vaginálna kandidóza

vivien

ahojte. Chcela by som poradit,trpim kvas. infekciou dost casto, mam ju niekolko krat za rok, ale posledne 4 mesiace ju mam opakovane. Brala som canesten,ktory pomohol, ale o mesiac to iste...po menstruacii som az do ovulacie v pohode a potom to zacne..chcla by som otehotniet ale nedari sa..a asi na to ani nie je vhodny cas, kedze sa mi tie infekcie vracaju,ze? Mozem mat problem s otehotnenim aj prave kvoli infekciam?

daja1

lenka2853, ahoj, robili mi plastové okná-hotová hrôza, tak som mala odpojený aj internet. len teraz som ho zapla. Díky za radu, niečo vyskúšam, možno pôjdem ku svojej doktorke, nech mi zoberie výter, možno to treba liečiť aj antibiotikami - niečo také som čítala, tak uvidím. Maj sa pekne, ahoj.

evush

Ahojte..ako vidim, nie som jedina, ktorá sa tymto problemom trapi..mam to iba chvilu, no je to nieco uplne hrozne..nic prijemne vsak nie je, ze hned po vysetreni som dostala menstruaciu, takze vaginalne tablety brat nemozem, masticka moc nezabera..skor mam opacny pocit..uz som zautocila na kvasinky vhodnou stravou, tak sa uvidi, ako dlho s tym bojovat budem..najhorsie je, ze je to sposobene aj stresom, ktoreho ho v dnesnej dobe neurekom..najma ked to ovplyvnuje zivot aj v beznych malickostiach...dufam, ze coskoro vsetky nad touto chorobou vyhrame a uz sa niiikdy nevrati !!! :)

januška

Pre s.o.s.: Veľmi dobrý gynekológ je p.Sedliak v Poliklinike Juh na Južnej triede v Košiciach, môžem odporučiť.

sybila

Ahojte, ja som si s mykozou užila svoje, 3 roky som sa jej nemohla zbaviť, najskôr som mala raz za pol rok, potom každý 3 mesiac a zrazu po každej menštruácii, moje nervy, už som žila v takej sterilite, stále som sa umývala, kupovala intímne peny na umýv., žehlila nohavičky, dokonca som ich dávala do mikrovlnky aby sa zničili baktérie. Jak blázon, potom som si prečítala o Lactobaciloch a kúpila od firmy Swiss Lactobacyli 5, užila som jednu krabičku, okolo 300,-, je aj na iné ako na mykozy, ale zabrala mi a už asi 10 mesiacov mám pokoj, ale občas použijem krém Canesten-je výborný-len tak preventívne. Ale som zistila, že mne sa mykoza objaví v strese. Záhadné ale že sa mí vždy objavila, ked som si myslela, že som pripravená otehotnieť, asi nebol ten správny čas. Aj sladkosti škodia. Tak len toľko.

Lenka2583

daja1: ahoj. nevzdávaj sa, prosím. vaginálne problémy sú dlhý boj. treba vydržať. čo sa týka tvojej dcérky, tak myslím, že by ste mali skúsiť to CT, ved ste už toľko doktorov obehali. tam by sa možno konečne našiel zápal. ja myslím skôr, že by sa asi mala na to pripraviť, aby to na ňu nemalo taký hrozný dopad, ale už konkrétne kroky neviem. ale viem, že určite také dačo ešxistuje, lebo ženy trpiace rakovinou majú takú prípravu aj psycghickú(to ale konkrétne na vyrovnanie sa s chobou a aby sa nevzdávali) a určite je aj niečo na posilnenie organizmu. Neviem, možno byť doma alebo niekde v kúpeloch. proste aby sa nestresovala a dosť spala, aby sa jej organizmus bol oddýchnutý, a trochu pri tom cvičiť, a možno aj podporiť imuniti liekmi a tak, proste, aby bol jej organizmus dosť silný odolať odolať tomu žiareniu. Držím palce

daja1

Lenka2853,
tak už zasa som doma, ale nič v podstate nemám nové. Na CT sme neboli, lebo doktorka ma trocha "postrašila", že kým jej urobia na všetko ožiare, že viac jej to ublíži, ako polepší. Tak neviem, zatial váham... A so mnou stále rovnako. Ten Acidoph. som vysadila, ako sok ti písala, ale mám to stále aj tak. A tak som sa rozhodla, že kašlem na všetko, buď to prejde samo, alebo nech sa robí čo chce, už som rezignovala. Maj sa pekne a držkaj sa, pá.