Ideálna váha k vašej výške - výpočet - pravdivý?

Príspevok v téme: Ideálna váha k vašej výške - výpočet - pravdivý?
janeczz

Pekný deň prajem, v odbornej literatúre od jedneho velmi uznávaného odborníka v oblasti díet,spravnej výživy som objavila toto:
Vypočítame ju podľa nasledovných vzorcov:
• MUŽI: (výška v cm × 0,72) - 58 = ideálna váha v kg
• ŽENY: (výška v cm × 0,63) - 49 = ideálna váha v kg

V prípade, že máte mohutnú kostru, je treba k tejto ideálnej váhe pridať 10%. Či máte, alebo nemáte mohutnú kostnú stavbu, spoznáte podľa toho, že si zmeriate obvod zápästia dominantnej ruky (tej, ktorou píšete). Ak u mužov výjde 18 a viac cm a u žien 16,5 a viac cm, patríte do kategórie ľudí s ťažkými a mohutnými kosťami.

Takže napríklad:
Ste muž, meriate 192cm a obvod zápästia je väčší ako 18cm. V tom prípade ideálna hmotnosť = (192 × 0,72) - 58 = 80kg; ale keďže sa jedná o človeka s mohutnou kostnou stavbou, treba ešte pridať 10%, čiže 80 × 0,1 = 88kg.

Sedí vám etnto výpočet? je váha ktorá vám vyjde idealna pre vas? :) Ďakujem.

PS: ja už musim toho svojho chlapa donútiť niečo robiť!

Iba Katka

aha ne, ja som sa pomýlila a vypočítala si chlapa :D tak zase :D

No ale žeby na 173 cm bola ideálna váha 50 kilo, tak tiež neviem neviem :D ProAna vzorec?

Blondula

pardon !!! tazka matematika totok :DDDDDD potom mam ze uplny ideal !!! :P veru dobra tabulecka :DDD
kamoska..... nije :DD zle vypocty !! mam 172 ....

Blondula

to co su za vypocty ?? mne vyslo 45 kilov a mam 60 :P a citim sa vyborne a som stihla jak lanka :D :D najmenej som mala 46-47 kilov a bola som uz podvyzivena s kopou zdravotnych problemov ....