Zufalstvo zo zivota na Slovensku

Príspevok v téme: Zufalstvo zo zivota na Slovensku
lalia45

ahojte, hladam alebo chcela by som zistit, ci su ludia, pary, muzi, zeny, ktori sa dennodenne rano zobudzaju s nechutou zit a zaroven s chutou zacat nieco nove, novy zivot na novom mieste, odist z tejto krajiny, aj napriek tomu, ze tu mam rodinu,,sme par a s priatelom je nam cim dalej, tym tazsie z tych nizkych platov a je nam zle z pristupu nadriadenych..
ako prec z takejto situacie? aky prvy krok treba spravit,,je to normalne, alebo treba navstivit odbornika :)

sweater*

ti co tvrdia ze vsade je to rovnako hrozne, rad by som vedel kolki z vas maju osobnu skusenost a netvrdia to na zaklade svojich domnienok... www.topky.sk

marmeláda

Nezabúdajte, že tie cudzie štáty majú za sebou iný vývoj. Tak samozrejme, že to tam aj inak vyzerá. Ale nie je pravda, že tam na nás všetci čakajú. Mali by sme si urobiť poriadok doma a nemuseli by sme utekať do zahraničia.

Agnes999

Zijem striedavo v Rakusku. Je to tu neporovnatelne. Uz len tie socialne istoty. Tu, ked sa niekto vyuci, pracuje a neskor sa rozhodne, ze si ide dorobit maturitu, vezme si platene volno, stat mu plati na zivot a on si studuje. Alebo ked si chce z maturity urobit vysku, to je jedno. Neviem kolko presne dostavaju, ale staci im to na slusny zivot, poznala som jednu co takto studovala, mala prenajaty byt vo Viedni, kupila si auto, proste zila si dobre. Matersku tu zeny dostavaju tiez velmi slusnu, aj ked su same, su schopne z toho zit a uzivit sa, dokonca aj nieco usporit. Ked su manzelia dochodcovia a jeden z nich umre, ten druhy az do svojej smrti dostava k svojmu dochodku aj okolo 70% z dochodku svojho mrtveho partnera. To sa im tu zije, dochodcovia tu maju bezne paradny rodinny dom casto aj s bazenom. Ich dochodky sa s nasimi nedaju ani porovnat. U nich su povazovane za socialne pripady zeny, ktore zarabaju okolo 800-900 eur a maju trebars aj dieta. Taketo "socky" maju moznost nakupovat v obchodoch pre socialne pripady, kde maju vsetky potraviny a veci velmi lacne. A tiez sa robia rozne charity a posielaju sa im peniaze. Pritom napr. cena realit, ci uz kupa alebo prenajom vo Viedni a v Bratislave je priblizne rovnaka. U nich su za socialne pripade oznacene osoby, ktore u nas ziju priemerne. Ak chcete ist von, chodte, teraz mate vsade dvere otvorene, mozte sa zamestnat v hociktorej krajine EU. Su tu uplne ine moznosti ako boli ked som ja mala 20-25. Budete robit par rokov v zahranici a sami sa potom rozhodnete, ci sa vratite na SK alebo ostanete za hranicami. Vela ludi sa po case vracia, ale dost je aj tych, co ostanu.

Marecek25

Lichfield tiež som v zahraničí (dokonca len 10 míľ od teba ak si z Lichfieldu). A presne ako hovoríš, ulica na ulici, dom na dome(všetky úplne rovnaké), samé autá, žiadne stromy, žiadna zeleň, proste škaredé mesto a okolie len samá rovina a močariská. A to počasie, ja už ani neviem ako vypadá slnko. Chýba mi Slovensko, až tu som si začal uvedomovať, že akú máme peknú krajinu. Aj by som sa vrátil najradšej, ale ako si aj ty spomenula, bojím sa toho návratu nastálo. Keď som bol doma na dovolenke, vyhovovalo mi, že som tam len na chvíľu. Nevedel som si predstaviť, že by som tam mal žiť natrvalo.

