Nechcem už žiť

Príspevok v téme: Nechcem už žiť
annemary

Nevládzem a už ani nechcem ďalej žiť-nevidím v tom žiadny zmysel.
Dlhšiu dobu mávam depresie a nic nepomáha a dochádza to až k samovražedným myšlienkam a sebapoškodzovaniu.
Mala som aj pokus, ale ma zachranili.
Tie myšlienky mávam každý den a niekedy sa stupňujú.
nevidím zmysel svojho života, chodievam aj na psychoterapie ale akosi v nich nevidim význam-alebo neviem co je tou podstatou.
Ze pri tazkych stavoch je potrebna aj hospitalizacia-zatial ju nechcem a viem aj prečo.Poradte čo robit prosíím, bojím sa ze to neustojim a niečo sa stene

annemary

katkaaa- moji známi o tom nevedia a na psychiatiu chodím aj na psychoterapie ale kontrolu mam az za dva tyzdne takze nik nevie o tomto terajsom stave- a tak mi este nikdy nebolo-uplna apatia

Katkaaa

Ahoj,poznam take stavy velmi dobre, napr. vcera, ale vtedy nemam absolutne chut ist na internet,alebo hocikam inam. Teraz som tu, tak fajn :) Ale vies co, mne pomohlo napr. dnes ze som sa bola rano prevetrat do mesta,na kafe, ofucalo ma a je mi lepsie, niesom ofucana ja :D Ale cakam aj na ine vysledky vysetrenia, taze u mna je to take, inak blbe :D neviem ci si niekedy odpustim, ze som sa nedala vysetrit skor,ked mam aj ine tazkosti a lekar sa spokojil s tym,ze som "drbnuta" tak mi nic ine(ine vysetrenia) netreba. vrr

Marcelka001

aha, uz si napisala co chces...konecne. Hospitalizacie sa nemas preco bat. Budes mozno, ako ty pises izolovana, ale len od vonkajsieho sveta. Bude to miesto, kde si budes moct konecne utriedit myslienky, nebude mat na teba "dosah" to co na teba posobi v realnom zivote. Budes tam s ludmi, ktorym ked budes doverovat (rozumej s doktormi), mozes im povedat cele, cele svoje trapenie. Tvoj den bude zrejme takyto - budes uzivat lieky, mat terapie, vela sa rozpravat o sebe, o zivote...budes si pisat dennicky o tom, ako sa citis...a tak podobne. Nemas sa coho bat

Marcelka001

ja absolutne nechapem, co chces...
Citujem ta - "Ze pri tazkych stavoch je potrebna aj hospitalizacia-zatial ju nechcem a viem aj prečo." - tu pises, ze odbornu pomoc (lebo hospitalizacia je odborna pomoc) nechces...
Dalsia citacia - " ja chcem odbornú pomoc práve preto to tu píšem." - tak teda chces odbornu pomoc, ci nie? :D Ale ak si myslis, ze tu na tomto fore najdes odbornu pomoc, tak to sa rovno zober v tejto chvili a odkracaj k najblizsej nemocnici...

annemary

Chcem sa spytat bolo mi povedané, že ked si clovek sam ublizuje je potrebná hospitalizacia aby bol izolovany-je to pravda? A čo tam s vami robia-ma niekto nejake skusenosti alebo vie niečo o tom?

annemary

sju- ja mám psychiku velmi zničenú!
No ja som mala pestrú minulosť-na každom kroku neprijatie, len tvrdá práca...Bola som sexuálne zneužívaná ale o tom nechcem hovorit-len ma to teraz brzdí v nadviazaní vztahu a psychické deptanie juuj-ale toto nechcem rozoberat-ja sa neľutujem akosi to niektorí myslia-len proste chcem iba poradit nič viac.
Preto vravím o tom lebo viem že potrebujem pomoc ale neviem akú a neviem ci to je važne.
Ano mam pocit nenaplnenia života a neustály pocit viny.