Menstruacia

nothing

neboj sa ničoho, menzes príde skor či neskor, kamoška to dostala v 15, ešte máš dosť času. Ďalšia vec - vždy keď ideš do školy, ber si so sebou vložku, asoň jednu. A toho, že to do staneš v škole, sa nemusíš báť. Aj keby si to dostala v škole alebo niekde mimo domov, na začiatku menzes nikdy nie je tak silný, aby si ´pretiekla´, takže no problem. Odporúčam ti vložky. Tampóny nie sú pre panny (teda ak ešte si, ale predpokladám že áno), lebo by ti mohli poškodiť panenskú blanu. A keď už, tak tampóny len pri športe alebo vo vode. A čo sa týka tých pŕs, ešte máš len 14, určite narastú. Možno sa len tvoj hormonálny vývoj trochu oneskoril alebo spomalil a všetko sa začne onedlho. Ani ja som nemala prsia v 14 a teraz mám číslo 3 a to od štrnástky nemám až tak strašne ďaleko :-D)).

kaja

A este taka vec.Mam taky zvlastny vytok,taky biely a mazlavy.trva to uz dlho,uz som si zvykla.Ale mam potom mokre aj nohavicky a je to neprijemne.Co to moze byt?Dakujem za rady

kaja

Moja mama dostala v 15.A to jej mam ako povedat?Potom su lepsie radsej vlozky ci tampony?Co ked to dostanem v skole?Bojim sa

lole

Kazdy dospieva, resp. sa vyvija individualne. Do 21-tky mas casu este dost, tak sa tym netrap.
P.S. Dievcata dostavaju menzes vacsinou vtedy, kedy ho dostali ich mamy.