Quetka.Q.

ekonomika sa ruca vsade vo svete, nielen na slovensku. pracujem 7 rokov v uspesnej, zabehanej a nanajvys perspektivnej rakuskej firme, na velmi slusnej pozicii. plat som mala donedavna nadstandardny. ale kriza donutila zamestnavatela znizit platy, eliminovat vsetky priplatky a znizit aj stavy zamestnancov. a upozornili nas na to, ze toto je len zaciatok, ze sa bude skresavat vo vsetkych smeroch nadalej az na hranicu minima.
mnohi z nas by chceli odist, ale nemame kam. vsade je to rovnake. ak sa napr. zda, ze v inej zahranicnej firme je to o nieco lepsie, kto sa vyzna trocha v ekonomike dobre vie, ze to je len docasne. skutocny prepad este len pride.
musime si tiez uvedomit, ze ked zacnu hladovat domaci obyvatelia krajiny, zvysi sa nenavist voci pracovnikom zo zahranicia. tych budu prepustat masovo, takze si nikto nepomoze tym, ze si bude robit nadeje a zamestna sa v zahranici.
toto je realita, je velmi, velmi naivne mysliet si, ze pride nejaka zachrana. ta lavina sa spustila a zatial nedopadla celkom na dno iba preto, ze sa kde tu o nieco zadrie a docasne sa ten prepad spomali. ale v konecnom dosledku sa tomu neda vyhnut.

Slecna A.

Lulu, presne toto riesime posledne mesiace s priatelom. Odist niekam. Uz tu nemame nervy na to, co sa deje okolo nas...Radsej tu nejdem ani vsetko opisovat, lebo by to bolo na hrozne dlho. Ekonomika tejto krajiny sa ruti, cim dalej tym viac. A ak cela nepadne, tak tu budeme hrdlacit za par stovak a este aj tie nam vezmu. Najnovsie uz nechceme mat peniaze na uctoch, kto sleduje dianie vo svete, vie preco. Ci sa cosi stane, alebo nie, aspon budeme "poisteni". Ale je toto vobec mozne? Utekat z vlastnej krajiny, v ktorej sme sa narodili a ktoru mame vlastne pre iste veci radi? Lebo ja milujem tu cast odkial som...ale budem nutena odist, ak nechcem zit na hranici minima.
Moj priatel este pred 4 rokmi pracoval na velmi dobrej pozicii, vela zarobil vtedy. Firma padla, dnes maka za 300 eur, ja za trosicku vyssi plat. A to nerobime dake podradne prace (slovo podradne si definujte ako chcete). A to sme este bezdetni, nechapem a obdivujem tych, co z podobnych platov dokazu uzivit rodinu...Je mi tu z toho na grc a zrejme do roka odideme...ale mrzi ma to, fakt :(

Lulu2011

ja som v zahranici robila tiezna takom mieste, ze nic moc, ale ked sa dalo som zbehla do hlavneho mesta a hned bolo dobre :) nieco za nieco, more tu nemame

lichfield

ved ta bieda, preto utekame. ale nemas pravdu s prirodou. tu si musim planovat dovolenku, aby som sa dostala do prirody, zijem v hroznom meste, skarede tu je vsetko, ulica na ulici, dom na dome, rusno, hluk, rovina od nevidim do nevidim. pochadzam z maleho mesta uprostred hor, prechadzky, relax, ticho, slnecno, to tu nenajdem tak lahko. ruch mesta ma velmi vycerpava, ale daco za daco, tak to v zivote funguje. momentalne si teda uzivam plusy v zahranici a hladam lacne letenky domov...aspon na 2 tyzdne :DDD

Lulu2011

jasne, ze by osm chlapa nemenila za peniaze, to by som bola dobra blbka, peniaze bez lasky su na nic, lepsiu pracu si na vyhcode najst nevieme, nad 500 e sa nedaaaaa zarobit tu konkretne a riaditelkou banky ja ani on nebudeme, to uz viem teraz