Krčna chrbtica, pocit na odpadnutie

Príspevok v téme: Krčna chrbtica, pocit na odpadnutie
zukume

Dobry den.mam 21.mam problemy s krcnou chrbticou,chodila som na neurologiu,rehabilitacie(elektroliecba),EEG-dobre, ocne-dobre,RTG-kriva krc.chrbtica,no zhorsuje sa mi to.bolieva ma hlava,je mi zle,hlavne v MHD mam neustale pocit na odpadnutie,strach,musim hned vystupit,zavraty,hlavne v uzavretych priestoroch bez pristupu vzduchu mi je zle,proste mam uz problem pohybovat sa po meste,aj za sedenia mi je zle,stracam vedomie,trpnu mi niekedy ruky,cvicim ale necitim zlepsenie,mam pocit neustaleho smadu,uz naozaj neviem co mi je,citim sa slabo,tazko sa mi dycha,mam ist este na neurologiu,lenze dalsie tabletky uz nechcem,nerobili mi dobre,neviete mi nejako poradit?na koho sa obratit alebo ake vysetrenia este podstupit... dakujem za kazdu radu! Zuzana

Dano1989

Dobry den,

Mam 24 rokov, a uz pol roka chodim na rozne vysetrenia a neviem co uz mam robit...
Prichadzaju na mna tazke stavy, zacne to zvysenym busenim srdca, pride na mna velky strach uzkost, hlavne v uzavretych miestnostiach, velmi neprijemny pocit, zacnem sa potit, bolesti hlavy, velmi tazko sa mi dycha, citim bolest medzi lopatkami, zavrate a pocit na odpadnutie ale najhorsie su tie pocity uzkosti, zacnem sa cely triast a je mi na zvracanie, prezenie ma a pocit na odpadnutie stale grgam akoby mi zle pracoval zaludok . Tento pocit dostavam aj v aute, v nakupnom centre, najhorise to je v noci, akonahle sa zotmie, pride na mna stav ako keby som bol opity, som spomaleny, stale vycerpany a boli ma hlava....uzkost mavam pravidelne.
Stalo sa mi to pred pol rokom, kedy som bola na pohotovosti a taha sa to so mnou az dodnes. Bol som uplne zdravy clove, sportovec a zo dna na den sa vsetko zmenilo. Je to hrozny pocit, kedze nepijem alkohol, kavu, nefajcim a z nicoho nic som chory clovek a nemozem normalne fungovat.
EKG som mal v poriadku, gastro je v poriadku, zistili mi intoleranciu na mliecnu bielkovinu, ale aj ked nejedavam mliecne vyrobky, je mi velmi zle a nic sa na tom nezmenilo.
Neviete mi prosim niekto pomoct? Uz som bezmocny a lekari mi dodnes nic nezistili. Nemoze to byt nejaka psychicka choroba?? 

J.H.P.

Čítala som niektoré príspevky a doporučujem v prvom rade ak má niekto hocijaký zdravotný problém zájsť ODBORNÍKOVI! Mala som v minulosti vážnejšie psychické problémy, fóbie, zvukové halucinácie, odpadávala som, studené ruky a bledá tvár.. Väčšina ma už opustila, lebo som sa maximálne snažila na ne nemyslieť a snažila som sa tešiť zo života. Momentálne bojujem s bolesťami kolien a chrbta (kyfóza-hrb na hrudnej chrbtici a cervikalgia-bolesť krku). Absolvujem elektroliečbu, magnetoterapiu, ultrazvuk, spinálne cvičenia.A najväčšie pozitívne zmeny pociťujem pri pohybe. Ostatné procedúry sú IBA doplnkové. Rehabilitační pracovníci sú moji asistenti. Všetko záleží len na mne či s tým budem bojovať ALE skutočne bojovať nestačí cvičiť dôkladne tú hodinku keď na vás niekto dohliada ale snažiť sa celý deň správne držať telo a cvičiť aj doma. Chrbtica je vešiak Nášho tela a treba sa o ňu starať! Každý kto je na tejto stránke tak má nejaký zdravotný problém. Veľmi dôležité je piť dostatočné množstvo tekutín min 2Lit.,správna životospráva a minimalizovať stres (viem je to v dnešnej dobe ťažké všetcia sa ponahľajú a sú nervózni). Keď som zvýšila príjem tekutín cítim sa o dosť lepšie moja krv už nie je hustá nemávam pocity na odpadnutie, správne dýcham, lebo pred tým moje dýchanie bolo veľmi plytké. Doktorka mi odporučila plávanie (správne je keď Vám hlava netrčí nad hladinou ale ju ponárate v tedy menej trpí krčná chrbtica.Mojim koníčkom sa stalo aj cvičenie Pilatesu (vrelo doporučujem! Kto nevie aká je to metóda nech si to napíše do googlu). Čítajte veľa vygúglite si všetko čo Vás zaujíma a rozmýšľajte pri tom. Došla som na to prečo ma tak bolia kolená lebo som málo pila vody a keď málo pijete telo sa nemôže očisťovať a tieto odpadové látky sa dosť ukladajú v kostiach, v kĺboch... Celé ľudské telo je chémia všetko s niečim súvisí hlavne naša myseľ. Každá choroba ktorú človek získa sa začala v hlave má teda psychickú príčinu. Aj u mňa to tak bolo mala som depresie a v tedy sa človek hrbí lebo podvedome čaká nejaký úder a teraz mám problémy s chrbtom. Nezmierim sa s mojimi bolesťami a problémami ale budem s nimi bojovať. Prajem Vám všetkým veľa zdravia a nevzdávajte sa ale bojujte! Ale v prvom rade nezabúdajte na toho ODBORNÍKA!!

