Krčna chrbtica, pocit na odpadnutie

Príspevok v téme: Krčna chrbtica, pocit na odpadnutie
zukume

Dobry den.mam 21.mam problemy s krcnou chrbticou,chodila som na neurologiu,rehabilitacie(elektroliecba),EEG-dobre, ocne-dobre,RTG-kriva krc.chrbtica,no zhorsuje sa mi to.bolieva ma hlava,je mi zle,hlavne v MHD mam neustale pocit na odpadnutie,strach,musim hned vystupit,zavraty,hlavne v uzavretych priestoroch bez pristupu vzduchu mi je zle,proste mam uz problem pohybovat sa po meste,aj za sedenia mi je zle,stracam vedomie,trpnu mi niekedy ruky,cvicim ale necitim zlepsenie,mam pocit neustaleho smadu,uz naozaj neviem co mi je,citim sa slabo,tazko sa mi dycha,mam ist este na neurologiu,lenze dalsie tabletky uz nechcem,nerobili mi dobre,neviete mi nejako poradit?na koho sa obratit alebo ake vysetrenia este podstupit... dakujem za kazdu radu! Zuzana

paula1510

DUNYJO dufam, ze to nevyznelo takto, ze ti naznacujem, ze mas take problemy so svalmi ako, to nech ta pan bozko ochranuje pred takym niecim, ja som ti len chcela povedat, ze ako zacali mna liecit ked som ochorela s so svalmi, ale bud v pohode lebo ta choroba prepada hlavne dievcata:). Potom daj vediet ako dopadnes u psychiatra, velmi ma to zaujima, ak by ti to pomohlo, tak to vyskusam aj ja. Momentalne mi velmi dobre zabera obstrek a cvicenie a taktiez je úžasná vec medená šatka, ktorá sťahuje bolesť a uvoľňuje stuhnuté svaly. Tohto roku som si dala prihlašku na vysoku školu, dufam, že to zvladnem, potom ako si tu opisal, co si zažival cez štúdiá, tak mám dosť obavy. prajem ti veľa úspechov a hlavne zdravička.

dunyjo

paula, bebikamt, 43...thnx 4 all, velmi mi tieto prispevky od Vas pomohli, dufam ze psychiater odvedie dobru robotu...verim mu...budem Vas informovat
4 paula: dufam ze to nebude nic so svalmi zatial nebadam nejaqy ten ubytok sportujem dalej aj ked kvoli tej "mojej hlave" nepodavam vykony ako predtym ale cvicenie mi vobec nerobi nejaqe problemy klasika ked to prezenem svalovka ale inaq svaly na nebolia (klop, klop, klop)...
4 43: hej hej pred statnicami som mal velky problem dokoncit diplomovku a z toho som mal neuveritelne stresy, strasne vela info a nevedel som ako to zosuuladit.dako sa podarilo a potom hned nato statnice tiez strsy a strachy no proste galiba..hned nato robota a po dvoch mesiacoch uplne iny clovek ako keby...dakujem este raz vsetkym velmi pekne

bebikamt

Ako vidím mate tu viacerí problem ako ja .Mne sa to začalo pred5 rokmi ,bolo to pade zo schodou.Najprv sa mi zacala krutit hlava,busenie srdca,chvilu sa mi chcelo zvracat ,potom zase nutkanie na potrebu,strach co sa mi stane ked umriem co bude z mojimi detmi.Bolo to hrozne...pocity som mala ako na infarkt.Hroza,tlaky na srdce,nevedela som co sa deje nikdy pred tym som nebola chora.Odviezla ma zachranka . Otporucene vysetrenie kardiolog,neurolog,ocne,štitna žlaza,Obličky....vsetky som mala v poriadku ,len kardiolog mi predpisal Lokren...trogu som mala vyši tlak..150 na 100.Inac mi nic nezistili .Stavy sa ale stale zhorsovali bola som bezradna .Bala som sa ist z detmi niekde aby mi neprislo zle.Mala som pocit ze mi nik nepomoze kazdu chvilku som mala pocit...sucha v ustach.Nakoniec mi moja lekarka odporucila ist k psychiatrovi ,bola som dala mi lieky a mozem povedat ze mi je lepsie.Ale pocity sa mi niekedy vracaju ale uz su neni take hrozne .Mam panicku poruchu ...aj ked sa to moze zdat čudne...ale asi je na tom nieco pravdy ked moj hlavny spuštac bol strach .

