Dá sa náš osud ovplyvniť, alebo ho máme vopred predurčený?

Deria

lulita, skor som reagovala na toto:"zbytocne sa zaoberat vecami, ktore zmenit nevieme". naopak, vieme zmenit strasne vela, iba o tom nevieme! preto som napisala moju skusenost.:)

p.d.

Uz nech je ako chce, ale ja som sa ucil ako maly chlapec na naboz., ze Boh je spravodlivy sudca, ktory dobrych odmenuje a zlych tresce. Co tak sledujem vyvoj, tak nadobudam pocit, ze predstava o Bohu sa dost zmenila. Ten superdad sa nejako charakterovo zmenil? Ja uz neviem.

kresťanka

lulita, a čo tak prečítať si bibliu? Nič múdrejšie nenájdete a sú v nej odpovede na všetky životné otázky. A vysvetľuje aj ten počiatok. Keď pripustíme existenciu Boha, bludný kruh je preťatý a všetko má zrazu zmysel.

anjelik, pravda oslobodzuje. Nemusíš veriť v Boha, si slobodná, môžeš veriť, čomu chceš. Ale ak je v biblii pravda a ty ju odmietneš, čo ti pomôže tvoja slobodná, ale nesprávna viera? Ak je Boh naším počiatkom, ak je to On, čo nás každý deň udržiava pri živote, je nerozumné pred ním utekať, aj tak sa s ním raz stretneme. Pretože ak On existuje, nikto z nás nebude môcť tomuto stretnutiu zabrániť. Zbytočne si budeme nahovárať, akí sme veľkí a schopní, pretože až keď sa s Ním stretneme, pochopíme, akí sme v skutočnosti maličkí a nemohúci. Našťastie On je láskavý a milosrdný a túži po každom človeku, aj po tom, ktorý v Neho neverí, veď aj ten vyšiel z jeho rúk. Prečo tak málo ľudí túži ísť k Nemu do neba, kde bude len láska a pokoj a šťastie, a to navždy?

Lulita

Deria - ale to je v pohode, ze myslienky ovplyvnuju to bolo roky zname, len sa o tom verejne nehovorilo, u kazdeho to moze byt odlisny cas splnenia

mna skor zaujima, to, co tu odoznelo, ze preco tolko cirkusu okolo ludskeho zitia, resp. upresnim okolo ludskej duse, mna skor zaujima ten pociatok, ale ten je pre ludsku mysel nepochopitelny, lebo logika nam kazde hladat, to prve a preco? aj to prve musel niekto stvorit a bludny kruh :)

anjelik*

Pán D., mýliš sa. Viera neoslobodzuje, práveže viera maximálne mrzačí ducha. Je založená na určitých dogmách, ktoré sú nemenné, tak kde tam je prvok slobody? Keď ti presne hovorí, ČOMU máš veriť a čomu už nie? :o)

anjelik*

Doubledog, bavme sa o vývojovom stupni, nazývanom človek. A to je stupeň, kde si nikto nevyberá vedome svoj osud...pretože to nie je možné. Nemáme na to duchovný potenciál, aby sme po smrti nestratili so zánikom ľudského tela sebavnem a dokázali udržať sami seba. To je možné na pár hodín, možno dní, keď zomrie mladý človek, potom sa doslova a dopísmena rozplynieš a zostane iba to, čo cíti, ale nevie, že to ono cíti a tak sa iba pocitovo môže spojiť s nejakou bytosťou v ženskom tele a tak sa znovu narodiť. Jedine na základe podobnosti..nie vedomostí. :o) S novým telom zdedíš program svojich rodičov a zdarne buduješ ten svoj. A to dokola a dokola, kým sa nevymaníš z kolobehu reinkarnácií. To je proces trvajúci vesmírne dni a noci, nieže jeden, dva ľudské životy. Jednoznačne šlapeme dokola to isté..nikdy nie je šanca zistiť, že sme sa slobodne rozhodli...možno sme sa tak rozhodli už tisíckrát a keďže máme taký mozog, aký máme..je našim jediným šťastím, že si nepamätáme nič zo svojej minulosti..lebo toto by sme nezvládli, poznanie, že nenapredujeme. ;o) Duša...obrazne povedané, sa neinkarnuje slobodne, je to prachsprostý fyzikálny zákon gravitácie, čo riadi naše nové narodenie..smiešne vravieť u človeka o slobode. Ľudské utrpenie nie je dobrovoľné, ale vývojové, lebo ľudia nevedia nič o sebe, o tom, čo je to dôležité..iba prežívajú, venujú pozornosť existencii a nie životu, ktorým sú. Neovládajú seba, a ty si skutočne myslíš, že by zvládli si vybrať mamičku??? To nemôžeš myslieť vážne. Platí jedno pravidlo a to neoklameš, ak by si mal naviac, nebol by si tu. Bol by si na obláčiku a pre nás ostatných by si bol božskou nesmrteľnou bytosťou a my by sme sa k tebe modlili, aby sa oteplilo, ochladilo, aby sme si vzrli a taaak..každý podľa chuti. :o))))

p.d.

Pudy cloveka su silnejsie ako clovek sam, preto existuje utrpenie. Preco maju deti ludia, ktori na to nemaju financne? Je to od nich zodpovedne? Nie, je to neuvazene. Ale ked sa ..., tak sa rozum zastavi.