poradte, dakujem