Pestrec Mariansky - caj

Portwish

podla mna si staci precuitat zopar clankov, a veru, ako vidím, načo kupovať pripravený pestrec na ČAJový skposob, ked to nema skoro zadny účinek... :-D
napr: www.fertility.sk
mne rastie na záhrade a dorastol na 1,5metra veľaa hlávok, netreba sa o to starat ( niečo ako burina ) :-) takže do má kúsek placu na záhrade, Šup do záhradníctva a kúpte si semená vysadte si a mate to po ruke vždy čerstvé "lepŠie" :)
Pekný deň prajem a pečene pokoj :-)))

Michaela7593

Čaj z Pestreca

Iste viete, že vysoké teploty a nesprávna príprava ničia účinné látky, vitamíny a antioxidanty. Preto sa všeobecne odporúča konzumovať niektoré plody prírody v prirodzenom stave, nie tepelne upravené.

Už pri drvení Pestreca je dôležité, aby sa tento nedostal do kontaktu s kovom a pri jeho drvení sa musíme vyvarovať teplotám nad 40°C. Pri tejto teplote (a samozrejme aj vyššej) sa totiž znehodnocuje až úplne ničí účinná látka silymarín (silný antioxidant), teda práve tá, ktorej môžeme ďakovať za pozitívne účinky Pestreca na našu pečeň, látka tak dôležitá pre regeneráciu pečeňových buniek.

S tým súvisí aj samotné mletie Pestreca. Je to proces, na ktorého priebeh mimoriadne dbáme a dlhšiu dobu sme ho zdokonaľovali. Vzhľadom na uvedené totiž nie je možné využitie tradičných mlynčekov, napr. mlynčekov na kávu, či obylniny.

Pri príprave čajov sa využívajú aj oveľa vyššie teploty ako spomínaných 40°C, je nám teda jasné, že čaj z Pestreca nebude obsahovať takmer žiaden, alebo len minimum vzácneho silymarínu. Z toho nám jasne vyplýva, že na regeneráciu pečeňových buniek čaj z plodu Pestreca nie je vhodný.

Pestrec mariánsky je tiež známy vďaka svojim liečivým účinkom aj pri iných ochoreniach ako je poškodenie pečene. Pomáha aj pri hemoroidoch, vredoch predkolenia, gynekologických problémoch, bielom výtoku a iných zdravotných ťažkostiach. V týchto prípadoch je vhodné pripraviť kúpeľ z Pestreca pre problematické miesta. Rovnako tu oceníme Pestrec s vysokým obsah silymarínu (drvený plod), tak ako ho ponúkame na našich stránkach. Musíme však dať pozor na dodržanie teploty nižšej ako 40°C. V tomto prípade už samozrejme nehovoríme o čaji a o riešení problémov s pečeňou.

buksa12345

Ja by som len chcela vediet, ako to je ked je clovek dialyzovany pacient a nemoči a nemôže pit tolko tekutin ,že ako to zapíjat, či stači aj male množstvo vody alebo niečoho tekutého napr. zjest to s presnidávkou,to mi poradil jeden pan. Ak by mal niekto skusenosti prosím odpíšte mi srdečna vdaka Elize

Irenej

Veď v čom sa odlišuje ten prípravok, čo ponúka firma zdravapečeň.sk od toho, čo je v tabletách Silymarin 140, ktorý sa dá kúpiť bežne v lekárni za nejakých 4 Eur? Veď v pestreci je tiež len účinná látka silymarin. A tablety sú podstatne lacnejšie.

zdravapecen

Pestrec mariánsky dostal ľudový názov Kristova koruna,alebo všeliek.Ľudia,ale i zvieratá ho užívali už pred 2000 rokmi.Ak ho užívame drvený na nepravidelné veľkosti piesku a pri spracovaní nedôjde k teplote nad 40 st.,s určitosťou si pomocou Pestreca dáte do poriadku pečeň.Ale nesmie sa mlieť,nakoľko pri mletí vzniká teplo,ktoré eliminuje látku silymarín. Bez tejto látky nie je možné regenerovať a podporovať tvorbu nových pečeňových buniek. Silymarín je ukrytý v šupke plodu Pestreca a tá sa nedá za studena lisovať.Nesprávnou prípravou a užívaním nemohol plod Pestreca plniť to,čo sa od neho očakávalo. Pod názvom Pestrec mariánsky sa skrýva veľa výrobkov.Ale nie je Pestrec ako Pestrec. Z prírody sme vyšli, odklonili sme sa od nej a je na čase sa k nej vrátiť.Je to hlavne preto,lebo syntetické preparáty ktoré lekárska prax používa na liečbu majú vedľajšie účinky a zanechávajú stopy na našich orgánoch.
Zdravá pečeň = život bez liekov. Zdravotné problémy sa začínajú v pečeni.

