Menstruacia

nikoleta

ahojte mam taky problem menstruacia mi meska uz 2 az3 mesiace a tiez mam taky biely vytok co to vlastne je??? strasne sa bojim...

damaxy

v prvom rade sa cudujem ze o tom s mamami nehovorite, ved su to najblizsie bytosti,ktoré pri sebe mate,ked ma moje dievcatko akekolvek problemy viem to prva,a prva ju ratujem.spolu sme kupovali vlozky,aj poprsenku mali sme z toho zabavu,mamy nenechajte svoje dcery napospas.

igris

kocky ak mate ten vytok len par dni do mesiaca tak je to v pohode. Aj ked dostanete menstruaciu vytok budete mat priblizne v strede/ je to ovulacia, najprv je priesvitny a za den dva zgrckavie, potom zmizne. Tomu sa hovoria aj plodne dni :)

laala

prosim poradte mi este som nemala menzes a som samozrejme panna,ale mavam taky biely lepkavy vytok ked sa tam pozriem,a v nohavickach si ho uz vzdy vecer najdem tvrdy a zaschnuty.co to je?vdaka.

daniela15

No... takže nesúhlasím so všetkým, čo sa tu popísalo. Ja som dostala prvýkrát menzes, keď som mala 2 mesiace pred 12-kou a moja mama až okolo 15-ky. Ten výtok može znamenať, že sa ti každú chvíľu objaví menštruácia alebo radšej chod za gynekológom, on ta prezrzie a stanoví diagnózu. Možno, to neznamení nič a až príliš si všímaš znemy, kt. sa s tebou v tomto veku dejú. A čiastočne všetko súvisí s genetikou...Pekný deň

kvietok

kaja,je to uplne v pohode.Ja mam 17 a prvy menzes som dostala ked som mala 16.A prsia mi zacali rast asi v 15,takze je to uplne normalne.

majula

Este som Ti chcela poradit, aby si si zaobstarala intimne vlozky ( mensi pocit vlhkosti) a kozmetiku na intimnu hygienu ( v drogerii, lekarni ). Skus pravidelnejsie pit zensky caj,sedacie kupele z odvarov, ale urcite nezabudni na gynekologa. Zahod zabrany a chod, neboj nekuse. A radsej teraz ako neskoro a s pokrocilym zapalom. Pa

kaja

Nie,vytok nezapacha,vobec,len je ho dost.Volakedy to suviselo s mojimi prechladnutiami,ale teraz to ostalo uz vzdy...:-(

nothing

ja si nemyslím, že ten výtok priamo súvisí s menzesom, možeš mať aj nejakú infekciu... takže bež k lekárovi, ten ti spraví ster či nemáš nejaké kvasinkové ochorenie a budeš pokojnejšia.

majula

ahoj, na vytok si davaj pozor, hlavne ak zapacha, odporucam navstivit gynekologa, spravi Ti cytologicke vysetrenie, da sa to prezit. No dost casto je to prirodzene, bo sa sliznica obnovuje... Nie si sama, aj ja som mavala ten problem ( mnoho dievcat ho ma) a stale mam, len treba chodievat na pravidelne prehliadky, najma od 15-ky. S menzesom sa netrap, este nieje vobec neskoro. Drz sa.