Albertova

Príspevok v téme: Albertova
kiku203

Neviete mi povedat, ci este Luba Albertova ordinuje? Pisala som jej asi pred 2-3 tyzdnami na objednanie a este sa mi neozvala, tak neviem ci ma iny mail nez ten co ma na stranke (alternamedica@hotmail.com), alebo to vzdy tak dlho trva kym odpovie alebo uz neodpoveda na maily pacientov.. ktokolvek, neviete poradit?

nooo

ja som od lekarov cakala pomoc dlhe roky a ziadnej som sa nedockala,takze ake pravidla,aky system ma ma zaujimat?
Beru peniaze za odflaknutu pracu!Tento system sa ti paci?!
Na druhej strane clovek,ktory vie a je ochotny pomoct,za akych podmienok je jej rozhodnutie.
Ale clovek zisti az ke sa to bude tykat jeho...co je dolezitejsie

ekonom8

a je tu este dalsie hladisko: ludia sa rozdeluju podla profesii resp. podla hodnoty prace ktoru vykonavaju aj do istych ekonomickych podskupin. ekonomicky status kazdej skupiny tiez dotvara jej hodnotu a teda aj hodnotu jej jednotlivych clenov. ked budem napr. pracovnik uspesnej banky a sam budem zit velmi skromne, na urovni existencneho minima, potom znizujem v ociach verejnosti aj kredit tejto banky. rovnako ked psycholog len-len ze zarobi na zivobytie a doslova zivori, znizuje v ociach svojich klientov svoje socialne postavenie a to sa nepriamo dotyka aj jeho celkoveho hodnotenia. ludia si nepovedia: aha, toto je ten strasny dobrak, ten citlivy obetavy ludomil, ktory vsetok svoj cas venuje svojim klientom. ale povedia si: to musi byt poriadny babrak a amater ked si nevie ani zarobit ako sa na kvalitneho odbornika patri. mi nepovedz, ze to tak nie je. ludia hodnotia odbornost aj podla ekonomickeho statusu. a je to spravne, vyska mzdy ma byt predsa aj ukazovatelom kvality.

ekonom8

riadit sa srdcom (?) to je nejaka imaginarna duchovna filozofia, ale to nema miesto v modernej ludskej spolocnosti. teraz ma nechap zle, ano, je krasne byt dobry, ohladuplny, privetivy. ale predstav si, ze by ti lekar zle odoperoval slepe crevo, alebo by ti murar zle zaizoloval dom. bola by si k nemu mila a riadila by si sa srdcom pri posudzovani takej nekvalitnej roboty? pravidla su skratka nevyhnutne. a plati to naozaj v kazdej oblasti ludskej cinnosti. a tie pravidla su zavazne pre vsetkych, nemoze si ich ktokolvek svojvolne menit.
preto som povedal, ze albertova ked sa neprisposobuje systemu tak porusuje pravidla a samozrejme ze ju za to kolegovia nechvalia. ona si skratka nemoze dovolit znizovat ceny ako si sama zmysli, pretoze tym znehodnocuje pracu inych, znevyhodnuje ich v ociach potencionalnych klientov. pre nu su zavazne nielen jej vlastne zisky, ale aj zisky celej skupiny do ktorej patri, teda v tomto pripade kolegov psychologov.

nooo

ja suhlasim,zalezi len na tom,co je pre koho dolezitejsie a urcite by to mali byt ludske hodnoty nie materialne,ale to sa stale tocime dokola pretoze mne nezalezi na ekonomickom raste(vsetko ma svoj stop,potom uz je to na ukor ludi)Treba sa obuvat do ludi,ktori pravidla porusuju len v svoj prospech a nie v prospech dobra...ale ja chapem,ze preto je trnom v oku,ked vylieci a este aj za par korun a berie klientov tym,co to robia koli zisku (a pritom ani nepomozu).ja sa riadim srdcom ,ty rozumom,takze kazdy mame svoju pravdu

nooo

no ved ty si dodrzuj pravidla,ked ti tak vyhovuju,pokial s nimi suhlasim,dodrzujem aj ja
nastastie nie vsetci su babkami systemu a rozum maju na to aby sami usudili,co je spravne. a niekedy treba zmenit aj pravidla

ekonom8

ono je tragedia skor to, ze ludia nechapu vyznam pravidiel. v chaose sa vsetko ruca, aj ekonomika. a ked sa system rozpadne, az potom mnohi uvidia kam ich ten ludsky pristup doviedol. mozem byt mily k svojej manzelke, kolegom, detom. mozem byt tolerantny k nedostatkom a pochybeniam svojich blizkych ked sa nejedna o nic zavazne. ale nemozem byt benevolentny ked sa nedodrziavaju pravidla, ktore drzia system pohromade. lebo to sa mi skor ci neskor vypomsti.