paula1510

MARA dakujem za radu. Ja som len chcela vediet ako a kedy sa ten golier nosi, lebo niekedy sa lekari velmi nechcu vyadrovat a tak pacient nema informácie. A ja nemám rada, ak niesom informovaná o niečom čo sa týka mňa:))
mne momentálne veľmi dobré zaberá obstrek. Dostala som ho pred 2 týždňami a je to neskutočna úľava, dúfam, že to vydrží dosť dlho

mara

Jasne ze ten golier sa nemôze nosit dlhodobo, ale určite mas stavy ked tie je uplne na nič a potom obdobie ked ti je lepšie. Golier je dobre nosit v noci, ak nemas anatomicky vankus, lebo vtedy si hlavu v spanku uložiš hociako a vtedy krčna chrbtica trpí. V akutnom štadiu si ho môžeš dať aj na den. To hovorím o 2-3 dnoch. Pri dlhodobom nosení jasne ze ochabne svalstvo. Treba cvičiť, posilovať aj krčné, trapézové svaly, ja cvicim na celú chrbticu, občas pozriem aj na nete nejake cviky a ked zistím že mi neblížia, tak si ich pridám do zostavy, teraz mi to vychádza 40 min. denne. Bez cvičenia by som dnes už asi nechodila. Po operacii mi povedali, že pokial ma bolí tak necvičiť, čo som aj robila, a to bola chyba, mam chronické bolesti a tu treba cvičiť, samozrejme nie v akutnom štádiu, ked si trebárs seknuty, vtedy treba zostať v klude. Co sa tyka psychickej stranky, ta velmi vplýva zvlásť na krčnu chrbticu. Ale je blbosť ked človeku neveria a hned ho chcu poslat psychiatrovi alebo psychologovi. Po dlhodobých bolestiach a problémoch, ked človeku neveria je fakt uz zrelý na psychiatra.

43

danyjo,asi tomu neuveris ale tvoj eopisovane priznaky su velmi caste hlavne po stresovych situaciach akou urcite skola pre teba bola.vola sa to jednoducho uzkost a spaja s acasto s panickou poruchou.pobehas vsetkych doktorov ,kopec z nich ti povie ze by bolovhodne navstivit psychologa prinajmnesom,ale mas pocit ze ta len odbijaju a ty si zatial urcite vazne chory.tiez som si to myslela.az kym sa to nestupnovalo .nakoniec sompredsa len isla k tomu psychologovi,super mi pomohol.dnes viem z ekeby som zase mala podobne problemy nebudem cakat ani chvilu,hned by som k nemu behla.ale urcite zaleži aj na keho natrafis,ja som mala asi velke stastie.držim palce a dajvediet ako si dopadol na sedeni ty?

paula1510

DUNYJO inak toto poznam aj ja. Ked mi pred 10 rokmi začali zlyhavať svaly, tak ma moja lekárka poslala za psychiatrom s tym, ze si to vymyslam. Kym si ma takto prehadzovali tak som sa ocitla na JIS-ke s tym, ze mi uplne zlyhavalo telo a az vtedy mi uverili, ze neklamem a zacali ma liecit a zistili mi svalove ochorenie. Chcem tym povedat len to, ze ta uplne chapem a ked clovek nie je dotieravy a nepytam sa sam na vysetrenie, tak lekari to proste neriesia. ale česť vynimkam, lebo niektory lekari su uzastni

paula1510

ahoj MARA. chcela by som sa ťa opýtať, či ti ten golier pomohol? pretože moj ortoped mi chce takisto predpísať, ale ja to nechcem, podľa mna to len ochabuje svalstvo na krku. co mysli? dakujem

dunyjo

mara a paula dakujem za radu velmo vrucno :), dnes som praave bol u svojej vsebecnej po styroch hodinach cakania ma vzala dnu, povedal som je ze jednoducho to stale neni ono o chrbitici som sa zmienil ze ci to nemoze byt tym, ale ze ma nebolieva, vseobecna tuto temu povazovalatym padom za uzavretu, nakoniec vyrukovala na mna so sprievodnym listom do psych. ambulancie. Takze ma krasne buducu stredu caka vysetrenie u psychiatra. Poinformujem ako to prebehlo. Inak celkom dobry je aj poznatok ze to kludne moze byt zaludkom. Takze asi pojdem aj na daku tu sondu...:) este raz dakujem

mara30

no ja myslim, ze ti asi stejne nič nenajdu, človek sa cíti ako blbec ked su vsetky vysledky dobré. Sama som to zažila. A pritom za všetkym naozaj môže byt chrbtica. Mna krčná držala v takom stave točákov, bušenia pol roka v kuse, vyskušala som všeličo, pomohli mi najviac masaze, rehabilitacia a kazdodenne cvičenie. Ked sa mi rapidne pohorší, bežim na masaž, uz to nikdy nebude ako predtym, treba sa o seba starať, davat si pozor ked sa človek spotí, aby mu to mokré šatstvo neostalo na tele, aby ta neofúklo v takomto stave. Kvalitny matrac na telo ale i podhlavni, najlepšie anatomicky. Isty čas som spávala aj s golierom, ktory mi predpisala rehabilitačna lekárka.