Maroš B

Moke je mi jasné, že si niekomu poriadne naložila, čo sa chce nabalovať na nádeji že zdravie sa dá kúpiť. Je veľmi zaujímavé, že natláčka čaju z pestreca dlhé roky fungovala, ale opierajme sa o fakty, že čaj z pestreca nie je vhodný. Nie je podstatné to vyvracať, len si treba uvedomiť to podstatné, že plod pestreca neznáša a hlavne látka silymarín nemôže dôjsť do styku s teplotou alebo vodou nad 40 st. Tak potom ako si pripravíme čaj s pestreca., aby fungoval. Je skutočne na webe veľa hlúpostí a komerčných ponúk. Ako napríklad vyluhovanie pestreca v alkohole ,to je fakt somarina. To by mohlo vyhovovať notorom. Všetko zostáva na zákazníka, ako sa zorientuje. Obchodníci ponúkajú kade čo. Ale všetko čo je odvodené z pestreca, nemôže fungovať lepšie predsa ako pestrec sám. Olej nerieši komplexne ani tretinu problémov, tinktúra je len náhrada za látky ktoré, ale neobsahujú silymarín, ktorý potrebujeme na problémy s pečeňou. Tak že budeme počúvať lekársku obec , ktorá nám predpisuje lieky o ktorých nič nevie, nevie ani ich zloženie a dopady na naše zdravie? Sú pritom na celý život tie čo nám väčšinou predpíšu, ale kto s nich má profit? Všetci okrem pacienta, ktorý im verí. A verí skôr syntetike či prírode. Pritom v prírode to funguje tak, že keď je rok zlý čo sa týka problémom na pľúcne ochorenia, tak sa veľmi darí liečivým bylinám na toto ochorenie a je ich dostatok. Syntetické lieky ale predsa slúžia iba na zastavenie stupňa ochorenia ,nie na komplexné doliečenie. O vedľajších účinkoch už nechcem ani hovoriť. Na záver musím určite spomenúť len to, že treba na regeneráciu pečene pestrec mariánsky to určite, ale veľmi dobre si premyslite s akou spoločnosťou ktorá ho ponúka to urobíte. Ja som sa našťastie skontaktoval s ľuďmi, ktorí mi poradili a nebanujem, aj keď pôvodne som tomu moc neveril. Dnes som na inej frekvencii a vízie môjho zdravia tiež. Je dobré si správne vybrať a pestrec tiež, či lacný a užiť ho päť krát viac, alebo taký čo aj funguje a netreba sa s ním prepchávať ale výsledok sa aj dostaví. Ja som si našiel už pripravený na užitie pestrec drvený na zdravejpeceni a mám po problémoch, ale nebolo to ani za týždeň či dva, trvalo to skoro pól roka, ale dnes viem, že som ani lepšie nemohol urobiť. Už po dvoch týždňoch užívania som vedel, že robím čo sa týka mojich znalostí v danej problematike to najlepšie. Ono je to aj o tom, že nie je liek ako liek a nie je pestrec ako pestrec. Je dobré mať skutočne veľa, veľa informácií.

MOKE

Ahoj!

Nechápem,prečo na tejto stránke rozoberáte pestrec,či je drahý,alebo lacný.Je predsa podstatné,či funguje,alebo nie.Či ho užívať ako čaj,olej,alebo tinktúru.Čo najlepšie komu pomohlo,o to majú ľudia záujem.V tomto ročnom období,keď idete do lekárne a nakúpite niečo proti nachladnutiu,tak tam necháte 30€ a ani nemrknete.A pestres je silnejší antioxidant ako C. Už len na prevenciu sa to oplatí nie? Ten kto tomu rozumie,tak vie o čom to je.
Pestrec funguje,mám to odskúšané na sebe a teoretici čo tu píšu nezmysli by sa mali nad sebou zamyslieť a prestať dezinformovať ľudí,čo od pestreca očakávajú,že im pomôže.A že pomôže,tak to mi verte,len ho treba správne užívať a nepočúvať hlúposti a nezmysli tých ,čo nevedia o tom nič.Na webe je toľko ponúk,že si môžete vybrať lacný,drahý,olej,čaj,tinktúru,alebo ten drvený a skúšajte a uvidíte čo vám najlepšie zaberie.Len je treba vedieť,že látka ukrytá v semienku pestreca silymarín sa tvorí v šupke pestreca na prelome septembra a októbrta a pri tejto tvorbe potrebuje teplotu min.25st.Máme teké podmienky? Samozrejme že pestrec narastie,ale kvalita obsahu silimarínu je dôležitá.U nás dozrejú aj ,kivi,citróny,banány,figy a kadečo iné.
No prečo ich nenakupujete? Veď sú určite lacnejšie,ako tie dovezené,čo rástli tam kde majú.

širka1234567

Dobry vecer,niekto tu pisal ze na Slovensku sa pestrec nedopestuje,tak neviem preco ho pestuju na jednej farme pri Kezmarku,ved keby nebol ok ,tak by to asi vo velkom nepestovali

Maroš B

Ja som tiež začínal lacným a aj taký bol výsledok a hlavne som ho ešte zaparil to už tam nezostal žiaden silymarín.
Podľa mňa je dôležitý obsah tejto látky a nie cena.Kupoval som na pečeň aj tabletky,ktoré boli ešte drahšie, rôzne s obsahom pestrecu ,ale zabral až ten drvený a užíval som ho priamo bez úprav a to sa mi osvedčilo najlepšie. Nemôžem na pestrec dopustiť,keď niekto povie,že to nefunguje.Robí to dobre,alebo nie.
Je dobré si to naštudovať,nie užívať podľa toho čo počuje od hoci koho.