Je normálne, že sa začínam strácať?

Príspevok v téme: Je normálne, že sa začínam strácať?
Mimulus

Je normálne, že sa začínam strácať? Nespoznávam sám seba, stáva sa zo mňa úplný sebec, ktorý nedokáže odpúšťať. Ignorujem všetkých okolo seba a hodnoty, ktorým som veril už dávno neexistujú. Pomaly ale určite sa mením...ako keby som prestával existovať. Asi to je normálne len sa chcem vykecať, pretože ten pocit prázdna je strašný...
Prečo dokáže psychika tak veľmi ovplyvňovať život? prečo som prestal dôverovať ľuďom, prečo nedokážem mať rád, prečo už dlhší čas nespoznávam sám seba a hodnoty, ktorým som veril už pre mňa nemajú vôbec žiadny význam? Ináč pekný dník :)

SZ

niekedy len stačí zmeniť uhol pohľadu na danú vec

Ja som niekedy mala sny, túžila som po niečom a kvoli svojej povahe to bolo pre mňa nedosiahnuteľné. Dlho frustrovaná, prestala som nakoniec na tom trvať, vzdala som tie sny. A predstav, po čase - zmenou myslenia, sa splnilo viac, ako som čakala. A vieš čo? Keď som to už mala, prišla som na to, že ma to až tak neuspokojuje, že mi to nedáva to "šťastie", ktoré som od toho očakávala. Predstavy boli lákavé, ale skutočnosť iná. Možno ciele, ktoré si si vytýčil ani nie sú tými pravými, ktoré by ťa urobili šťastnými. Uvažuj nad tým.

a nechoď cez mŕtvoly, čo osoží človeku, keby aj celý svet získal, ale svoju dušu by zatratil?

Mimulus

anjelik* -tak porovnávať ,,náš,, vzťah so vzťahom ktorý máš s Genesisom je dosť úbohé. Veď sme predsa kamaráti :)

daymay - jasné, že mám ciele a len teraz som sa vrátil z práce. Neviem či ti to pomôže ale aj ja mám ideály, verím rovnakým hodnotám ako ty ale jednoducho v tejto spoločnosti pokiaľ chce človek prežiť tak tieto hodnoty a ideály ho len brzdia. Pozri každý má svoje sny ale ak niečo v dnešnej dobe chceš tak musíš mať hrošiu kožu, musíš byť sebecká a hlavne musíš ísť aj cez mŕtvoly. Lenže toto sa nepodarí človeku citlivému, so srdiečkom na správnom mieste. Možno preto bojujem a cyklím sa, pretože na dosiahnutie cieľov ktoré mám nepotrebujem charakter a emócie! A toto všetko mi bráni v rozhodovaní :) Dúfam, že si to už konečne pochopila. Ani ja nedokážem všetko ignorovať a nad nič sa neviem povzniesť ale ľudia sú šťastnejší ak to dokážu. Preto sa to musím naučiť :)

anjelik*

Aj tebe pekný pondelok. :o)
Radila som ti na základe osobnej skúsenosti, inak by to ani nešlo. Ja viem , že nie si Genesis, ten ma totiž má ešte menej rád ako ty a myslí si o mne, že som prinajmenšom šibnutá a okato ma ignoruje. :o)))

daymay

Mimulus, ty máš nejaké ciele, zmysel života? Lebo mám pocit že tam bude pes zakopaný. Zaoberas sa len sam sebou, svojimi pocitmi, dokola rozoberas aký si nešťastný , ale wtf robíš pre život ako taký? Keby si celý deň mal čo robiť, mal nejakú víziu, cieľ, tak by si nad takými vecami nemal čas rozmýšľať.

Mimulus

Nemám čas nenávidieť tých, ktorí ma nenávidia.
Nemám čas diskutovať s tými, ktorí mi tak či tak nerozumejú.
Nemám čas robiť si starosti o tých, ktorým som ľahostajný.
Pretože ja sa starám o tých, ktorí ma majú radi, rozprávam sa s tými, ktorí mi rozumejú a som vďačný tým, pre ktorých som dôležitý.
Život je veľmi krátky na to, aby som ho zbytočne premárnil s ľuďmi, ktorí nie sú toho hodní...

Zapamätajte si, že nie som žiadny Genesis, a ak mi chcete niečo poradiť tak napíšte prosím niečo k veci. Nie, že mám myslieť pozitívne, usmievať sa alebo sa nebodaj zmeniť. Veľmi dobre viete, že to nefunguje.
A ešte jedna veľmi podstatná vec - kým začnete niekomu radiť tak si zistite čím si prešiel, kto to je a hlavne si položte otázku či by tie rady pomohli vám! Ja si myslím, že ak by som niektorej z vás teraz navrhol nech sa zmení alebo nech sa začne usmievať tak by som presne tak isto hádzal hrach o stenu...

Úprimná ľútosť je na mieste ta3 ale môžem napísať, že ľutuješ nesprávneho prispievateľa :D

Tak vám želám pekný pondelok :)

agartio

Sejla, robi mi to problem, pretoze by to bolo tak na 10 stran. :-) Je to najucinnejsia ocista zo vsetkych, tak to nebude len tak zadarmo, to uz by si si v tomto vesmire mohla zvyknut. Je to najkomplikovanejsia ocista, a su tam aj rizika. Cize, treba si vela nastudovat. Zdravie zadarmo nebude.

Skus pouzit vyhladavanie, urcite najdes dobre temy aj tu.

Lulita

Sejla - hehe, ze odvykacka na jesen :D

to je nejake divne, ze psychopatom sa nesniva, ved clovek z tých snov ma pocit niekedy, ze zcvokne, ked su take zive, ze chvilu rojimam na posteli, kde som, co som :D

idem spat, rano skoro vstavam do prace, aj ked sa mi este nechce, ale rano budem na mraky, dobru noc

Sejla

Lulu, ďakujem, ja to zase viem ustrážiť takže si nejak nerobím hanbu, viem kde mám limit. Ale teraz v lete to zase budú festivaly a neviem čo, potom si budem odvykať na jeseň. Ako seriózna alkoholička dúfam neskončím:)
Jj väčšinou majú sny citliví ludia, alebo depresívni. Vraj len psychopatom sa nič nesníva. Ja si ale pripadám ako psychopat z tých mojich, také veci normálna hlava nevymysí :D

Lulita

Sejla - fuha, tak na to si daj pozor, nie, ze skoncis ako zavislacka :(

odla mna ciltivejsi jedinci maju zivsie sny, mne ked sa raz za cas prisnije nieco pekne az mam lepsi den :)) a uz vobec nechapem, ked mi niekto povie, mne sa nic nesniva, pozeram ako puk, lebo mne sa sniva kazdu noc, resp. kazdemu, ale ja si tie sny vzdy pamatam