Pestrec Mariansky - caj

agartio

Ked som bol v jednej lekarni po semienka ostropestreca, tak lekarnicka na mna pozerala ako z marsu, ze take nic nemali ani ziadna lekaren nema, ze maju iba caj. Tak som jej povedal, ze ten caj je skodlivy na pecen, naco zacala byt arogantna...

je to tak ako je v tom clanku.
Caj z predavaneho ostropestreca poskodzuje pecen, z viacerych dovodov. Nadrtene semienka aj rychlo oxiduju a podiehaju skaze, potom su uz toxicke na pecen, plus moze sa tam chytit plesen, atd...
Dnes je ale bezne predavat nieco, co je akoze zdrave, ale nepouzitelne.
Semienka treba jest vzdy cerstve.

Rovnako si dajte pozor na drtene lanove semienka v DM drogerii, od firmy alnatura. Opat rovnaka chyba, lanove semienka podliehaju skaze cca 20 minut po nadrteni, takze tie v sacku su kompletne skodlive na pecen...

Inka 50

Myslím,že je to on na ktorý som myslela- ináč krásny link a že je tých výrobkov z pestreca ! V tobolkach , olejoch a čaje som vedela a že aj granulovaný hmmm....

Irén 50

Mimulus,
záhradku nemám,ale v prírode je ho dosť - aspoň si myslím,že je to bodliak - oprav ma prosím ak sa mýlim.

Mimulus

Irén 50 - a nemáš záhradku, kdeby si si ho vypestovala? je to asi 1m vysoký bodliak a veľmi dobre sa rozmnožuje. Ako písal agartio tak najdôležitejšie sú šupky, ktoré sú pri lisovaní oleja len odpadom.

Irén 50

A z čoho sa lisuje pestrecový olej ?Ja som myslela,že s tých semiačkov.
Ja mám Bio olej pestrecový a tak teda namlieť a dať do tohto čo už mám ?
Ešte jedna otázočka - dá sa nazbierať v prírode tieto semena a kedy je najlepšie obdobie pre zber