suesunshine

Ahoj Zuzana, chcela by som sa spýtať, či a ako sa Ti podarilo vyriešiť daný problém. Podobný zažívam momentálne aj ja a som z toho zúfalá.
Vopred vďaka,
Zuzana

Get Fitter

Vacsina tychto problemov je z dosledku zranenie alebo svalovej dysbalancie. Nepchajte do seba tabletky, dajte sa vysetrit Profesionalovi, ktory urci co s Vami. Verte mi, viem o com hovorim, pracujem ako kondicny trener a takychto pripadov a priznakov je milion. Poznam cloveka, ktory Vam moze pomoct - Dr. Madar - 0905 203 778. Som aktivny sportovec a mne pomohol. Moje meno je Jojo Kmetko a moj profil mozte najst na www.facebook.com . Drzim palce

Monika7853

Ahojte no ako tak čitam tak zisťujem že s podobnými problémami nie som sama. Ale niektorí skutočne majú pravdu príznaky čo opisujete, trpnutie, dusenie, navaly, zavraty to všetko je už skôr psychicky problem a netreba to hned popierať že to neni vaš pripad. Ja som si prešla tiež všetkym možnym milion rôznych vyšetreni, neurologia, kardio, tetania, EEG a fura inych všetko ok rok som sa trapila stale behala na pohotovosti presvedčena že mi niečo vážne je a že potrebujem asi Dr. Housa on by prišiel na to čo mi je :D ale čim viac sa zamyšlate nad sebou že vam je zle a že odpadnete tym viac je to skôr psychicke ako fyzicke. Takže som i ja nakoniec skusila toho psychiatra presvedčena že aj tak mi nepomože ale zazrak pomohol mi uživala som pol roka lieky a konečne som začala žiť opať ako tak normalny život postupne som lieky vysadila a potom už len sebazapieranim bojovala s neprijemnými pocitmi. Mam 22 rokov liečim sa už davno da diabetes aj na štitnu žlazu ale to nesuviselo s týmito stavmi, ono je pravda že z niečoho vam začne byť zle trebars aj s chrbtice ale postupne tomu venujete tolko pozornosti až sa s toho stane psychicky problem. Takže byť vami každy nech skusi tu psychiatriu važne za to nič nedáte ved popri všetkých tych vyšetreniach toto nie je nič a myslim že vačšine to pomôže, hovorim s vlastnych ťažko prežitých skúseností.

ena444

ako vysvetlit chlapovi ktorý má 30 kg nadváhu že bolesti a výrastky na krčnej chrbtici sú dôsledok aj toho.hlavu nemôže otočiť ani na jednu stranu a doslova ju má položenú na bruchu.ako postupovat v takomto prípade?kde sa obrátiť?

midadik

Dobry den prajem..Mam 24rokov-cize mlada zena plna elanu,chuti do zivota a zivotom pred sebou-tak som sa citila pred rokom...potom to vsetko zacalo.Pracovala som v automobilke a tahala tazke voziky,zacalo mi byvat zle.Mdloby,bolest hlavy,bit srdce,triasky atd..moje behanie po doktoroch bolo hrozne..Kardio,tetania,tlak,pecen,krvne testy atd vsetko OK.Vysledok asi som hypochonder..Po case sa zistilo,ze mam krcne stavce zle.Ale to peklo co zazivam teraz.Nepijem alkohol a chodim ako ozrata,ked zacne niekoho boliet semtam hlava haha,to ja mam bolesti hlavy nonstop-mam chut si ju otrieskat o stenu,mam tlaky a bolia ma oci,je mi na vracanie a odpadnutie a kludne mam volno a vonku je krasne.Povedala som si,ze to zvladnem,masaze,akupunktura,plavanie,teple pramene,hrejive masticky,vitaminy,cviky,relax.hudba-nic mi nepomohlo nic..A dnes som dostala Citalec antidepresiva..kraaasa.Chcem pracovat a radovat sa zo zivota.Takto? dakujem pekne,je to peklo.Niekedy si prajem aby ma zavreli na psychiatriu lebo uz nevladzem a pritom este som si nicim riadnym v zivote nepresla.Ale akoby som mohla fungovat ako napr matka,ked idem po meste a zrazu mi zacne hrabat a chcem ist domov a je mi zle.Podotykam nemam ani fobie a nemozem dychat vonku kde je vzduch..JE TO CHORE a dufam,ze Vam ostatnym nieco zaberie..kludne mi napiste dakujem

nelinda

dobry den chcem sa opytat aj ja mam takyproblem uz po tri roky sa my to vracia ale vzdy takto na zimu neviem ci je to z krčnej chrbtici lebo ta ma neskutočne bolieva alebo to suvisi s hrdlom pravu stranu hrdla citim jak keby my opucha ale iba niekedy mam tam zvečsenu neviem ci mandlu alebo uzlinu alebo to mam zilu mam taky slaby pocit pobolievania a ide my to aj do ucha ale nie stale mam pocit na odpadnutie idu mam tlaky na hrudi a pocit dusenia niekedy my ostane zle aj v obchodoch a niekedy ma boli ta prava strana hrdla aj pri prehltani a mam pocit jak keby tam mam hnisavy sekret ktory citim ako hnis ale ked ho dostanem von tak je to cire ako sliny a hlavne pri jedle my navieraju zily pod jazykoj a urobi sa my na lavej strane tvrda hrca pod sankou